12.2.2019, 12:00

Souboj Titánů 3: Jak to s filmem vypadá?

Souboj Titánů 3: Jak to s filmem vypadá?
Hněv Titánů | Foto: Warner Bros.

Ještě než dorazil do kin Hněv Titánů, najalo si studio Warner Bros. scenáristy k napsání třetího dílu. A nestalo se nic. Proč na Souboj Titánů 3 nedošlo?

Souboj Titánů | Foto: Warner Bros. Pictures

Inu, jednička neměla moc dobré recenze, ale diváci byli zvědaví na novodobé zpracování klasiky a pomohlo i postprodukčně dodělávané 3D, které sice bylo v praxi naprosto zbytečné, ale na plakátech zafungovalo jako vábnička - výsledkem bylo půl miliardy dolarů celosvětově (nezapomínejme na to, že Souboj Titánů šel do kin v době, kdy diváci ještě na 3D slyšeli).

Producenti větřili úspěšnou megasérii, dvojce Hněvu Titánů dodali štědřejší rozpočet a rovnou se objednal scénář ke trojce. Poté přišla studená sprcha. Diváci se podruhé do kin ve velkém nehrnuli a dvojka utržila o 200 milionů méně. A studio cuklo.

Producent obou dílů Basil Iwanyk před cca šesti lety k natáčení trojky uvedl: "Pokud jde o Titány 3, jde o klasickou situaci, kdy se o filmu přestalo mluvit a až přijde vhodná doba, vrátí se. Chce to ale něco nového a svěžího. Čekáme, až někdo přijde se správným nápadem, jak udělat třetí díl odlišný od předchůdců. Pak budeme snad moci na filmu začít pracovat".

Nápad se evidentně zatím nedostavil...

Chtěli byste další Souboj Titánů?

  • Ano
  • Ne
  • Leda jako restart série
-
-
Související filmy: Souboj Titánů, Hněv Titánů
Související osoby: Basil Iwanyk, Sam Worthington

Související články:

Recenze: Hněv Titánů napravuje chyby svého předchůdce

Když se film nepovede, ale vydělá, studio vždy slibuje u pokračování nápravu. A nakonec se jede ve stejných kolejích. Hněv Titánů naštěstí není ten případ.

Najati scenáristé pro Souboj titánů 3

Tak nejen v případě Sherlocka Holmese má studio dostatek sebevědomí, aby si scénář ke trojce objednalo ještě před premiérou dvojky. Titáni jsou na tom stejně.

Recenze: Souboj titánů

Bohové s námi (už zase) ztratili trpělivost. Je čas, aby si lidské plémě připomnělo, že život není výsada, ale dar z Olympu. Remake klasiky konečně dorazil...

Ankety

Chtěli byste Red jako televizní seriál?
  • Klidně, zápletka s důchodci mě baví.
  • Ano, ale leda s herci z filmové série.
  • Ne, už filmy za moc nestály.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: