Oscarová Markéta Irglová, Zrní a Poslední z Aporveru. Zatím singl. Drahý film měl mít premiéru už v roce 2010.

Oscarová Markéta Irglová, Zrní a Poslední z Aporveru. Zatím singl. Drahý film měl mít premiéru už v roce 2010.
misto-filmu-zatim-singl-marketa-irglova-zrni-a-posledni-z-aporveru
Když jsme Zrní oslovili s dotazem na spolupráci a vytvoření jedné písně do připravovaného alba, nabídli nám kluci možný duet s Markétou Irglovou. To se nám velmi hodilo do konceptu, neboť Markéta už pro film Poslední z Aporveru nahrála na začatku roku sólovou písničku. Navíc se ve filmu objevují tři silné ženské charaktery a ke každé z postav jsme se snažili najít vhodného interpreta. Tak například Markéta reprezentuje dívku Maysu, Lenka Dusilová v aranžmá Tomaše Dvořáka (Floexe), maminku hlavního hrdiny Lili a Monika Načeva ve spolupráci s Ondřejem Brouskem, hudebním skladatelem filmu, budou zvýrazňovat scénu posledního setkání Garmora a Garmorovy ženy.
Duet kapely Zrní a Markéty Irglové vznikne nejen ve dvou jazycích, ale i ve dvou odlišných aranžích. Jednou v doprovodu smyčcového kvarteta, podruhé v elektronickém provedení. „Která z verzí bude v září vypuštěná jako první singl, není ješte rozhodnuto. Možná si necháme poradit od posluchačů, třeba formou hlasování na facebookové stránce filmu,“ přemýšlí nahlas nad otázkou Alexandra Macháčová.
Na střihu filmu spolupracoval krom českých střihačů Terry Rawlings, jeden z nejuznávanějších střihačů filmové historie, který spolupracoval například s Ridley Scottem na Vetřelci nebo Blade Runnerovi. V postavách obyvatel planety jménem Aporver uvidíme Maysu Tarpovou (celovečerní film Odsouzeni zemřít), Tami Stronach (císařovna z filmu Nekonečný příběh), Filipa Cíla, Davida Vobořila, Janu Pidrmanovou, Petra Formana, Tomáše Kluse a v jedné z posledních rolí Bořivoje Navrátila. 
misto-filmu-zatim-singl-marketa-irglova-zrni-a-posledni-z-aporveru-1
Výtvarná podoba filmu, ve spojení s animací a živými herci, vytváří podle autorů neskutečný, fantastický svět zcela odlišný od naší reality. Svět obřích rostlin, na nichž stojí lidská města, svět, kde místo zvířat žijí létající květiny. Stejně tak je plný ničím neomezované fantazie i příběh filmu, jehož hybateli jsou odvážní chlapci, tajemní Věštci, zkázonosní Tokrejové, podivínští starci i statečné dívky. „Chlapec jménem Rybli se snaží vyrovnat se ztrátou svého otce, jehož zabily zlé příšery, kterým říkáme Tokrejové. Stahují lidi do mračen, která jsou dole pod houbami, kde lidé žijí, a tam z nich dělají další a další netvory. Hrdina musí projít cestu a zjistit, zda je ještě šance otce zachránit, případně zachránit ještě další jeho blízké. Cesta začíná v jeho vlastním srdci…,“ prozradil o příběhu filmu režisér Tomáš Krejčí.
Jak se dlouho připravovaný trikový film zdařil, to bychom se mohli dozvědět  už v září letošního roku, kdy společnost Bonton oznámila na 27.9. premiéru.