23.9.2017, 09:30

Proč si hvězdy mění jména? Kdo chtěl jméno Cujo, po vzteklém psovi? Další příběhy za slavnými jmény ...

Druhá část - Po první dávce hereckých pseudonymů vám nyní přináše další velmi zajímavý seznam hvězd, které daly přednost vymyšleným jménům před těmi skutečnými. A jak tomu bylo u prního dílu, nechybí samozřejmě ani důvod, proč to udělaly.

Winona Ryder

Skutečné jméno: Winona Laura Horowitz

Proč si změnila jméno: Zde šlo o čistě spontánní nápad. Když agent Winoně volal, aby se jí zeptal, jaké jméno chce mít v titulcích k filmu Lucas, poslouchal její otec právě album Mitche Rydera a jméno bylo na světě.

Simon Pegg

Skutečné jméno: Simon John Beckingham

Proč si změnil jméno: Když se Peggovi rodiče rozvedli a jeho matka se poté podruhé vdala, vzal si Simon příjmení svého nevlastního otce.

Jamie Foxx

Skutečné jméno: Eric Marlon Bishop

Proč si změnil jméno: Foxx přijal umělecké jméno v roce 1989, kdy začal vystupovat v komediálních klubech. Jamie si vybral proto, že je vhodné pro obě pohlaví (všiml si, že ženské umělkyně bývají zvány na pódium jako první). Příjmení Foxx je poctou komediální legendě Reddu Foxxovi.

Jean-Claude Van Damme

Skutečné jméno: Jean-Claude Camille Francois Van Varenberg

Proč si změnil jméno: Jean-Claude se obával, že jeho civilní příjmení bude pro Americké publikum příliš těžkopádné (chytrý chlapec). Vybral si proto jméno Frank Cujo, ale to bylo neúnosné s ohledem na spojení se vzteklým bernardýnem Stephena Kinga z románu Cujo. Vrátil se proto ke svému jménu, jen příjmení změnil na Van Damme, což je příjmení otcova kamaráda.

Sigourney Weaver

Skutečné jméno: Susan Alexandra Weaver

Proč si změnila jméno: Možná měla Sigourney pocit, že Susan by do neonových nápisů úplně nezapadala a tak se v roce 1963 stala Sigourney, což je jméno, které si vypůjčila ze známého románu Velký Gatsby (konkrétně od Sigourney Howardové, která je tetou Jordany Bakerové).

Jean Reno

Skutečné jméno: Juan Moreno y Herrera-Jiminez

Proč si změnil jméno: Reno se narodil v marocké Kasablance, kam jeho španělští rodiče utekli před Francovou diktaturou. V roce 1965 se přestěhovali do Paříže, kde Jean začal navštěvovat hodiny herectví. Jean je francouzskou verzí Juana a Reno nejspíše zkrácenou verzí Morena.

Martin Sheen

Skutečné jméno: Ramon Antonio Gerardo Estevez

Proč si změnil jméno: Ramon zjistil, že ho jeho skutečné jméno znevýhodňuje při konkurzech a tak se (nejspíš pro jistotu) rozhodl pro změnu jména i příjmení. Martin je podle Roberta Dalea Martina, jenž měl na starosti obsazení v CBS a Sheen podle Fultona J. Sheena - televizního kněze.

Natalie Portman

Skutečné jméno: Natalie Hershlag

Proč si změnila jméno: Natalie začínala pod svým skutečným jménem, ale s ohledem na soukromí rodiny si již pro snímek Leon zvolila umělecké jméno. A kde se vzalo Portman? Natalie využila babiččino příjmení z matčiny strany.

Meg Ryan

Skutečné jméno: Margaret Mary Emily Anne Hyra

Proč si změnila jméno: I zde hrál hlavní roli rozvod rodičů a Meg se rozhodla, že chce nosit matčino příjmení.

Elizabeth Banks

Skutečné jméno: Elizabeth Irene Mitchell

Proč si změnila jméno: Elizabeth předběhla její o 4 roky starší jmenovkyně ze seriálu Ztraceni a tak bylo třeba přijít s něčím novým. V kontrastu s dlouhým jménem šlo Elizabeth o krátké příjmení. Udělala si seznam, Banks bylo na prvním místě a mezi herci zatím neobsazené. Tak si ho vzala.

Skeet Ulrich

Skutečné jméno: Bryan Ray Trout

Proč si změnil jméno: Skeet je přezdívka z dětství a znamená komár, jelikož byl jako dítě malý a kostnatý. Příjmení Ulrich má po nevlastním otci - majiteli a řidiči Nascar D. K. Ulrichovi.

Jonathan Rhys Meyers

Skutečné jméno: Jonathan Michael Francis O’Keeffe

Proč si změnil jméno: Sám Jonathan uvedl, si chtěl udržet odstup mezi veřejným a soukromým Jonathanem. A kde přišel k "novému" já? Meyers je příjmením Jonathanovy matky za svobodna, původ Rhyse známý není.

-
-
Miňonka
Autor:
Miňonka

Související články:

Filmoví drsňáci ve skutečnosti? Golfista, geek, skokan do vody a soudní malíř!

Na filmovém plátně chytají kulky do zubů, klády stromů nosí na ramenou, pod vodou vydrží deset minut a šití tržných ran zvládají i se zavřenýma očima! Jsou...

Lhali, aby získali roli. A některým se to pěkně vymstilo...

Někdy prostě talent nestačí a potřebujete si životopis něčím opepřit, aby si vás na castingu opravdu všimli. A i když to rozhodně není zrovna ta...

Nejděsivější "scénář" - herci, kteří někoho zabili ve skutečném životě

Ve filmech je to rutina. Asi každý herec na plátně někoho "sundal". V showbyznysu je každopádně hned několik černých ovcí, které vzaly život i ve skutečnosti.

Alternativní konce, které mohly radikálně změnit celý film

Nejednou se stane, že tvůrci váhají, jakým způsobem film zakončit. Někdy bojuje scenárista s režisérem, jindy zasáhne studio na základě špatných projekcí...

Ukázka celebrit, které jsou stejně staré, i když na to vůbec nevypadají

Některé celebrity naprosto drze a bezostyšně odolávají zubu času (taková Charlize Theron jde dokonce rovnou proti proudu a čím je starší, tím lépe...

Proč si hvězdy mění jména? Budete překvapeni, jaké příběhy se za nimi skrývají...

Část první. Všichni si asi v životě prošli obdobím, kdy se jim jejich jméno zdálo ošklivé a přáli si ho změnit. Na druhou stranu však musíme občas...

Nejvíc sexy herec roku 2013? Ztvárnil roli, která titulu odpovídá. Je to Superman!

Tak se nám na konci roku objevují tradiční žebříčky nejlepších a nejhorších filmů, rekapituluje se, bilancuje, oře, seje a sklízí a samozřejmě, aby se...

Ankety

Můj nejoblíbenější Shymalanův překvapivý zvrat je z filmu...
  • Šestý smysl
  • Vyvolený
  • Znamení
  • Vesnice
  • Stalo se
  • The Visit
  • Rozpolcený

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: