12.9.2014, 14:00

Čtvrtý ročník pražské části 48 Hour Film Projectu představí vítěze. Pojďte se podívat.

Čtvrtý ročník pražské části 48 Hour Film Projectu představí vítěze. Pojďte se podívat. 7 obrázků v galerii
Více než tisíc filmařů natáčelo minulý víkend v rámci soutěžního festivalu 48 Hour Film Project powered by Fénix svůj krátký film. Festival se letos v Praze koná již počtvrté a může se pochlubit rekordním počtem 84 registrovaných týmů. Přijďte se podívat na to, co natočily. Projekce a předávání cen se konají tuto sobotu 13. září od 12:00 v pražském kině Aero.

Z 84 týmů, které se soutěže zúčastnilo, stihlo do nedělního deadlinu dílo dokončit 42 skupin, dalších 12 jej dodalo se zpožděním. „Jde o náročnou soutěž, která vyžaduje přesné plánování a bezchybnou filmařinu,“ řekla producentka festivalu Petra Ratner.

The 48 Hour Film Project je největší časově omezená tvůrčí filmová soutěž na světě. Její účastníci mají za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity, postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film v rozsahu 4 až 7 minut. Letos dostali filmaři za úkol obsadit postavu světoběžníka Bartoloměje nebo Berty Novosadových, jako rekvizitu využít deštník a ve filmu musela zaznít věta „Na to by přišel jenom génius.“

Promítání všech dokončených filmů festivalu 48 Hour Film Project Praha proběhne v sobotu 13. září v pražském kině Aero každé 2 hodiny od 12:00 do 20:00. Po posledním promítání bude následovat předávání cen, kterým diváky provede Klára Vytisková, populární moderátorka a zpěvačka. Vyhlášen bude vítězný film soutěže, ceny budou předány i v dalších kategoriích. Afterparty akce bude probíhat v klubu Chapeau Rouge.

Vítězný tým se může těšit na celoroční zásobu piva Fénix, zcela nový model kamery Canon a další ceny. V neposlední řadě se vítězný snímek zařadí mezi nejlepší filmy z celého světa, které se budou promítat na jaře příštího roku v Hollywoodu.

Vstupenky na promítání jsou k zakoupení online zde nebo přímo na pokladně pražského kina Aero.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články