Poslední příspěvky

Martrix
Martrix | včera

Že se u jednoho projektu sejdou lidi, kteří si nesednou, se stává. Musí nastoupit profesionální přístup a musí tam být někdo, kdo to dokáže vybalancovat. A v tomto jde dle mého o zásadní pochybené Warnerů, resp. producentů, kteří jsou vyšší instance než režisér. Warneři vůbec v poslední době předvádí, že se nedokázali adaptovat na nové pořádky a na změny na trhu. Velká škoda, že právě oni mají pod palcem tolik zajímavých figur.

jiri-totek
jiri-totek | před 3 dny

Pokud mě oči slouží, vidím hned na začátku herečku Liliana Malkina, která hrála v Koljovi od Svěráků.

lukas
lukas | před 3 dny

Omlouváme se za chybu. Už je to opraveno. Děkujeme za upozornění. Redakce Kinoboxu.

pejtrik
kamil-sp
sexipsik
sexipsik | před 4 dny

Mně vadí časté překlepy. Mnohdy by stačilo článek prohnat Wordem, ale i tak to prochází. Ale to není jen tady a neplatí to pro každého autora.

Macho
Macho | před 5 dny

Do prdele, to je dnes tak těžké nenasekat do článku školácké hrubky!? "Mezi zneužíváním musel Schiller podepisovat všemožné dokumenty, které zajišťovali únoscům přístup k jeho penězům."

jiri-alpharaptor-schon
jiri-alpharaptor-schon | před 5 dny

Tenhle článek je šílený paskvil. Zaprvé, Godzilla není ženského rodu, ale mužského (skloňuje se podle vzoru předseda), s čímž se pojí i jeho titul, Král monster. To platí i pro verzi z roku 1998, ačkoliv kladla vejce.

Nebylo by na škodu mít jednotné názvosloví filmů - buď používat originální japonské názvy, mezinárodní anglické nebo je přeložit do češtiny a nemíchat jedno s druhým. Film z roku 1964 se jmenuje buď Mosura tai Gojira nebo Mothra vs. Godzilla, San daikaijû: Chikyû saidai no kessen je známý také jako Ghidorah: The Three-Headed Monster a film z roku 1991 je Godzilla vs. King Ghidorah.

Pojem "Futuriané" je neoficiální a ve filmu nikdy nezazněl. Postavy jsou buď označovány jako lidé z budoucnosti nebo lidé z 23. století. A ve filmu Godzilla vs. Destoroyah se jako protivník Godzilly a Godzilly Juniora objevuje pouze monstrum Destoroyah, které má několik vývojových forem.

Tomas_313
Tomas_313 | před 6 dny

Díky za pochvalu :) Další článek o režiséru Snyderovi v dohledné době neplánuji. Místo toho se teď soustředím na seriál o mileniálech: www.kinobox.cz/clanek/20088-to-mame-milenialy-1-kdo-vlastne-jsou

Gulečník
Gulečník | před 6 dny

Film som zhliadol zo zvedavosti , ako sa technicky a trikovo dokázali dnešní tvorcovia vysporiadať s témou môjho detstva - keď sme ako deti pozerali v kine napríklad Gamera kontra Gaos , alebo X - príšera z vesmíru . Takže som bol vcelku spokojný , aj keď nie som klasický fanúšik týchto filmov . skôr som bol zvedavý , či sa nejako charakterovo vyhrania hlavní predstavitelia , čoho som sa až tak nedočkal .Tvorcovia viac priblížili "osobnosť" Konga ... Vo filme oceňujem veľmi pekné scenérie a trikové spracovanie , určite je film atraktívny v 3 D ... Film nepôsobí "hororovo" , ani by som ho neohraničoval nejakou vekovou hranicou pre deti , možno stúpne predaj postavičiekGodzily a Konga . osobne dávam filmu 70 % .

RobbDavis
RobbDavis | před týdnem

Koukám, že se mi se poslala jen půlka zprávy. Chybí tam, že kritika je rozhodně trefná a netaujatě podána - pravdivá. Alespoň dle mě. A je fajn si taky něco takovýho přečíst v době, kdy všude už roky panuje věcné poměřování všeho možného.

Bude další seriál, článek, téma... ?

andrej-moc
andrej-moc | před týdnem

Já se nedodíval ani na jeden díl této série, prostě mě to nebaví

sermir-collegium
sermir-collegium | před týdnem

Zajímavé, že "Myšlenky obrození a vlastenectví byly cenzuře trnem v oku, a tak se roky seriál nevysílal celý", přitom román F. L. Věk byl povinnou četbou na středních školách...

RobbDavis
RobbDavis | před 8 dny

Skvělé! Skvěle napsané, dobře podané, nezaujaté, objektivní. Osobně jsem víceméně fanouškem Snydera, takže jsem si dobře početl. Díky

sexipsik
Tomas_313
RobbDavis
RobbDavis | před 10 dny

Skvělý článek! Zcela upřímně. Kdy bude další díl? Kolik jich nás čeká?

Rettry
Rettry | před 10 dny

The Bad Batch nejsou geneticky upravené klony, ale várka nepodarků, z kterých jejich odlišnosti dělají fungující tým.

sovin-jesita
Martrix
Martrix | před 10 dny

No jo, fakt. Rotten 78% oproti CSFD 56% a IMDb 6,1/10. To se asi studiu dost blbě vyhodnocuje a hledá nějaká univerzální formule.

Za mě je Birds of Prey estrogenová pupu zábava, ve stylu My little ponny pro odrostlejší děvčata. Bylo tam pár vtipných momentů, ale klidně to mohlo být s ratingem pro mimina, protože scénáristka je příliš inteligentní (neumí se odvázat) na to, aby nechala Harley opravdu pořádně divočit. Do temnějšího pojetí DC světa se tahle juchanáda vůbec nehodí...ale viděl jsem jen asi do 60% filmu, pak jsem to zabalil a už se k tomu nevrátil. Řekl bych, že Gunn asi studiu ukáže, jak se má naložit s postavou jako je Harley Quinn :-)

Tom Hardy
Tom Hardy | před 11 dny

Zajímavé je, jak dobře přijala americká kritika. Dvakrát tolik, že obvykle - jestli už se někde s Evropou recenzenti rozchází - bývají to eRkové filmy, které Amíci spíš potopí. Ale tady jedna velká láska (tuším, že jde v rámci hodnocení dokonce o nejlépe hodnocenou komiksovku loňského roku).

Martrix
Martrix | před 11 dny

Birds of Prey to samé, nedokoukáno...snesu hodně, ale tohle byl první komiksový film, který jsem nechal u ledu.

Martrix
Martrix | před 11 dny

Asi z podobného důvodu...po namlsání JLZS, jsem před chvilkou dokoukal BvS v té tříhodinové edici a jako prequel JL Snyder cutu mi to najednou příjde třeba o 10% lepší. Ano, je potřeba se povznést nad to, že Snyder obdařil postavy i vynikající předtuchou, ale dohromady to funguje vcelku slušně. Jen je škoda, že Snyder neumí akci dávkovat s větším citem...i když jsou ty scény efektní, jsou v tom filmu nasázené jak ředkvičky v záhonu, takže žádná nevynikne.

fanda-katka-bursovi
fanda-katka-bursovi | před 12 dny

V tomto článku je zásadní problém. Snydrova Liga Spravedlnosti je film z roku 2021, která je dle mého názoru naprostá bomba. Film z roku 2017 na který odkazujete nebyl Snyderem dokončen. Proto to byl propadák.

čumílek
čumílek | před 13 dny

Nezmínit Brad Dourif, (1serie 13 epizoda "Beyond the Sea") mi nějak hlava nebere. Díky výkonu Brada, je to jedna z mála epizod, co si pamatuji dodnes.

Martrix
Martrix | před 13 dny

Aha, já to zkoumal jen u psaného komentáře a ono to jde nahoře v tom sloupci. Díky za přinápovědu.

Tom Hardy
Tom Hardy | před 13 dny

Proč by nešla? Normálně jde dál přetáhnout a měnit hodnocení. Pokud vám to nefunguje, napište nám sem, jaký máte prohlížeč, protože to je rozhodně nějaký šotek v systému.

Martrix
Martrix | před 13 dny

Velmi dobrá recenze. Je fakt, že kdyby člověk nešel cestou srovnání, nebo dokonce hodnotil z opačného garde a nejdřív viděl Snyderku, asi by mnoho věcí vnímal podobně jako autor. Plně to vystihuje ta myšlenka, že nejzásadnější význam má tato verze v kontextu okolností vzniku a snad i celkově tragické úrovně předcházejících filmů. Možná i proto se mi u DC filmů stává, že bych po druhém, třetím shlédnutí šel s hodnocením téměř vždy dolů...což se mi u většiny filmů neděje. Škoda, že tady na Kinoboxu možnost úpravy hodnocení nejde.

Tom Hardy
Tom Hardy | před 14 dny

Já bych STRAŠNĚ chtěl mít BvS rád, opravdu hodně. Teď, namlsán novou Ligou, jsem si dal film znovu. A nejde to. Ještě bych možná přežil, že ta motivace Batmana je hodně tlačená. Ale jak se začnou prát a Superman má sto příležitostí říct Batmanovi o co jde, a místo toho k němu jen klidně kráčí, to už nejde. To samé s Lois, která je najednou na konci za vědmu, přiběhne do rvačky, u které nebyla, ale ví, o čem se baví, pak není u toho, jak Batman zahazuje kopí do vody, ale když vidí v dálce, jak se řežou, domyslí si "potřebujou kopí" a ví i, kde ho hledat... uf. Prostě mám obavu, že tady těch děr má Zack opravdu až příliš na to, aby to šlo vzít na milost.

ondras-suchy
ondras-suchy | před 14 dny

revoluci a v čem? jak udělat ze stada ještě větší stádo nýmándů. Ovcí kteří žjíjí životama " hrdinu kteří neexistují" a diky tomu jejich život která je trošku složitej neokáží zvaldnout. Tím se fakt zabýváte????????

popartobrazy
michal-kanca
michal-kanca | před 14 dny

1. Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti - s každým zhlédnutím je ten film (samozřejmě v prodloužené verzi) lepší a lepší a kritika přijde víc a víc neopodstatněná
2. Muž z oceli
3. Liga spravedlnosti Zacka Snydera
4. Wonder Woman
5. Aquaman
6. Shazam
7. Sebevražedný oddíl
8. Liga spravedlnosti

Birds of Prey jsem nedokoukal (to se nedalo) a WW84 jsem neviděl vůbec, takže nehodnotím

josefa-novackova
josefa-novackova | před 14 dny

Tarantino je psychopat z blockbusteru, jehož puberťáckou touhou bylo, stát se uznávaným filmovým režisérem, což se mu nepodařilo. Za mne část jeho filmů postrádá jakýkoli smysl, pomineme-li zálibu v zabíjení a žvanění o zabíjení, zbylá část postrádá smysl, pomineme-li zálibu v bezobsažném žvanění, všechno je odpad.....

Deathmers
Deathmers | před 14 dny

Ale za kvalitnější považuji pouze 1-3, 4-6 by zítra mohlo být jinak a pozítří zas jinak, všechno jsou to takové nemastné, neslané filmy. 7/8 je taky na hodně podobné úrovni.

Ale jinak pokud by BvS, WW, Shazam byly o 20 minut kratší a necpali tam to závěrečné digi peklo, byly by to rozhodně lepší filmy.

Deathmers
Deathmers | před 14 dny

Za mne tedy jasně nejhorší film z DCEU je Sebevražedný oddíl. Tam jsem v polovině téměř odešel z kina pro tu nelogičnost a díry v plotu.
1. Batman v Superman (Ale jedině v prodloužené verzi)
2. Muž z oceli
3. Wonder Woman
4. Liga spravedlnosti Zacka Snydera
5. Shazam!
6. Birds of Prey
7. Wonder Woman 1984
8. Liga spravedlnosti
9. Sebevražedný oddíl (Aquamana jsem neviděl, proto nehodnotím)

Martrix
Martrix | 27. března

Rozhodně vypadá mladší, než takový Patrick Stewart, kterému je 80 let a vypadá jako Deadpoolovo levé varle ;-)

Martrix
Martrix | 27. března

Ayer rozhodně patří mezi talentované režiséry a scénáristy? S odřenýma ušima je schopen udělat průměrný film a to bez ohledu na to, jak kvalitní předlohu má. Za posledních 7 let dokonce(podle CSFD) jeho filmy ani jednou nepřekročily 64% hodnocení. To asi nebude tím, že mu zlá studia škodí.

Blackhand47XD
Blackhand47XD | 27. března

1. Aquaman (jeden z vizuálně nejlépe natočených filmů, což vynahrazuje jeho slabší stránky)
2. Muž z oceli (solidní překopání jedné slavné postavy)
3. Batman V Superman: Úsvit Spravedlnosti (po několika video rozborech a dalším shlédnutí to skočilo o něco výše)
4. Wonder Woman 1984 (takový guilty pleasure, výtky chápu, ale mám prostě slabost pro přání plnící padouchy a Pedro je prostě boží fake Trump)
5. Wonder Woman (konec spláchne celý film do hajzlu)
6. Sebevražedný oddíl (původně výše, nakonec je to s každým shlédnutím horší)
7. Liga spravedlnosti Zacka Snydera (je to tentýž řízek, který jsme jedli posledně, ale je k němu více tatarky... a pak žerete jenom tatarku)
8. Liga spravedlnosti (průměrná popcornovka, kterou slepili až moc narychlo)
9. Birds of Prey (nebýt Black Maska a Zsasze, není tu nic zajímavého)
10. Shazam! (devadesátky by měly zůstat devadesátkami a nejlépe se k nim už nevracet)

InJo
InJo | 27. března

Lol, to je hroznej žebříček. :D A předem říkám, že místy 3.-7. si nejsem ani trochu jistý a můžou se libovolně měnit. :D Jakž takž jistý jsem si jen tím, že aktuálně se mi nejvíc líbí Aquaman a Muž z oceli a že SO, Shazam a Whedonova Liga jsou u mě na palec dolů, vše ostatní nahoru, i když teda většina s do krve odřenejma ušima. :)

InJo
InJo | 27. března

1. Aquaman
2. Muž z oceli
3. Wonder Woman
4. Birds of Prey
5. Liga spravedlnosti Zacka Snydera
6. Batman v Superma: Úsvit spravedlnosti
7. Wonder Woman 1984
8. Sebevražedný oddíl
9. Shazam!
10. Liga spravedlnosti

Tomr
Tomr | 26. března

Docela často narážím na něco čemu říkáme "kariéra přes postel". Souhlasím že je to nemorální, ale podle mně z obou stran. Tj. jak toho co chce za pomoc sex toak toho co vymnění sex za kariérní postup...

helena-obsilova
helena-obsilova | 26. března

Tento díl se mi moc líbil, určitě právě tím, jak vybočoval ze zaběhlého schématu pořadu. Nečekám, že se schéma změní, a proto nebudu pořad už sledovat.

Martrix
Martrix | 25. března

Je fakt, že "kvalita" toho výběru snad ani nějaké velké rozdíly v hodnocení neumožňuje :-) Kdyby se do toho měl zamíchat Marvel, bylo by to pro tyto filmy dost smutné.

Tom Hardy
Martrix
Martrix
Martrix | 25. března

Nepochybuju o tom, že tři Marthy z pěti by takový seznam doporučily :-)
Tak schválně, jestli se najde někdo, kdo se k Marthám přidá. Já to vidím spíš takto:
1. Muž Z Oceli
2. Liga Spravedlnosti Zacka Snydera
3. Aquaman
4. Shazam!
5. Wonder Woman
6. Batman V Superman: Úsvit Spravedlnosti
7. Sebevražedný Oddíl
8. Liga Spravedlnosti

Martrix
Martrix | 25. března

Neviděl, ale mám za to, že se doba změnila a pokud se někdo pokusí udělat vážně míněný horor, kde bude pobíhat leguán křížený s člověkem; a je jedno, jestli bude digitální, nebo chlapík v gumovém obleku, tak to nedopadne dobře. A zrovna Rodriguez mi nepříjde jako člověk, který je schopen vnést do takového příběhu melancholii a poetiku, jako se to povedlo v Tváři vody. Dal bych šanci Justin Bensonovi. Jeho Spring 2014 mělo něco, co by mohlo fungovat i s laguňákem.

lukas
sovin-jesita
sovin-jesita | 24. března

A plynový masky sebou. To si nechám zajít chuť, stejně to nepovolí.

Martrix
Martrix | 23. března

V kontextu výše popsaného se člověk nemůže divit, že se pak pořádají hony na muže. A že toho občas někdo zneužije a zlikviduje nevinného. Společně s dobou covidovou jsme účastníci poměrně zásadních společenských změn. Pokud si někdo myslel, že se "to" přežene a vrátí do normálu...tak on to normál nebyl, takže můžeme jen sledovat a doufat, že se neobjevíme na nějakém seznamu, nebo v něčích memoárech.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni