Jon Snow je monstrum. Hvězda Hry o trůny v novém hororu děsí svou proměnou

Jon Snow je monstrum. Hvězda Hry o trůny v novém hororu děsí svou proměnou
The Beast Within | Well Go USA Entertainment
Novinka The Beast Within zkusí jít cestou komorního hororu, který bude těžit zejména ze svého lesního prostředí a nejspíš i folklórního podhoubí. Dostaneme tedy příběh rodinky, která se odstěhuje do temného a tajemného lesa. Tatík s tváří Haringtona si před svou malou dcerou hraje na pána lesa a zdá se, že jde o ideální dětství strávené v přírodě. Jenže malá hrdinka si brzy začne všímat, že se v jejím okolí děje něco divného a zvláštně se chovají také její rodiče či dědeček. Když se je jednoho dne rozhodne sledovat do nitra lesa, zjistí o svém otci děsivé tajemství.
The Beast Within
The Beast Within
AI
65%
Ten se totiž o měsíčku začne měnit ve vlkodlaka a trailer se po velmi atmosférickém a správně tajemném úvodu začne sunout o něco předvídatelnějším směrem. Dokáže otec před rodinou zvládnout své vlkodlačí pudy, nebo vše směřuje ke krvavému konci? Vzhledem k žánru je vám odpověď asi už nyní jasná. I přesto, že se trailer po slibném začátku, kde hezky pracuje s podivným chováním rodičů i zemitým komorním hávem, přesune do vln tradičnějšího hororu, na atraktivnosti látky a atmosféře některých výjevů to snímku naštěstí neubírá. 
The Beast Within: trailer | Well Go USA Entertainment
Haringtonovi by navíc účinkovaní v malém nenápadném hororu v případě pozitivního přijetí mohlo přinést potřebné kariérní nakopnutí, které po zrušení seriálu o Jonu Snowovi i přešlapování Marvelu nutně potřebuje. Kvality výsledného projektu je ovšem zatím těžké odhadnout. Vykouzlit z hororu tísnivou a skvěle gradující ukázku není pro zkušené střihače disciplína zrovna záludná, zda se údernost a lákavý materiál podaří přenést i do celé stopáže, je ale věc druhá. Obzvláště, když za kamerou stojí režijní debutant Alexander J. Farrell. Věřme ale, že tentokrát si Harington vybral správný projekt.
Podívejte se také na žebříček nejlepších hororů podle Kinoboxu.
Zdroj: Well Go USA Entertainment