30.10.2014, 14:00

Vřískot oficiálně mění prostředí - nebude nás strašit v kinech, vystačí si s televizí

Vřískot oficiálně mění prostředí - nebude nás strašit v kinech, vystačí si s televizí 6 obrázků v galerii
V posledních dnech to byl samý Marvel, takže si v následující novince od superhrdinů trochu odpočineme a zaměříme se na jiný žánr - horor. Konkrétně na legendární Vřískot, který v roce 1996 znovunakopnul vlnu vyvražďovaček a před třemi lety došlo na velmi dobrý, ale finančně nepříliš úspěšný čtvrtý díl.

Původně měli režisér Wes Craven a scenárista Kevin Williamson v plánu novou trilogii, jíž by čtyřka odstartovala, ale po slabých tržbách z toho přirozeně sešlo. Fenomén tím ale nekončí. Již v květnu minulého roku se začalo mluvit o tom, že by v koprodukci Dimenson TV vznikl pilot seriálu. Nakonec dojde rovnou na desetidílnou sérii, kterou Craven produkčně zaštítí. Williamson, jemuž Vřískot do velké míry vděčí za úspěch (bez jeho znalostí žánru a schopnosti využívat klišé originálním způsobem by byl výsledek poloviční), bohužel nebude mít televizní verzí fenoménu nic společného.

Pilot série natočí Jamie Travis, scénář píší Jay Beattie a Dan Dworkin. Jde o v žánru nepříliš zkušené autory, tak snad se s předělávkou hororové klasiky úspěšně poperou. V hlavních rolích se objeví neokoukané tváře - Willa Fitzgerald, Josh Karna, Bex Taylor-Klaus, Connor Weil, Amadeus Serafini a Joel Gretsch. Postavy by svou typovostí měly do jisté míry odpovídat původnímu filmu (stydlivka v hlavní roli, geek, nemůže samozřejmě chybět šerif), zda se zachová i prostředí městečka Woodsboro tvůrci neuvedli.

Který díl filmové série Vřískot máte nejraději?
Vřískot
Vřískot 2
Vřískot 3
Vřískot 4
Ankety
Co si myslíte o Obvyklých podezřelých?
Geniální film!
Ujde
Nic moc
Neviděl/a jsem
Nezájem
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist