Poslední příspěvky

Evelyn22
Evelyn22 | před 26 minutami

Našiel som web na sledovanie filmov vo vysokom rozlíšení. kde sledujem ➡ ➡ FMOVIES21.ORG

Blatouch72
Blatouch72 | dnes

Celkem subjektivní, docela dost:), ale díky za názor!

ob_ver
ob_ver | včera

Já se nejspíš spokojím s trailerem, viděl jsem ho na plátně před Le Mans a udělal si obrázek sice možná příliš jasný, ale definitivní.

Petrson
ob_ver
ob_ver | včera

No jo, a má to dobře spočítané, ani do neformálního divadla ti nenakoukne divák průměrného muzikálu, za to na třeskutě blbý film si zajde.

Tom Hardy
Tom Hardy | včera

autor filmu je současně autorem zmíněné hry

ob_ver
ob_ver | včera

Cca před dvěma lety hra Společenství vlastníků (Vosto5), téma chce asi jen někdo povrchně podojit? S ohledem na naturel diváka českých rádoby komedií jim to možná vyjde.

Siddharta
Siddharta | včera

A tak to má být. Nepodlehnout.

Siddharta
josef-alzheimer
josef-alzheimer | před 2 dny

Tak to jí závidím. Já když jí ( Veškrnovou ) vidím, tak se nesměju vůbec a jen zlostně skřípu zubama.

Blatouch72
Blatouch72 | před 3 dny

Perfektní práce a to se cení!

Petrson
Petrson | před 3 dny

Natočit? Tak to muselo být hodně těžké najít animované herce...

Whoossain
Whoossain | před 4 dny

Možná pro mladší. U mě se jednoznačně proslavil tím, že je Neo... :-)

MDrocks
MDrocks | před 4 dny

Tento článek ve mně vzbudil takové emoce, že na něj píši recenzi.
A bude krátká.
Tento film je pro fanoušky aut. Tak je koncepovaný. Tůdíž autor recenze nepochopopil záměr filmu. A kdo byl Shelby? To je ta jemná finesa a malinký přesah filmu: Korporát vytvořil auto, ale jako takové a celé americké to s ním na trati prostě nebylo ono. Korporát přes své procesy zablokoval své myšlení, a tak našel oheň jednoho nadšence, co si s tím poradil. To tak korporáty mají. Někdy to není jen průmyslová práce, někdy je to zápal, co jim schází. Ten Shelby měl. Ten "Western" v tom, ta nekorektnost a hlad, to stvořilo příběh a nemluvím o tom na plátně.
Je moc prima, že se točí filmy, co nepředstavují, ale nechají ten origin v příběhu i vně příběhu. Ergo: Až teď se autor dozvěděl smysl filmu.

Martrix
Martrix | před 4 dny

Klidně by se do výčtu vešel i Predátor...dvacet let od dvojky vznikli pofidérní Predátoři, které by člověk taky raději ani nepočítal a následně Blackova loňská krávovina ...28 let od dvojky. PS: crosovery s Alienem jako pokračování neberu

Martrix
Martrix | před 4 dny

Už se těším, až budou ve filmech zasazenách do devadesátých let řádit gangy bělochů, které ohrožují nebohé afroameričany, až se budou do rolí otroků obsazovat běloši a bude pohádka o Ošklivém káčátku trezorový film, zakáží se filmy s Jackie Chanem, protože to svádí ke stereotypu, že jsou všichni číňani srandovní kungfoni, zakáží Angeliku, protože by lidi s jizvami a úrazem nohy mohla traumatizovat postava Jefreye... . Otázka času, kdy začnou svobodomyslní tvůrci natáčet raději pro evropskou produkci a otázka času, kdy se podobně úchylné genderové inženýrství zakoření i v Evropě.

lukas
lukas | před 5 dny

Souhlas, ale ten hype kolem Wicka v posledních letech je jasný. A nebýt ho, těžko by se Reeves "všude" objevoval.

Lucadan
Lucadan | před 5 dny

A doprovázet ho nebude nikdo menší než Keanu Reeves, který se proslavil v akční sérii John Wick.
Trošku silné slova, že sa preslavil seriou o Johnovi Wickovi :D. Ťažko ignorovať - len námatkovo vyberám - Matrix, Diablov advokát, Nebezpečná rýchlosť, Dracula ...

ob_ver
ob_ver | před 5 dny

Ve filmu je pro děj dokonale objasněno, že jde o jediného domácího vítěze Le Mans, důležitého znalce podmínek a ambiciózního konstruktéra a výrobce sportovních aut. Fukovu výhradu jsem nepobral.

ob_ver
ob_ver | před 5 dny

K Damonovi jsem býval antipatický, ale v roli Shelbyho si mě získal. Věk mu myslím na charismatu významně přidavá.

jan-rosecky
jan-rosecky | před 5 dny

No, asi takhle: V rámci příběhu Ford vs. Ferrari Caroll Shelby opravdu nehrál zase tak zásadní roli.

Za Ford byl v podstatě jedním z mnoha...a to vlastně ani zaměstnanec Fordu nebyl. I pro mě ten posun příběhu a zaostření na Shelbyho trochu překvapilo. Ale já jsem "Go like hell" četl stejně jako životopis Enza Ferrariho nebo Carolla Shelbyho a stejně tak jsem v Detroitu absolvoval putování po původních továrnách Fordu, Fordově muzeu a tak podobně, takže o tom něco vím.

Shelby sám těžil z toho, že se závoděním měl v rámci Fordu a jeho blízkého okolí víc zkušeností, než kdokoli kdo pracoval přímo ve Fordu. Proto se do příběhu zamotal. A protože je v vlastně stejně legendární postava jako oba hlavní aktéři rivalů, logicky se dostal ve filmu do popředí spíše než třeba Lee Iacocca, kterého bych tam čekal já. A proto asi také dost těžko dávat Shelbymu nějakou velkou a zásadní roli v tom proč a jak se věci odehrály.

Je otázka, jestli je dobré, aby recenzent nevěděl, kdo Caroll Shelby je a co ve světě motorismu způsobil. Faktem je, že modrý Mustang s bílými pruhy (nebo nějak podobně zbarvený) zná každý a každý asi tuší, že je to významné auto. Proč už lidé neznají Shelbyho jméno, to netuším.

Martrix
Martrix | před 5 dny

Sice jsem ani jeden díl neviděl, ale jako zástupce české, resp. československé tvorby, si v různých hodnocení velmi dobře stojí trilogie o Homolkových.

marek-hofmann
marek-hofmann | před 5 dny

Jak může na tento film psát recenzi někdo, kdo neví kdo byl Carroll Shelby?? To se pak moc nedivím, že Vám jeho postava a vlastně i celý film nedával smysl.

Martrix
Martrix | před 5 dny

Fíha, docela mě mrzí, že byly scény s Constantina vystřižené, resp. mám ten film rád tak jak je, ale podle těch scén by to mělo taky hodně zajímavý náboj. Jenže minutáž by byla přepálená, takže chápu důvody proč to Lawrence vykuchal. Příští rok bude mít Constantine 15 let výročí...když nenatočili pokračování, mohli by udělat reedici s těmito vystřiženými scénami.

ilona-novotna
ilona-novotna | před 6 dny

Mě se nelíbil ani jeden jeho film, který jsem se pokusila vidět (asi 5 nebo 6) a většinou jsem to ani nedokoukala do konce! Má divný styl, který mi nesedí. Jako vrchol jeho tvorby považuji dvoudílnou epizodu v seriálu CSI Las Vegas - Oběma nohama v hrobě. Jen škoda, že to nebyl samostatný film, ale jinak dobrá práce. Ještě miluji jeho scénu ve filmu Desperádo, když vykládá vtip, to nemá chybu! :-)

Martrix
Martrix | před 6 dny

Patřím do skupiny lidí, které uznávají Tarantina jako skvělého filmaře, ale jinak je to pro mě člověk, který tímto současně velmi škodí, protože podává psychopaty jako cool týpky a mnoho scén má velký potenciál vzbuzovat v psychicky narušených lidech pocit, že je naprosto v pořádku někomu rozstřílet hlavu na maděru, usekat ruce, znásilňovat...prostě se mi vůbec nelíbí o čem jeho filmy jsou a že ukazuje své, i jiné úchylky jako funny a cool.

stanislav-hrouzek
stanislav-hrouzek | před 6 dny

Pro průměrného VŠ žije většina společnosti v bezvědomí toho, jak vypadá realita v nadhledu.

A přestože moderní technologie a všeobecná výuka schopnosti čtení umožňují každému se seznamovat s okolním světem daleko lépe, než to bylo možné třeba už jen před 20 lety, tak většina společnosti zůstává víceméně jen u znalostí toho, co se jim zrovna hodí. Pak ovšem chybí schopnost chápat celek, což je v čím dál složitějším světě stále důležitější.

Stačí, když si uvědomíte, že sledovanost emocionální Novy je vyšší než formální ČT a čtenost zábavného Blesku je vyšší než statistických Hospodářských novin a je zřejmé, v jakém bezvědomí většina společnosti žije a příležitostně ještě vykřikuje svá parciální silně zdeformovaná moudra a pravdy do celého světa...

stanislav-hrouzek
stanislav-hrouzek | před 6 dny

Myslím, že si každý po shlédnutí tohoto videa uvědomí, jak je nepravděpodobné, aby pan Zeman něco takového kdy vyslovil...

ob_ver
ob_ver | před 6 dny

Ctrl Shift Face by měl Zemana hlavně využít k zastoupení Edgara z původních MIB

lukas
lukas | před 6 dny

Podle mne to právě potvrzuje, že nejde o senzaci, prvoplánový clickbajt. Ale názory jsou na tento krok pochopitelně různé...

Petrson
Petrson | před 6 dny

Naopak, fenomén doby teprve přichází, už nikdo nebude vědět v médiích, co je pravda a co není, i když už to možná funguje desetiletí, možná déle. Vrtěti psem.

Kim6
Kim6 | před 6 dny

Smutné že zrovna HBO která nemá nouzi o sledovaní tudíž o peníze takhle klesne.

king-kurt
king-kurt | před týdnem

Dal jsem Poznáte film a pak Poznáte herce. Stejný série fotek. Zvláštní, že u filmů to bylo pro mě těžší. Prosím o další sérku!

Mates74
Mates74 | před 8 dny

Autor článku by se měl nejspíš trochu vzdělat, protože bomby v 2. světové válce rozhodně nevrhali stíhací piloti, ale střemhlavé bombardéry.

sexipsik
sexipsik | před 8 dny

Z těch třech filmů je pro mě jasně nejlepší dvojka. Jednička to ještě nerozbalila naplno, trojka je pro děti.

Mibaf
Mibaf | před 9 dny

Co se týče souboje o diváka v případě Českých filmů, Poslední Aristokratka podle mě bude výraznou trvalkou v žebříčku návštěvnosti. I díky ctitelům knižní předlohy, může zasáhnout širší spektrum diváků a 500 000 diváků tak rozhodně není nedosažitelná meta.
Naproti tomu, Ženská na vrcholu, bude spíš taková chvilková věc - podobně jak tomu bylo u jarního LOVEní, nebo podzimního Románu pro pokročilé. Navíc, do tohoto mini souboje, určitě ještě promluví dva další dějově podobné snímky: Špindl 2 a Šťastný nový rok a sám jsem zvědav, jak výrazně dokážou v této konkurenci diváky oslovit.

Tom Hardy
Tom Hardy | před 9 dny

No, ale ty filmy jsou každý úplně o něčem jiném, to je dost nešťastné srovnání.

bohumil-misurec
bohumil-misurec | před 9 dny

zatím jsem viděl první část v TV a taky bych s tím panem Fukou moc nesouhlasil, je určitě dost těžké na malý časový prostor dostat potřebné informace a pak se stane, že něco člověk nepochytí ( Slánskýmu ukradli a patrně snědli dítě v Moskvě, to tam fakt bylo). Líbí se mě, jak je celkově film velmi pečlivě připraven a hlavní představitel precizně a plasticky vykresluje složitý charakter zápornokladného hrdiny, pan režisér se tam zúčastnil taky jedné schůze a úplně tam mezi ty soudruhy zapadl, ale fakt je to dobře udělaný a je potřeba točit ty novodobý dějiny, aby ty naše děti poznaly, z jakých sraček jsme vylezli. Za mě je to dobrý !

Petrson
Petrson | před 9 dny

A už i některé komentáře se opakují:). A rozdíl je minimální. Taková je doba.

Martrix
Martrix | před 10 dny

Ještě bych vložil jeden důležitý aspekt, který dříve neku*vil scénáře filmů. A to je genderová "rovnost". Scénáristi i studia se bojí jít do ostřejších projektů, existují komise kteté zkoumají, aby se náhodou nestalo, že se ozve nějaká menšina...spousta scénářů pak nedàvá smysl. Netočí se komedie...není z koho si dělat srandu... .

Martrix
Martrix | před 10 dny

Ještě bych vložil jeden důležitý aspekt, který dříve neku*vil scénáře filmů. A to je genderová "rovnost". Scénáristi i studia se bojí jít do ostřejších projektů, existují komise kteté zkoumají, aby se náhodou nestalo, že se ozve nějaká menšina...spousta scénářů pak nedàvá smysl.

king-kurt
king-kurt | před 10 dny

Už jenom z nadpisů odstavců se dá říci, že asi ano. Recyklace.

MilesTeg
MilesTeg | před 10 dny

Já bych to tak tvrdě jako luci neřekl, pan Fuka je v recenzích filmů třída už roky, ale větu o tom, jak "nyní už zná i Jana Masaryka" nemohl myslet vážně, možná se snažil dělat ze sebe někoho mladšího a tupějšího, pardon méně vzdělaného, aby víc vynikla jeho kritika příliš mnoha faktů s minimem děje. Takhle jsem se ale musel na konci recenze dvakrát podívat, že je tam opravdu podepsaný FF :-)

luci-bila
luci-bila | před 10 dny

Tato v uvozovkách recenze je vlastně přiznáním nejen autorova ignoranstvi, ale jednoduše vypatlanosti. To jste kouřil místo hodin dějepisu crack? Kdo Vám proboha autorizoval publikaci Vašeho přiznání vlastní hlouposti?

lamps
lamps | před 11 dny

Obzvlášť poslední dobou Oscary dost pohrdám, ale pořád platí, že jde o nejprestižnější filmové ocenění.. osobně jsou mi výsledky také ukradené, nebýt každoročních sázek s přáteli ohledně výsledků:)

ob_ver
ob_ver | před 11 dny

Já bych se na celou akademii zvysoka vykáknul, jako by příklad Modern Times úplně nestačil :) A když už teda kdoule, tak teda kdoule, říkám.

lamps
lamps | před 11 dny

Tak stanovené je to jasně: skvělé filmy (podle mě samozřejmě, takže pro leckoho průměrné až špatné), které na Oscarech propadly, tedy nezískaly žádnou nominaci (jak upřesňuji v textu). Bohužel takové žebříčky se musí nějak tematicky osekat, jinak by byl rozsah možných kandidátů takřka nekonečný. Možná je pouze problém v názvu článku?

ob_ver
ob_ver | před 11 dny

Truckonceptu? Je hezké, jak trucuješ příznačně akademicky, ale dovolím si tvrdit, že tímto způsobem shazuješ podstatu významu článku. Navíc, když in jsou v současnosti trucovité holčičky ;)

lamps
lamps | před 11 dny

Ten měl ale 9 oscarových nominací. A přestože proměnil jedinou, tak už mi do konceptu nespadá..

lamps
lamps | před 11 dny

Jak jsem psal, Oscary jsou pro posuzování kvality filmů problematické. Ale přišlo mi zajímavé se nad tím pozastavit a zkusit nějaké filmy vypíchnout.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku:

Partneři: