25.8.2014, 17:00

Tržby v českých kinech: Tři bratři drží prvenství. Čtyři Želvy Ninja je sledují z bezpečné vzdálenosti.

Tržby v českých kinech: Tři bratři drží prvenství. Čtyři Želvy Ninja je sledují z bezpečné vzdálenosti. 16 obrázků v galerii
Přestože zájem o pohádku Tři bratři (2014) klesl o víc než polovinu, filmové Želvy Ninja (2014) Svěrákův snímek z čela žebříčku nesesadily. Třetí skončila další čtvrteční novinka, komedie Sex Tape (2014) s Cameron Diaz v hlavní roli.

Před týdnem přepsali Tři bratři statistiku letošní úspěšnosti tuzemských premiér, když setřásli z vrcholu žebříčku Zdeňka Trošku a jeho Babovřesky 2 (2014). Tentokrát už nejde v případě novinky Jana Svěráka o senzaci, ale o "pouhé" držení pozice.

Hudební pohádka přitáhla o druhém víkendu do kin 56.720 diváků. Pokladny tak byly bohatší o 7.3 milionu korun. Zatočí Tři bratři s druhým Drakem? Zřejmě ano. Svěrákova pohádka má po necelých dvou týdnech na kontě 242 tisíc diváků a téměř 31 milionů korun co se tržeb týče. Animák Jak vycvičit draka 2 je v českých kinech téměř deset týdnů, přišlo na něj 366 tisíc diváků, tržby činí 49 milionů korun. Jestli ho Tři bratři dokáží předstihnout, stanou se nejúspěšnějším snímkem, který je letos v českých kinech promítán. Ale pozor, v prosinci ještě může s žebříčkem zatočit závěrečný díl Hobita. Bude na to mít necelé tři týdny.

Druhé místo žebříčku patří filmovým Želvám Ninja. Vtrhly hned do 116 kin a urvaly si pro sebe nemalý kus koláče (nebo spíš pizzy) návštěvnosti. Na celovečerní snímek, který se inspiroval oblíbeným animovaným seriálem, přišlo o premiérovém víkendu 38.841 diváků. Ti v pokladnách nechali 5.7 milionu korun. V USA jde o trhák, u nás želvy o premiérovém víkendu zrovna nezaválely. Osobně jsem na nich v 90. letech docela ujížděl, ale dneska bych na jejich celovečerní film nešel. Jestli nejsem sám, kdo uvažuje stejně, není se českým číslům moc co divit. I když, pořád jde o lepší premiérový víkend, než kolik udělali před týdnem třetí Expendables.

Třetí místo a další novinka, komedie Sex Tape s Cameron Diaz v hlavní roli. Na snímek, jehož zápletka se točí kolem manželského porna a jeho úniku mezi blízké okolí, přišlo 19.337 diváků. Za film zaplatili 2.6 milionů korun

Expendables: Postradatelní 3 se propadli až na čtvrté místo. Pokles o 61%, 11.910 platících diváků, tržby 1.67 milionu korun. Film pohořel i v USA. Čtyřka se chystá a je téměř jisté, že půjde o díl poslední. Dobrý signál se čtyřkou ještě něco udělat (změnit rating, přeobsadit neznámé mladé herce apod.).

Pátá příčka patří svérázným Strážcům Galaxie (2014). Studio Marvel to dělá o poznání lépe než tvůrci Expendables, kteří se také snaží přilákat nezaujaté diváky. V českých kinech přišlo o víkendu na Strážce 10.531 diváků, v pokladnách nechali 1.54 milionu korun. V USA a ve světě tihle hláškující hrdinové válí, jen ve Spojených státech mají na kontě čtvrt miliardy dolarů. Komiksových adaptací vzniká poměrně dost, a nejen těch od studia Marvel. Strážci přinášejí něco jiného, neelitářského, zábavného. A za to sklízejí ovoce.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist