12.1.2015, 15:45

Tržby v českých kinech: Fotograf Karel Roden zaznamenal Hobitův pád

Jednou to přijít muselo. Hobit: Bitva pěti armád (2014) vyklízí vítězné pole. Jeho místo zaujímá Fotograf (2014), snímek volně inspirovaný životem a tvorbou Jana Saudka. Druhá je další novinka, fantasy Sedmý syn (2014). Zájem o české filmy potvrzuje třetí příčka žebříčku. Na té skončila komedie Hodinový manžel (2014).

V premiéře uváděný Fotograf s Karlem Rodenem v hlavní roli se stal nejnavštěvovanějším filmem druhého lednového víkendu. Napomohlo lákavé téma (umělec donjuanovského ražení, erotika a zrada), oblíbený herec i vydatná mediální masáž. A poměrně pochvalné recenze. Na Fotografa přišlo o premiérovém víkendu téměř 38 tisíc diváků. V pokladnách nechali 5.35 milionu korun. Uveden byl snímek ve 117 kinech.

Jeff Bridges je největším magnetem Sedmého syna.

Druhá čtvrteční premiéra, fantasy snímek Sedmý syn, obsadila druhé místo. Na charismatického Jeffa Bridgese, který se snaží vymanit ze svůdných/jedovatých spárů Julianne Moore, se přišlo podívat 23.289 fanoušků žánru. Tržby za film činily 3.4 milionu korun. Uvidíme, jak se snímku bude dařit v USA. Tam jej začnou promít až 6. února.

Velmi dobře si vede další český film, komedie Hodinový manžel. Oproti předchozímu týdnu dokonce v rámci návštěvnosti a tržeb předstihl Hobita: Bitvu pěti armád. Moc nescházelo a třetí mohl skončit Sedmý syn. Hodinový manžel na něj v rámci víkendového žebříčk ztrácí pouhé 52 diváky, tržby snímku byly nižší jen o 123 tisíc korun. Komediální film s Bolkem Polívkou a spol byl ale narozdíl od Sedmého bratra (110 kin) nasazen jen do 52 kin. Bravo.

Hodinový manžel je třetí! Moc nescházelo a nandal to i fantasy snímku Sedmý syn. | Foto: http://filmhodinovymanzel.cz

Bramborová medaile zbyla na Hobita: Bitvu pěti armád. Po čtyřech týdnech nadvlády se musí Bilbo Pytlík a jeho družina sklonit hned třem diváky oblíbenějším snímkům. Byla to ale jízda. Čtyřikrát prvenství, historický rekord a ovládnutí žebříčku tržeb celého loňského roku. Jaká jsou aktuální čísla? 17.133 diváků se vydalo na závěrečný díl fantasy "pohádky" Hobit. Za film v pokladnách kin nechali 2.65 milionu korun.

Pátý je sympaťák Paddington (2014), peruánský medvěd na výletě na Britských ostrovech. 15.123 diváků za film zaplatilo 1.9 milionu korun.

Odpad nedopadl podle očekávání. Minimálně, co se tržeb týče. | Foto: CinemArt

Jeden z největších propadů a ve výsledku i největší zklamání patří Odpadu (2014). Příběh z brazilského slumu až okatě připomínající Milionáře z chatrče (2008) skončil o druhém víkendu od nasazení až jedenáctý. Návštěvnost 2.401 diváků, tržby 306 tisíc korun. Přílišná spekulace. A hra na city.

Na čtrnáctém místě se v předpremiérovém nasazení pohybují Babovřesky 3 (2014), závěrečný díl komediální série režiséra Zdeňka Trošky. Přes 2 tisíce diváků využilo privilegia vidět taškařici dřív než většina ostatních. Za film v pokladnách nechali 195 tisíc korun.

Babovřesky 3. Již za dva týdny v kinech v plné síle. | Foto: Falcon

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

-
-
Lukáš Král
Autor:
Lukáš Král

Související články:

Irena Pavlásková zfilmuje Pražské orgie, knihu věhlasného Philipa Rotha

Jen pár dní po premiéře snímku Fotograf (na snímku herec Karel Roden spolu s režisérkou Irenou Pavláskovou) sdělila jeho autorka další smělé plány. Ráda by...

Recenze: Sedmý syn - není nic lepšího, než Jeff Bridges zabíjející čarodějnice

Mladý chasník Thomas (Ben Barnes) je "sedmým synem sedmého syna", což znamená, že z něj může být vycvičen "Lovec duchů" (v originále "Spook"), kteří mají...

Recenze: Fotograf - rozporuplný film o Janu Saudkovi

Nový film Ireny Pavláskové je velmi volně inspirován skutečnými životními osudy Jana Saudka (Karel Roden) a jednou z osudovějších žen jeho života, která se...

Recenze: Paddington - bezvadný rodinný film pro vánoční pohodu

"Paddington" je velmi slavný britský medvěd, který naši zemi téměř zcela minul. I když si matně pamatuji, že u nás v televizi v 80. letech dávali animovaný...

Bytosti ze Středozemě ovládly hostivařské kino PREMIERE CINEMAS

Na 450 fanoušků Hobita v kostýmech se v sobotu 13. prosince sešlo v pražském kině Premiere Cinemas, aby si připomenuli první dva díly trilogie a od 19.00...

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: