Fantasy Poslední z Aporveru stála přes 200 milionů a premiéra v nedohlednu. Případ začala řešit policie.

Fantasy Poslední z Aporveru stála přes 200 milionů a premiéra v nedohlednu. Případ začala řešit policie. 5 obrázků v galerii
Byl to smělý plán - natočit velkolepou trikovou fantasy v českých podmínkách za osmdesát milionů korun. Již to stačilo na pozici extra drahého a riskantního projektu. Dnes, o tři roky později oproti původně plánované premiéře, má snímek utraceno přes 200 milionů korun a stále není v kinech. A nejspíš ani nebude.

Bylo otázkou, kdy někomu dojde trpělivost. A ten, kdo se rozhodl hodit kamenem, je Státní fond kinematografie, který do filmu investoval ohromných 47 milionů korun. Policie proto nyní řeší trestní oznámení na producenty Poslední z Aporveru. Režisér Tomáš Krejčí se přirozeně brání a je připraven údajná pochybení vyvrátit a s fondem spolupracovat. "Problémy nastaly na straně slovenských koproducentů, na které jsem už před několika měsíci podal s producentem Jiřím Košťálem dvě trestní oznámení," řekl Krejčí Českému rozhlasu. Inu, možná by jen stačilo přijít s něčím víc, než pouhou minutovou upoutávkou. Mnohokrát totiž investoři uvedli, že peníze doslova zmizely neznámo kde a ve výsledku není skoro nic natočeno.

"Žadatelem o podporu byla v roce 2008 společnost endorfilm, s.r.o., v roce 2011 pak převzala všechny závazky příjemce podpory společnost Actor´s Runway Agency, s.r.o., která se stala hlavním producentem filmu. Ta v letech 2010-2012 inkasovala pobídky v celkové výši 37,8 milionu korun plus desetimilionovou dotaci na výrobu českého kinematografického díla, z níž nebyla dosud vyplacena poslední splátka ve výši jeden milion korun," uvádí ve své zprávě fond kinematografie, který navíc snímek podpořil desetimilionovou dotací.

Poslední ukázku uvolnili tvůrci letos. Je krátká a příliš důvěry nebudí:

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články