Proč si hvězdy mění jména? Kdo chtěl jméno Cujo, po vzteklém psovi? Další příběhy za slavnými jmény ...

Proč si hvězdy mění jména? Kdo chtěl jméno Cujo, po vzteklém psovi? Další příběhy za slavnými jmény ... 13 obrázků v galerii
Druhá část - Po první dávce hereckých pseudonymů vám nyní přináše další velmi zajímavý seznam hvězd, které daly přednost vymyšleným jménům před těmi skutečnými. A jak tomu bylo u prního dílu, nechybí samozřejmě ani důvod, proč to udělaly.

Winona Ryder

Skutečné jméno: Winona Laura Horowitz

Proč si změnila jméno: Zde šlo o čistě spontánní nápad. Když agent Winoně volal, aby se jí zeptal, jaké jméno chce mít v titulcích k filmu Lucas, poslouchal její otec právě album Mitche Rydera a jméno bylo na světě.

Simon Pegg

Skutečné jméno: Simon John Beckingham

Proč si změnil jméno: Když se Peggovi rodiče rozvedli a jeho matka se poté podruhé vdala, vzal si Simon příjmení svého nevlastního otce.

Jamie Foxx

Skutečné jméno: Eric Marlon Bishop

Proč si změnil jméno: Foxx přijal umělecké jméno v roce 1989, kdy začal vystupovat v komediálních klubech. Jamie si vybral proto, že je vhodné pro obě pohlaví (všiml si, že ženské umělkyně bývají zvány na pódium jako první). Příjmení Foxx je poctou komediální legendě Reddu Foxxovi.

Jean-Claude Van Damme

Skutečné jméno: Jean-Claude Camille Francois Van Varenberg

Proč si změnil jméno: Jean-Claude se obával, že jeho civilní příjmení bude pro Americké publikum příliš těžkopádné (chytrý chlapec). Vybral si proto jméno Frank Cujo, ale to bylo neúnosné s ohledem na spojení se vzteklým bernardýnem Stephena Kinga z románu Cujo. Vrátil se proto ke svému jménu, jen příjmení změnil na Van Damme, což je příjmení otcova kamaráda.

Sigourney Weaver

Skutečné jméno: Susan Alexandra Weaver

Proč si změnila jméno: Možná měla Sigourney pocit, že Susan by do neonových nápisů úplně nezapadala a tak se v roce 1963 stala Sigourney, což je jméno, které si vypůjčila ze známého románu Velký Gatsby (konkrétně od Sigourney Howardové, která je tetou Jordany Bakerové).

Jean Reno

Skutečné jméno: Juan Moreno y Herrera-Jiminez

Proč si změnil jméno: Reno se narodil v marocké Kasablance, kam jeho španělští rodiče utekli před Francovou diktaturou. V roce 1965 se přestěhovali do Paříže, kde Jean začal navštěvovat hodiny herectví. Jean je francouzskou verzí Juana a Reno nejspíše zkrácenou verzí Morena.

Martin Sheen

Skutečné jméno: Ramon Antonio Gerardo Estevez

Proč si změnil jméno: Ramon zjistil, že ho jeho skutečné jméno znevýhodňuje při konkurzech a tak se (nejspíš pro jistotu) rozhodl pro změnu jména i příjmení. Martin je podle Roberta Dalea Martina, jenž měl na starosti obsazení v CBS a Sheen podle Fultona J. Sheena - televizního kněze.

Natalie Portman

Skutečné jméno: Natalie Hershlag

Proč si změnila jméno: Natalie začínala pod svým skutečným jménem, ale s ohledem na soukromí rodiny si již pro snímek Leon zvolila umělecké jméno. A kde se vzalo Portman? Natalie využila babiččino příjmení z matčiny strany.

Meg Ryan

Skutečné jméno: Margaret Mary Emily Anne Hyra

Proč si změnila jméno: I zde hrál hlavní roli rozvod rodičů a Meg se rozhodla, že chce nosit matčino příjmení.

Elizabeth Banks

Skutečné jméno: Elizabeth Irene Mitchell

Proč si změnila jméno: Elizabeth předběhla její o 4 roky starší jmenovkyně ze seriálu Ztraceni a tak bylo třeba přijít s něčím novým. V kontrastu s dlouhým jménem šlo Elizabeth o krátké příjmení. Udělala si seznam, Banks bylo na prvním místě a mezi herci zatím neobsazené. Tak si ho vzala.

Skeet Ulrich

Skutečné jméno: Bryan Ray Trout

Proč si změnil jméno: Skeet je přezdívka z dětství a znamená komár, jelikož byl jako dítě malý a kostnatý. Příjmení Ulrich má po nevlastním otci - majiteli a řidiči Nascar D. K. Ulrichovi.

Jonathan Rhys Meyers

Skutečné jméno: Jonathan Michael Francis O’Keeffe

Proč si změnil jméno: Sám Jonathan uvedl, si chtěl udržet odstup mezi veřejným a soukromým Jonathanem. A kde přišel k "novému" já? Meyers je příjmením Jonathanovy matky za svobodna, původ Rhyse známý není.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist