Poslední příspěvky

Petra1984
Petra1984 | včera

Nádherný seriál, pamatuji si ho z doby těsně po revoluci a ještě dnes mi dokáže vehnat slzy do očí. Zvláště když jsem si znělku nyní pustila a po letech strávených u anime i jejich překladem jsem zjistila, že písničce rozumím. Rozbulelo mě to jak želvu.

Ostatní znělky jsou také pěkné, s výjimkou Přátel na které jsem alergická, a i po létech na ně vzpomínám, ale Goro je naprostá srdcovka a myslím, že kdo to v 90.tkách neviděl jako dítě to nepochopí.

Petra1984
Petra1984 | včera

Nádherný seriál, pamatuji si ho z doby těsně po revoluci a ještě dnes mi dokáže vehnat slzy do očí. Zvláště když jsem si znělku nyní pustila a po letech strávených u anime i jejich překladem jsem zjistila, že písničce rozumím. Rozbulelo mě to jak želvu.

Ostatní znělky jsou také pěkné, s výjimkou Přátel na které jsem alergická, a i po létech na ně vzpomínám, ale Goro je naprostá srdcovka a myslím, že kdo to v 90.tkách neviděl jako dítě to nepochopí.

Kuroni
Kim6
Martrix
Martrix | před 4 dny

Jasně že by měli...nebo měly...sakra...mělo? Protože jsou to filmy o nich a pro ně. Takže takovou roli nejen že heterák nedokáže zahrát, on takový příběh ani nepochopí, takže by se takové filmy: a. měly pouštět povinně, aby se heterouši dovzdělali, nebo za b. měly pouštět jen v klubech, kde si je přátelé LGBTQ+-%:, najdou a v klidu užijí... . Tyhle kecy naprosto zbytečně hrotí už tak křehký vztah majority s minoritami. Tohle jsou filmy, ne dokumenty.

jakub-skrivan
jsix
jsix | před 5 dny

Trestuhodné opomenutí, jež mě donutilo se "registrovat". :-D Ale vidím, že pozdě. Tak alespoň zamáčknu sentimentální slzu :-)

jakub-kyjovsky
jakub-kyjovsky | před 5 dny

A mafiány by měli hrát jen praví mafiáni, blázny jen praví blázni, vrahy jen praví vrazi a v muzikálu Kočky by měli hrát jen opravdové kočky.
Protože když jste herec, který umí ztvárnit mnoho rolí a různých osobností, nedejbože ať je to osobnost teplá.

Fukatoy
Fukatoy | před 6 dny

www.youtube.com/watch?v=X3tGlSnWm58 Nikdo jo? :)

lukas
sexipsik
sexipsik | před 9 dny

Jasně, takže kmen indiánů bude zachraňovat 30 kilový děvče. Jo. Úplně z toho cítím ten origo feeling a tunu estrogenu. Byl to estrogen, ne? Nechte už predátora, už je to vydojený jak Terminátor.

romana-svitkova
Meza
Meza | před 11 dny

Nebude to fungovat! Je třeba se smířit s tím, že kvalitního Predátora už nikdo nenatočí.

Heffy
Heffy | 12. listopadu

Film je stále ještě umělecká disciplína. Možná v této podobě jde o pokleslé a ryze komerční umění na hranici jakéhosi primitivního řemesla, ale z širšího pohledu stále umění. A není jiného umění, než filmu, kde by se někdo neustále pokoušel nastavovat sociální pravidla. Film mimo své zvláštní kategorie má bavit, ne povinně poučovat. Dovedete si představit, že by stejný tlak na povinné zastoupení ras a pohlaví, vyváženost genderovou a korektní vztahy byl vyvíjen na hudební textaře, malíře, sochaře nebo fotografy? Obávám se, že v okamžiku, kdy budou všichni akademičtí strážci spravedlnosti dokonale spokojeni, bude to první den v historii, kdy se neprodá do kina ani jedna vstupenka. Připomíná mi to dobu, kdy jsme povinně chodili se školou na sovětské filmy, abychom si vytříbili světonázor a charakter. Kdo pamatuje, zeptejte se sami sebe: Fungovalo to?

karel-kral
karel-kral | 11. listopadu

No dokud ta aplikace bude pořád stejně katastrofální jak je dosud, tak bude stejně všechna snaha k ničemu

Pete69
Martrix
Martrix | 10. listopadu

Nechápu lidi, kteří vědí...mohou se dočíst, že jde o "černošský" film, ale stejně se na něho podívají a pak hejtují, že je to tam samý černoch a je rasismus naruby... . Mě vůbec nevadí, že si dělají vlastní filmy, nebo se snaží procpat do všech filmů...vadí mi, že se snaží nacpat kam nepatří...tzn. do historických filmů, místo postav, které byly bílé. Pokud je někdo latentní kukluxák...není nic jednoduššího, než to bojkotovat nezájmem.

Polux
Polux | 10. listopadu

Na základě Johnsonova rozhovoru z minulého měsíce www.vanityfair.com/hollywood/2021/10/dwayne-johnson-speaks-his-truth, ve kterém komentuje vzájemný vztah s Dieselem a dokonce reaguje na některé jeho prohlášení na svou adresu dost pochybuji, že ti dva spolu budou ještě někdy na něčem dělat. Bohužel:-(

Krupe
tomas-havlin
InJo
InJo | 9. listopadu

No v Česku to ani nejde, protože je to jen na Netflixu. ;)

stepan-janiss
stepan-janiss | 9. listopadu

Další zbytečný film, na který do kina ( už jenom z principu ) určitě nepůjdu.

naineko
ob_ver
ob_ver | 7. listopadu

Je to maximálně pár týdnů, co jsem si mimo jiné na toto téma poslechl přednášku Dominika Stroukala, zaznělo v ní jméno Peter Scully. Dnes už fenomén snuff ztrácí na, odpusťte mi to slovo, „půvabu“, který ještě na sklonku milénia mohly mít městské legendy.

Kim6
miloslava-pastorkova
Martrix
Martrix | 6. listopadu

Na trailery moc nedám, ale tento tedy píše a pokud to nejsou jen sebrané highlighty z celého filmu, tak to vypadá velmi nadějně/neandersonovsky.

Martrix
Martrix | 6. listopadu

On ukročil bokem dost výrazně v roce 2002 v Království ohně ...holá hlava, tvrďák jak víno. Málem jsem ho ani nepoznal, ale roli si vidielně užíval a i díky němu je pro mě tento film vcelku nedoceněné postapo.

Martrix
Martrix | 5. listopadu

Tak to je pro mě osobně nejlepší filmová novinka posledních několika měsíců.

ob_ver
ob_ver | 5. listopadu

Rád jsem si přečetl! Dodal bych Gold, kde mě taky skvěle (nenuceně) bavilo se na něj dívat.

Martrix
Martrix | 4. listopadu

Svoje udělal taky stream a seriály obecně...kvantita tady brutálně válcuje náročnější diváky. To je samá série, remake, nebo rebrak(zmršenina klasiky díky hyperkorekt...). Ještě že je pořád dost režisérů, na jejichž filmy se dá skoro vždy spolehnout.

lamps
lamps | 4. listopadu

Ještě jsem si to projížděl a asi nejvíce z těch jmenovaných to odneslo Statečné srdce - to uvízlo mezi Smrtonosnou pastí 3 (celosvětově 366 mega) a Casperem (280 mega) a při rozpočtu 72 míčů vydělalo ‘jen’ 210, a v Americe jenom 75. Jinak si všechny ty filmy vedly tak nějak dle očekávání - snad jen Toy Story ukradlo něco Casinu ve stejný den, ale Scorsese nikdy nebyl zas takový finanční tahák… jinak dneska je to co do konkurence samozřejmě bída oproti devadesátkám, budoucích klasik a filmových událostí ubývá a pandemie moc nepomáhá.

jiri-vlcek
Martrix
Martrix | 3. listopadu

Brutálně silný byl rok 1995, to vznikly takové pecky, které se navzájem určitě musely překrývat a současně zastínily cokoliv dalšího. Sedm, Nelítostný souboj, Statečné srdce, 12 opic, Toy Story: Příběh hraček, Apollo 13, Madisonské mosty, Smrtonosná past 3, Desperado, Mizerové, Smrtící epidemie, Jumanji... a dnes mám pocit, že se leckdy čeká půl roku na pořádný hit...který se nakonec ani nepovede.

Brenan88
Brenan88 | 2. listopadu

Myslím, že pan Krmenčík dělá filmu skvělou reklamu. Fotbalisti jsou vděčné téma a věřím, že film bude mít obrovskou fanouškovskou základu a i návštěvnost.

Martrix
Martrix | 1. listopadu

Možná je to tím, že přestože je to už od počátku americká produkce, tak první řada plynule navázala na ten novozélandský filmový bizár filmu, který hlídal Clemens v roli spoluscénáristy. Kdežto slabší druhá a třetí řada už je nejspíš čistě americký výtvor...Clemens až jako scénárista nefiguruje. Pořád dokážou zabavit, ale min. polovina epizod jede na volnoběh.

Siorak
Siorak | 30. října

Dno už nemůže být dnovitější; místo pocty se dočkal Zaklínač pomsty, kdy mlýnek na škvár a hlavně prachy jede na plné obrátky.
Nic proti seriálu jako takovému, ten si vždy nějakou pipku fandivou najde, ale proč jej zvát Zaklínačem a vykrádat tuto excelentní předlohu? Dívím se autorovi, že práva ke zfilmování prodal;...no, zřejmě to musel být balík...ovšem za mě je to podraz na milovníky literárních Geraltových dobrodružství jako hrom...a ten já neodpustím.
Howgh.

sexipsik
sexipsik | 30. října

Tak jsem na ten trailer mrknul, a krom toho, že se to bude celé odehrávat v jedné lokaci, a vlastně to nemá moc co nabídnout, tak celkem cajk. Strejda Willis tam bude hrát a možná přitom i chodit, ta jedna lokace mi přijde tou vodní přehradou dost zajímavá a celkově to vypadá o kilometr líp než trailery na jeho jiné hovadiny. Já bych neházel flintu do žita.

Martrix
SeTTi
Tom Hardy
Tom Hardy | 27. října

Jen formou natočení, o kvalitě filmu ostatně nikdo v článku nemluví

InJo
InJo | 26. října

Super to je, ale taky (relativně) známé. ;)

kafis
kafis | 26. října

Jestli vám tohle přijde jako působivý akčňák, no tak to teda potěš... Kamile, ještě budeš mít hodně práce s touhle sajtou.

milan-vyskocil
milan-vyskocil | 26. října

No docela by se do toho seznamu hodil film Mlha z roku 2007, kde celou dobu myslíte že sledujete prvoplánové béčko s trochou dusné atmosféry, ale ten konec je neskutečný. Je to fakt nářez, což dokládá na horor i vysoké hodnocení na ČSFD.

laci-szoke
laci-szoke | 26. října

Kinobox, vy ste uplne mimo. Uz len zo slusnosti by som bud zmazal alebo aspon upravil tento clanok. www.gq.com/story/brendan-fraser-career-renaissance-killers-of-the-flower-moon

VictorCZ
VictorCZ | 25. října

Docela chápu vítězství v soutěži , ale přiznejme si , málo kdo dá do jednoho kostýmu 30 000. Provedení je víc na profi úrovni než si kdy bude moci dovolit kdejaký fanda komixů. ..

Tomáš Kouřil
Tomáš Kouřil | 25. října

Naprostý souhlas, vizuálně a atmosférou je to neskutečné, začátek má až vetřelecký vibe, narozdíl od vetřelce tu ale postavy jen odříkávají neživotné věty z knihy. Nevím taky, jestli divák,co předlohu nečetl,ví vše, co potřebuje - zazní tu sice nějaké vysvětlování, ale o třeba o Bene Gesseritu se nic moc nedovíme.

Nadměrné množství zpomalených záběrů, děje dohromady na hodinu.Příliš důležitých věcí ukázaných zhuštěně a povrchně - třeba Yuehova zrada, souboj Paula s Janisem. Víc supergeniální tříhodinový klip než film.

Třeba to druhý díl posune, uvidíme:)

Martrix
Martrix | 25. října

A protože jsme v Česku, přihodíme Vynález 6kázy ...nejlepší zpracování J. Vernea. A pro milovníky animace Wulovu Divokou planetu.

InJo
InJo | 24. října

Díky za tip, ještě jsem neviděl. :)

ob_ver
ob_ver | 24. října

Scénu Luis vs Melanie na parkovišti mám asi za nejzábavnější vůbec, i když sama o sobě (bez kontextu) už tak skvěle nefunguje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni