13.8.2014, 12:00

Robin Williams, 63 let: Policie potvrdila sebevraždu. Deprese a problémy s penězi?

V penězích štěstí nenajdeš. Ale to už je stará písnička, i když mnozí o tom pochybují. Stejně jako se říká, že hladový sytému nevěří. Jak uvedl mezi ostatními servery i britský The Telegraph, Robin Williams se svěřil svým přátelům, že jej ruinují dvě exmanželky a vysoké výživné. Jak přicházíme o sny?

Přestože americká filmová hvězda bojovala většinu života s alkoholem a drogami, v poslední letech byl podle přátel „čistý“. Zůstaly jen deprese a ekonomické problémy.

Televize Sky News uvedla, že podle kalifornské policie se známý americký herec skutečně oběsil ve své ložnici. Byl oblečený, kolem krku měl pásek přivázaný ke dveřím. Kapesní nůž, který ležel nedaleko, je spojován s řeznými ranami na rukou a pokusy vzít si život jiným způsobem.

Robin Williams se pokoušel v poslední době prodat svůj ranč v Kalifornii, nedaleko San Francisca, který měl více než 600 akrů, aby získal nové finanční prostředky. Přestože z odhadu 35 milionů dolarů nemovitost zlevnil na 29, nenašel se do jeho sebevraždy žádný zájemce. Prodal alespoň svou sbírku 50 jízdních kol a přestěhoval se do relativně menšího domu v Tiburon (poblíž San Francisca), který zdědil po své matce.

Jeho majetek se kdysi odhadoval zhruba na 125 milionů dolarů. Jenže peníze bývají často jen virtuální pojem. Hodnota všeho se velmi rychle mění a peníze nikdy nezaručí šťastný život.

Přesto byl samotný Robin Williams mezi přáteli proslaven svou štědrostí, prý vždy všem pomáhal, dokud se mu dařilo. Ať už rodině či přátelům. Podle Radar Online ale prohlásil: „Rozvod je drahá věc. Trhá vám srdce přes peněženku.“ S Valerií Velardi se rozvedl v roce 1988 a s Marshou Garces v roce 2008. Rozvody ho stály přes 25 miliónů dolarů a další velké peníze uložil do svěřeneckých fondů pro své tři děti.

Herci se přestávalo i profesně dařit. Musel přijímat role, které nechtěl, a jeho nový televizní pořad Crazy One zrušila stanice CBS 2 po první sérii. Poté se šel z depresí opět léčit na kliniku. První velkou krizi s alkoholem a drogami překonal už v roce 1980.

V jednom rozhovoru v roce 2010 Robin Williams řekl, že o sebevraždě přemýšlel vážně jen jednou, ale řekl si: "Všimli jste si, že mnohé věci jsou docela dobré, i když právě nemáte práci?"

Štěstí je tedy potřeba asi hledat úplně jinde, než v kreditních kartách, movitém, nemovitém majetku, kariéře, či slávě.

Robin Williams byl skvělý herec . V roce 1998 byl za svou práci oceněn Oscarem a to za film Dobrý Will Hunting. Paradoxem zůstává, že jeden z jeho nejzajímavějších a nejlepších filmů je právě o smrti - Jak přicházejí sny. O co ve filmu jde? Jistá Annie, manželka Chrise (Robin Williams), spáchá sebevraždu. Manželé totiž přišli při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Chris, který sám nyní bojuje o život, se pro ni vydává do pekla, kam se kvůli sebevraždě dostala. Zajímavý paradox.

-
-
Servus
Autor:
Servus

Související články:

Osobnosti, které odešly do filmového nebe svou vlastní rukou

Myslíme si, že jim nic nechybí, že mají vše – peníze, slávu, úspěch. Vzhlížíme k nim, obdivujeme je, někdy jsou nám vzorem a milujeme jejich práci. Tak se...

Na druhého Tátu v sukni nejspíš nedojde

Odchod jednoho z nejtalentovanějších a nejmilovanějších komiků své generace rozesmutnil celý svět. A naštěstí to vypadá, že budou filmoví producenti odkaz...

GLOSA: Robin Williams – muž, který připomněl sílu démona jménem „deprese“

Nelze pochybovat o tom, že předčasná smrt Robina Williamse zasáhla více či méně všechny, kdo tohoto mimořádně talentovaného a laskavého herce znali. Ať už...

Vzpomínáme: TOP 5 nejlepších filmů Robina Williamse

Robin Williams měl dar. Byl to úžasný komik a současně bez problémů zvládal dramatičtější role. Díky tomu dokázal pravidelně překvapovat a po celých 30 let...

Zemřel Robin Williams. Petr Pan, Král Rybář i doktor z Willa Huntinga.

Filmový svět opustil další velikán. V pondělí odpoledne byl ve svém domě nalezen mrtvý herec Robin Williams. Pravděpodobně spáchal sebevraždu zadušením.

Ankety

Na kterou únorovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • LEGO® příběh 2
  • Na střeše
  • Marie, královna skotská
  • Alita: Bojový Anděl
  • Nedotknutelní
  • Jak vycvičit draka 3
  • Úhoři mají nabito
  • Mrazivá pomsta

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: