3.11.2013, 00:00

5 kultovních knižních postav, které si zaslouží vlastní seriál

Adaptace knižních příběhů patří k filmům a seriálům jako řízek k bramborám. Z poslední doby můžeme v rámci televizních děl jmenovat hlavně oblíbeného Sherlocka, případně nově legendárního Drákulu s Jonathane Rhysem Meyersem v hlavní roli. Kdo další by si zasloužil svůj seriál?

1. Miracle Max a Valerie z Princezny Nevěsty

Přesto, že hlavním postavám filmu se i dodnes dostává slávy (i když v ČR tato krásná pohádka není extra známá), tak Max a Valerie, ať už jsou jakkoli zajímavými postavami,  jsou zastrčeni do pozadí a moc lidí si na ně nevzpomene. V několikaminutové scéně, kdy Valerie vrátí hrdinovi život za pomocí čisté lásky, přitom můžeme vidět nádhernou chemii mezi těmito dvěma charaktery a rozhodně by bylo zajímavé znát i historii jejich životů a jejich setkání. Jde vlastně o klasické bláznivé manželství, to vždy pobaví.

2. George Smiley

I když FX přišlo s působivou řadou The Americans, která vykresluje atmosféru studené války, určitě by se dalo z látky vydolovat více. Fascinující doba, kdy jedno tlačítko mohlo zničit celou Zemi, by si určitě našla své diváky, kdyby měla nějakou dravou formu (která je nyní pro americkou TV produkci typická). Dvakrát tolik, pokud by se příběh odvíjel od výborné knihy Johna le Carrého, a života jeho George Smileyho, jehož jsme viděli ve filmu Jeden musí z kola ven, který patří mezi nejlépe hodnocené filmy roku 2011.

3. Zaphod Beeblebrox

Sam Rockwell sice ve filmu Stopařův průvodce po Galaxií předvedl zapamatování hodný herecký výkon (i když v něm bylo tak 50% Jacka Sparrowa), ale tato postava si zaslouží víc a její velkolepost se rozhodně nedá vtěsnat do 90 minutového filmu. Navíc, když ho poprvé potkáme, je již "Prezidentem Galaxie" a bylo by pěkné vidět, jak se k tomuto titulu dostal.

4. Tarzan

Ano, byly tu pokusy o vytvoření televizního seriálu s tématikou "lesního muže", ale žádný se extra nepovedl a Tarzan by si kvalitní show zasloužil. Představte si například temnější nolanovskou atmosféru s občasnými flashbacky do Tarzanova dětství a jeho nelehký postupný vývoj mezi opicemi. Show by se také mohla zaměřit na bohatství a podnik Tarzanova otce.

5. Obyvatelstvo románu 1984

Sice se nejedná o konkrétní osobu, ale seriál o obecném životě lidí ve městě z ponurého kultovního románu 1984 George Orwella by se pod rukou zkušeného režiséra mohl proměnit ve velmi zajímavou podívanou.

Máte nějaké svoje oblíbené knižní postavy, které se ještě nedostaly na televizní obrazovky? O své tipy se určitě podělte v komentářích!

-
-
Jan Suchan
Autor:
Jan Suchan

Související články:

Téma: Jak si kultovní Věc Johna Carpentera vede vůči knize a ostatním adaptacím?

John Carpenter tento týden oslavil kulatých 70 let. A to by bylo, abychom se nepodívali na zoubek jeho největšímu hitu. Jak moc byl slavný filmař věrný...

The Circle: Emma Watson pod dohledem Toma Hankse v dystopickém thrilleru

Vědět je dobré. Vědět všechno je ještě lepší. Tímhle krédem se řídí šéf mediální společnosti The Circle (Tom Hanks), který pod svá křídla bere talentovanou...

Hobit: Neočekávaná cesta - 8 obrovských rozdílů mezi knihou a filmem

Je hodně spekulativní, proč se Jackson rozhodl natočit Hobita zrovna jako trojdílnou ságu. Jistě, Pán Prstenů je také trojdílný, ale byl natočen na základě...

Hunger Games: Film vs. kniha (aneb nejpodstatnější rozdíly) - 2. část

Zatímco první část našeho rozboru se věnovala především postavám a vztahům, v druhé se podíváme hlavně na rozdíly ve scénáři. Opět následují spoilery.

Hunger Games: Film vs. kniha (aneb nejpodstatnější rozdíly) - 1. část

Podle jedněch dokonalé a přesné vizuální ztvárnění, podle druhých chudý a povrchní bratříček. Jak je to s filmovou verzí knižního bestselleru doopravdy?...

Ankety

Nalákal by Vás film s názvem "Medieval" (Středověký) k návštěvě kina?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: