TV a seriály

17.1.2015 /21:00/

Hra o trůny mine Evropu. IMAX kina ji neuvedou.

Zatímco Američané si budou moci vychutnat oblíbený seriál i v kinech IMAX, do evropských kin se oblíbená Hra o trůny nedostane. Ale není třeba si zoufat, protože i v USA se bude Hra o trůny promítat pouze ve vybraných kinech a státech. Kromě toho se na stříbrných plátnech objeví jen poslední dva díly z dosud poslední čtvrté série. Tedy nic, co by fanoušek neviděl.

I přes zřejmě velkou vybíravost tvůrců seriálu jim mohou fanoušci ruce utrhat. Dokonce se kvůli přílišné horlivosti muselo vysílání o jeden týden odložit, došlo také k rozšíření seznamu kin, kde se bude Hra o trůny promítat. To ale nikomu - tedy dle reakcí na twitteru - nevadí. Mnoho diskutujících totiž na svých účtech píše, že nejde ani tak o IMAX, jako spíše o trailer, který při této příležitosti prvně spatří světlo světa. Bude totiž vytvořený přímo pro výše zmiňovaný typ kina.

Lístky jsou v prodeji od 16. ledna a vypadá to, že všechny budou vyprodané. Tvůrci seriálu se totiž vytasili s esem v podobě plakátů, které byly hitem již v loňském roce. Edice ‘beautiful death’ (‘krásná smrt’) šly i loni na dračku. Letos poputují do rukou prvních 300 šťastlivců, kteří si pořídí lístky do kina.

Otázkou ale stále zůstává: proč jen Amerika? Tento dotaz padl na sociálních sítích více než tisíckrát. A přesto ho nikdo z IMAXu ani tvůrců nezodpověděl. Vysvětlením může být nižší počet IMAX kin v Evropě. Například v České republice je takové kino jediné. “Nemám důvod chodit do IMAXu, je to zbytečně drahé, na 3D můžu jít i do normálního kina,” tvrdí Luboš Buršík, student mediálních studií.Zřejmě to tedy producentům nestojí za námahu.

Speciální plakát z edice "beautiful death" obdrží prvních 300 platících IMAX diváků.

V Praze bude nejspíš probíhat "jen" Game of Thrones Maraton, tak, jako tomu bylo už před lety. O jeho konání a termínu ale ještě není rozhodnuto. Pokud proběhne - a my doufáme, že ano - budeme mít oproti Američanům výhodu. Na minulých maratonech tvořila třešničku na dortu projekce jednoho nebo dvou dílů z nové řady seriálu. To je upřímně mnohem více, než dvouminutový trailer. Obzvlášť jestli maraton proběhne tak jako loni dva týdny před oficiálním vysíláním páté řady Hry o trůny na HBO. Pokud by k maratonu tedy opravdu došlo, konal by se zřejmě někdy na začátku dubna, protože pátá série Hry o trůny má premiéru 12. dubna. Ale jelikož jde o seriál, který trhnul rekordy v ilegálním stahování, zřejmě to tou dobou už tak horké nebude.

-
-
Související filmy: Hra o trůny

Čtěte dál:

SOUTĚŽTE s Audiotékou a vyhrajte namluvené knižní předlohy oblíbených filmových děl

Léto, slunce, nějaký ten příjemný koutek na lenošení. A kniha. A proč by to nemohla být audiokniha. Navíc s titulem, podle kterého byl natočen oblíbený...

Co zatím víme o páté sérii Hry o trůny?

Teprve nedávno skončila čtvrtá série našeho oblíbeného seriálu. Přesto tvůrci nelení a tvrdě pracují na dalším pokračování této úspěšné televizní série. A...

Hra o Trůny se oficiálně vyšplhala na první místo v popularitě mezi HBO seriály

Hra o trůny je oficiálně tím nejpopulárnějším seriál v HBO historii - překonal rekord ve sledovanosti, který předtím držel mafiánská Rodina Sopránů.

Hra o trůny se přesunula ze středověkého Západozemí do české Secese

A pak, že "umění není, co bývalo, lidská představivost a tvořivost upadá". Kdepak! Máme tu další ukázku úžasného a originálního nápadu. Inspiraci se meze...

Ankety

Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
 • Critters
 • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
 • Určitě!
 • Vůbec.
 • Těžko říct.
 • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997
Měl by finální případ odhalit, že byla Jessica Fletcherová celou dobu vrahem?
 • Proč ne, to je vzrušující!
 • V žádném případě.
 • Leda tehdy, kdyby to vyšetřovali Columbo s Kojakem.
více k tématu:
To je vražda, dopsala - Jessicu Fletcherovou čeká finální případ
Měl by mít Ridley Scott možnost dokončit "Covenant" trilogii?
 • Určitě, líbí se mi naznačený směr!
 • Ne, prequely už nadělaly dost škody.
 • Je mi to u xenomorpha.
více k tématu:
Dostane Ridley Scott padáka z vetřelčí série?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: