Jack the Giant Slayer (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy, Komedie, Romantický, Film s monstry

Obsah

:
Mladý farmář se vydá na nebezpečnou cestu zachránit unesenou princeznu do království obrů. (oficiální text distributora)

Režie

:
Bryan Singer

Scénář

:
Darren Lemke Christopher McQuarrie Dan Studney David Dobkin

Herci

:
Nicholas Hoult Eleanor Tomlinson Ewan McGregor Stanley Tucci Eddie Marsan ...
Premiéra: 4. 4. 2013
Distributor: Warner
DVD: 7. 8. 2013
Jste na stránce filmu Jack a obři. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jack a obři myslíte! K 1. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28026 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Jack a obři


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  19. 12. 2018
  Brenan88 (45193 bodů)

  Singer prostě umí a ve fantasy žánru je jako ryba ve vodě. Důležité je stále myslet na to,že sledujete dobrodružnou pohádku,proto od filmu nečekejte žádnou vědeckou podívanou. Film příjemné odsýpá a má velmi dobrý casting. Jediné co bych vytkl je obrovské množství digitálních efektů,které byly místy dost nepřehledné.

 • 75%
  0
  0
  8. 7. 2018
  lamps (14846 bodů)

  To vysoké hodnocení mohu zdůvodnit opravdu jednoduše- dostal jsem totiž asi desetkrát větší porci zábavy, než jsem si od toho troufal očekávat. Singer je holt režisér s velkým R, pohodové fantasy dobrodružství mu vzkvétá pod rukama stejně obdivuhodně jako jeho komiksový nářez (X-Men) nebo temná kriminálka (Obvyklí podezřelí) a při sledování jsem se bavil tak královsky, jako u hollywoodské fantasy už dlouho ne. Velmi, ale opravdu velmi dobrý a nápaditý scénář, přímočaré vyprávění, okouzlující, skoro až pohádková atmosféra a vesměs sympatické herecké obsazení (snad jen Hoult je trochu moc "prkenný")- to všechno v dokonalé rovnováze a samozřejmě doplněné parádními efekty, o které tu jde ale až na prvním místě:-) Ideální oddechovka jak pro dospělé, tak (až na pár momentů) i pro jejich odrostlejší ratolesti.

 • 40%
  0
  0
  28. 12. 2014
  kedl (6379 bodů)

  Singer má docela velký problém, hraje si na megalomana, ale s rozpočtem vůbec neumí pracovat a to není poprvé co se mu to stalo viz Superman se vrací. Kam se těch 190 míčů vlastně podělo? To fakt nevím, ale na Jacka to nevypadá. Takovej digitální brajgl jsem dlouho neviděl. Jediný co je na tomhle filmu dobrý je přehrávající Ewan McGregor. 40%

 • 45%
  1
  0
  2. 5. 2016
  evismaior (4252 bodů)

  Na tomhle potěšila snad jedině účast McGregora a Tucciho. Jo a ještě to šplhání na fazolový stonek až k tajemné zemi kdesi vysoko nad mraky nebylo špatné, na rozdíl od celkem průměrných obrů. Klasický příběh bratří Grimmů, ale toto ztvárnění mě příliš neoslovilo

 • 70%
  0
  0
  11. 12. 2013
  saboter (3560 bodů)

  Nakonec se film povedl spůlky pokud čekáte pohádku tak to se razantně mílíte jde o moderní akční řežbu pro kterou padne fantasy a teď se dotáváme k druhé věci efekty ty jsou opravdu nádherné obří jsou zpracovány opravdu skvěly ze začátku jsou opravdu děsivý a opravdu tenhle film je až od 12 let.
  Nicolas Hout si sice vede velmy dobře a tak si ho celkem oblíbýte a Ewa McGregor je opravdu jako záporák taky výborný ale příběh nebo něco víc emotivní scény a to asi kazí právě fakt že se tvůrci soustředily dělat film pro staršíděti takže film nevý je si mábýt drsná pohádka nebo brutální fantasy a to je velká škoda konec onců je film v kině přístupný jakého koliv věku i tak to ujde ale měl rozhodně na víc.

 • 70%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Dobrý filmík.Hodnotím ho 70 procenty.

 • 55%
  0
  0
  14. 4. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Po dlouhém odkládání vstupuje konečně na plátna kin.
  Jak se film povedl?
  Je to teprve druhá hlavní role po romantické Warm Bodies.
  Ano, mluvím o Nicolasi Houltovi.
  Ve Warm Bodies podal dobrý výkon, ale do role Jacka se příliš nehodí.
  Každý dobrý herec začínal od píky.
  Neříkám, ze je Hoult špatný herec, ale že je nezkušený.
  Velice dobrý výkon předvedl Ewan McGregor, skvěle zvládl svou roli královského rytíře.
  Je vtipný a dokáže se nadchnout pro takové role.
  Zarážející, jsou ale samotní obři, kteří vypadají jako by je někdo rozdělal, a poté na svou práci zapomněl, a když se blížila premiéra, tak rychle něco ušmudlal a je to.
  Děj není nijak skvělý, ale dobré scény tu přece jen najdete.
  3D je nanic hlavně ve tmě.
  Pro děti je Jack a obři přímo vytesán na míru.
  Ve filmu není krev, pokud se nemýlím tak byl originální název:,,Jack the Giant Slayer,'' což v překladu známená:,,Jack zabiják obrů.''
  A tam je Jack nijak zvlášť nezabíjí.
  Je to taková jednohubka na nedělní odpoledne.

 • 30%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Kazí to rating. Kvůli němu se vytvořili scény vyloženě pro děti. On by to byl dobrý fantasy snímek, ale těch slabších momentů se pár najde a to zase kvůli ratingu. Snímek jako celek nedopadl špatně, ale není to nic světoborného. Bryan se snaží být druhým Cameronem. Efekty mnou nijak nelomcovaly. Ale na to že jsem se přes 3D brýle díval nějaké dvě hodiny, vůbec neškodilo, ale zážitek zlepšilo. Bohužel to nemá vliv na to, co se ve snímku odehrává. Viděno v kině.

 • 80%
  0
  0
  31. 8. 2015
  beseda (1918 bodů)

  Velmi dobře odvedená práce a opravdu příjemné překvapení. Měl jsem také tu čest slyšet ve světové premiéře hudbu k filmu (John Ottman) v Rudolfinu. Tvůrci se neuchýlili ke klasickému modelu amerických blockbusterů, ale cítil jsem tam určitou "anglickou" umírněnost. V dnešní době již efekty samotné žádného diváka nedostanou na kolena, takže o konečném dojmu z filmu rozhoduje námět, dobře zpracovaný scénář a dialogy a celkový rytmus filmu. Hodnocení 80% beru za mé maximum, vzhledem k žánru tohoto filmu, kterému zas až tak úplně neholduji. (Viděno: pouze DVD).

 • 50%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1043 bodů)

  Průměrné. Všechno je tak neskutečně průměrné, a to i efekty, kdy někdy máte pocit, že jste se ocitli ve snímku od Pixaru před deseti lety, když se jim nepovedly triky. Musím dát ale méně než průměr, protože diváci si zaslouží něco lepšího, když už je jim předhazováno, jak byl film drahý. Nedokáži pochopit, proč toho režisér nevyužil a s obry si trochu nepohrál.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2015
  majk123 (884 bodů)

  libovka

 • 100%
  0
  0
  15. 3. 2015
  Sarus (293 bodů)

  Film mě mile překvapil když jsem ho po dlouhém odkládání konečně viděla v kině. Film je vtipný a dobře zpracovaný. Čekala jsem, že to bude spíše pohádka, ale to není. Myslím si, že se u něj zasměje celá rodina. Ewan je sympaťák.

 • 70%
  0
  0
  3. 1. 2019
  vaclav-pilnik (217 bodů)


  Je to spíš pohádka než fantasy a tak nebudu brát v potaz ty až komixově jednoduché postavy když je to pro děti.

  • Efekty
  • Příběh
  • proměnlivá síla a odolnost obrů, kteří sice metají celé stromy ze 150 metrů přes hradby, ale při přetahování se o padací most má jeden obr sílu jen jednoho nebo dvou mužů.
 • 75%
  0
  0
  20. 8. 2016
  poolF (165 bodů)

  Příjemné zakončení příjemného víkendu. Smíchat Sněhurku, býčí zápasy, trpajzlíky a flamenco do jednoho hrnce sice připomíná nápady FAMU (haha), ovšem vylezla z toho pochoutka, kterou bych vyblízal až do dna. Obzvlášť, kdyby na tom dně ležela Macarena.

 • 100%
  0
  0
  16. 8. 2013
  monita333 (23 bodů)

  Já si myslím že je to skvělý film.Nejdřiv Warm Bodies a teď Jack a obři, v obou filmech podal Nicholas Hoult dobrý výkon. Ostatní mají na Nicholase Houlta své názory, ale já osobně si myslím že se do role Jacka hodil.A pokud jde o samotný film, nezdá se mi že by byl jen pro děti, ale pro celou rodinu.A nesmím zapomenout na vtipné hlášky Ewana McGregora.Nezbývá mi než dát 100%.

 • 0
  0
  24. 12. 2013
  Host
  Host

  Proboha, vy co tady píšete ty komentáře .... byli jste někdy ve škole? Mám dojem, že tu píšou lidi předškolního věku podle předvedené gramatiky.

Hodnocení a recenze Jack a obři

69 61 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • jiri-cisar 90%
 • Psisko59 60%
 • Lukyn123 90%
 • raca 80%
 • vaclav-pilnik 70%
 • Meky 80%
 • hcfort 50%
 • Mondyes 100%
 • Jan Hans 65%
všechna hodnocení (152)