8.7.2014, 15:45

Tržby v českých kinech: Transformers jen tak tak vzdorovaly druhým drakům

Tržby v českých kinech: Transformers jen tak tak vzdorovaly druhým drakům 13 obrázků v galerii
První červencový víkend se v tuzemských kinech nic moc nestalo. Transformers: Zánik (2014) a Jak vycvičit draka 2 (2014) si drží své pozice. Už je to ale těsné, jen o chlup, tedy pardon, o jeden oplechovaný robotí prst. Na třetí místo se vyšvihla novinka Chraň nás od zlého (2013), tenhle horor nicméně nedosáhl ani na milion korun co se tržeb týče.

Na jedné straně pokles zájmu co se návštěvnosti týče. Transformers: Zánik i druhý Drak ztrácejí oproti předchozímu víkendu o víc jak 60%. Je ale pravda, že ten předchozí byl výjimečný, v letních měsících se bude obdobný výsledek jen těžko opakovat.

Jak vycvičit draka 2. | Foto: CinemArt

A na té druhé straně zmiňme filmové fanoušky, kteří se sjeli do lázeňského města na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Nejen kvůli filmům, jak se roky říká a realita to i dokládá. Když je venku hezky, k návštěvě kina se přesvědčuje o poznání obtížněji. V případě festivalu, nejen karlovarského, jde ale o poměrně rafinovaný tah. Cinefilové dorazí, to je jasné, přidají se ale i zvědavci, dovolenkáři, lázeňští šviháci, lidé, co si přes léto doplňují škálu svých zážitků. Filmový festival k nim patří.

Transformers: Zánik.

Ale zpátky k aktuálnímu žebříčku tržeb. Transformers 4 klesly na víkendová čísla 24.537 diváků a 3.85 milionů korun na tržbách. Vítězství nad úspěšným, kvalitním animáke Jak vycvičit draka 2 si ale Transformers i přes svou vyprázdněnost zaslouží. Proč? O druhém víkendu je vysílala méně než polovina kin, ze 138 klesl počet na 65. Druhý drak ubral jen 7 z 90 předchozích promítacích míst. Čísla mu klesla na 23.448 diváků a 3.1 milion korun na tržbách. Brzy klofne Rio 2 (2014), další úspěšný animák, který ovšem v žebříčku krouží již 13. víkend.

Chraň nás od zlého, hororová novinka na třetím místě žebříčku!

Úspěch hororu Chraň nás od zlého jsme tak trochu předpovídali. Ale jedná se na třetím místě o úspěch, když snímek vidělo 7.180 diváků a tržby nedosáhly ani 1 milionu korun? Jedná se o horor rovnou dvojnásobný?

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti tuzemských kin najdete ZDE.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články