8.11.2019, 14:00

Jsou Expendables: Postradatelní 3 lepší v necenzurované verzi "pro dospělé"?

Jsou Expendables: Postradatelní 3 lepší v necenzurované verzi "pro dospělé"?
Expendables: Postradatelní 3 | Foto: Lionsgate

Dnes večer si můžete v televizi naladit třetí díl testosteronové akční série Expendables: Postradatelní. Ten pozlobil fanoušky tím, že svým pojetím zacílil na teenagery (žádná krev, minimum ostrých hlášek atd.). Na Blu-ray a DVD nicméně vyšla necenzurovaná verze, na kterou studio lákalo sloganem "tentokrát si můžeme dělat, co se nám kur*a zlíbí". Pravda bohužel nemůže být vzdálenější.

Studio mělo s Expendables 3 slušné problémy. Napřed fanoušky nakrklo tím, že se rozhodlo sérii přiblížit obsazením i ratingem mladé generaci (proč, proboha?!) a poté přišel "jako trest" nechtěný předčasný únik hotové verze filmu na internet, díky čemuž se rozšířila šeptanda, že trojka za moc nestojí.

V rámci známek to nejvíce schytala z celé série (od diváků i kritiků) a i tržby výrazně zaostaly za svými předchůdci. Studio přirozeně vinilo hlavně únik, Sly byl nicméně pragmatičtější a nechal se slyšet, že bylo chybou udělat trojku jako přístupný film. Už proto se hodně čekalo od necenzurované verze, jež měla pachuť z kinoverze o něco zmírnit. Jenže ani k tomu nedošlo.

Jako výstražné znamení působil už trailer na necenzurovanou verzi, který je paradoxně krotký a neobsahuje nic, co by mělo eRkový charakter:

A má to svůj důvod. Ono totiž i v necenzurované verzi o žádné eRko nejde. Sestřih je delší o šest minut a nové scény byste spočítali na prstech jedné ruky. V zásadě jde jenom o tři momenty - 1) v úvodu ve vlaku je navíc vtípek se záchodem, 2) při odletu na misi mají mladíčci sbližující moment v letadle, během něhož se baví o Banksovi a 3) trochu víc si před finální bitkou pokecá hyperaktivní Antonio se Slyem. Zbytek nových materiálů se skládá hlavně z toho, že "v záběru 47 zastřelí někdo o pět vojáků více" a podobně. Ano, bodycount se skutečně znatelně zvýšil, možná i o třetinu. Jenže pořád absentuje fuckování a co je nejbizarnější, ani v unrated verzi neteče krev.

John Wick se tomu musí smát. A oba předchozí díly Expendables taky. Vážně jsem si naivně myslel, že třeba natažené lano v úvodu povede v unrated verzi k nějakému pěknému "přetnutí", ale nic takového se nestane. Větší počet mrtvých znamená pouze zběsilejší střih a více padlých těl.

Také je třeba zmínit několik drobných, ale pro diváka naprosto nepodstatných změn, které s největší pravděpodobností většina z vás během sledování nezaznamená (jinak zabarvená scéna, trochu odlišný záběr a podobně).

Expendables: Postradatelní 3 | Foto: Lionsgate

Těch pár minut navíc možná potěší diváky, kterým se kinoverze líbí. Ale rozhodně to NENÍ unrated cut. Tomu se prodloužený sestřih ani neblíží. Pokud vás cenzurovaná verze zklamala, nic lepšího bohužel neexistuje.

-
-

Související články:

Expendables 4: Natáčení za rohem, co o pokračování zatím víme?

Natáčení Expendables: Postradatelní 4 se pomalu blíží a je proto na čase si zrekapitulovat, jak se zatím věci mají a co všechno o projektu víme.

Expendables 4: Terry Crews ve filmu nebude. A důvod neuhodnete

Série Expendables si chytře postavila jméno na tom, kolik slavných tváří akčního žánru se jí povede pro každý díl urvat. Během tří filmů vznikla hodně...

Expendables: Postradatelní 4: Kdy konečně odstartuje natáčení?

Už jsme ani nedoufali, Sylvester Stallone se ale nakonec udobřil s producentem série a momentálně dře v tělocvičně, aby se dostal zpátky do potřebné formy.

Expendables 4: Producent je připraven točit bez Stalloneho

Ano, stále to platí. Sylvester Stallone odešel od Expendables 4 a nijak se na filmu nepodílí. Poslední slova producenta série Aviho Lernera, s nímž Sly...

První dojmy: Zabiják & bodyguard

Loni milovníky žánru buddy-movie potěšili Správní chlapi v režii klasika Shanea Blacka (Poslední skaut, Smrtonosná zbraň). Letos se o něco podobného pokusí...

Expendables 4: Sylvester Stallone potvrdil brzké natáčení

Čeká nás nabitý rok. Máme před sebou tři marvelovky, další Star Wars, Válku o planetu opic, návrat Johna Wicka nebo sólovku Wonder Woman. V Hollywoodu...

Expendables: Postradatelní 4 by měli vtrhnout do kin v roce 2018

Se čtyřkou Expendables: Postradatelných je to složité. Slušně rozjetá série (první díl celosvětově vydělal 274 milionů dolarů, dvojka dokonce 314 milionů)...

Plán útěku 2: Sylvester Stallone se chystá na další útěk z vězení

Rambo 5 nás prý se Sylvesterem Stallonem už nečeká. Místo toho se ale oblíbený akční herec vrátí jako profesionální "útěkář z vězení" Ray Breslin.

Téma: Batman v Superman - Kinoverze vs. Ultimate Edition

Je čas na reparát. V kinech souboj dvou komiksových ikon příliš neválel a místo, aby borci dostali vyznamenání s hvězdičkou, tak stěží prolezli. Ultimate...

Expendables 4: Postradatelní se začnou natáčet příští rok

Tak se té čtyřky nakonec přeci jen dočkáme. Třetí díl Expendables si sice vedl v amerických kinech katastrofálně, zbytek světa byl ale k filmu štědřejší...

Ankety

Co se stane s filmem Posledním z Aporveru?
  • Film nikdy neuvidíme
  • Tvůrci film vydraží a někdo jiný dokončí

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: