12.9.2017, 19:00

Nejlepší filmy s Wolverinem aneb Jak těžce vznikají hrdinové?

Nesporně nejoblíbenější X-Men ze všech se znovu nedávno připomněl ve svém posledním sólovém filmu. Možná vás ale překvapí, jak málo o něm a o jeho pobytu na obrazovkách/zrodu stále víte. Zde je pár méně známých faktů.

Pro zajímavost na úvod obrázek skutečného Wolverina (a je to lasička).

Rosomák

Než se podíváme na to, jak hrdina vznikal, pojďme se podívat na nejlepší filmy, kde se objevil Wolverine. Vede právě poslední Logan: Wolverine.

​​​​​​1. 84% Logan: Wolverine (2017)
2. 83% X-Men: Budoucí minulost (2014)
3. 82% X-Men: První třída (2011)
4. 79% X-Men (2000)
5. 79% X-Men 2 (2003)
6. 77% X-Men: Apokalypsa (2016)
7. 72% Wolverine (2013)
8. 72% X-Men: Poslední vzdor (2006)
9. 71% X-Men Origins: Wolverine (2009)

A nyní už ke zmíněným méně znamým faktům.

1. Russell Crowe roli Wolverinea odmítl

Hugh Jackman je z touto rolí již tak spjat, že je velmi těžké si představit v ní někoho jiného, ale nebyl první volbou režisérů. Nebyl dokonce ani druhou.

Nejdříve byla kultovní postava nabízena Bryanem Singerem Russellu Croweovi, který ji ale okamžitě odmítl. Poté šla nabídka k Dougrayi Scottovi. Ten byl zase nucen kvůli působení v druhém díle Mission: Impossible také odstoupit. Hugh byl náhradou na poslední chvíli, které nikdo nevěřil.

2. James Cameron chtěl natočit Wolverinův příběh 

Přestože ho do kin uvedl Bryan Singer, tak nebyl samozřejmě jediným režisérem, který se snažil Marveláckého hrdinu přivést k životu. 

Samotný James Cameron, jenž vytvořil Titanic či Avatara, si pohrával s myšlenkou natočit film s X-meny. Dokonce o tom mluvil se Stanem Lee a bývalým spisovatelem Marvelu Chrisem Claremontem. Studio mělo i připravené finance na produkci, ale Cameron projekt nakonec zrušil. Možná je to tak lepší, neboť jeho volbou pro Wolverina byl Bob Hoskins. Opravdu.

3. Wolverine (rosomák) měl být původně "jezevcem"

Wolverine je tak ikonický charakter, že je opravdu těžké si ho spojit s jiným zvířetem. Spisovatel Len Wein své volby pro zvířata zúžil na rosomáka a jezevce. Umíte si představit superhrdinu jménem Jezevec, který pobíjí ninji?

4. Wolverinovy drápy měly být pouze součástí rukavic

Tvůrci Wolverina neměli nejmenší tušení, že hrdina bude tak oblíbený, takže nepromýšleli detaily jeho zrození. Na svět přišel už v "obleku" a tak se po několika letech musela řešit skutečná povaha jeho superschopností. Ze začátku byly proto Wolverinovy drápy pouze součástí jeho rukavic.

5. Frank Miller napsal jednu z nejoblíbenějších Wolverinových hlášek

"Jsem nejlepší v tom co dělám, ale to, co dělám není moc pěkné." Asi nepřekvapí, že tahle temnější hláška vzešla z mysli tvůrce Sin City.

6. Wolverine se poprvé ukázal v komiksu Neuvěřitelného Hulka

Ne v X-menech, ale v příběhu Hulka si Wolverine odbyl premiéru. Byl agentem, pověřeným k zneškodnění Hulka a dlouhou dobu to tak mělo zůstat. Nakonec se přestěhoval do rezidence Charlese Xaviera.

7. Marvel skoro Wolverina nechal, protože nebyl dost zajímavý

Jediným záchraným bodem bylo, že spisovatel byl stejně jako Wolverine Kanaďan a hodlal ho ve hře udržet za každou cenu. Děkujeme.

8. Nejdříve byl hrdina považován za Sabretoothova syna

..a ne za jeho bratra. Jak asi víte, tak tyhle dva se v současnosti nemají moc rádi, ale jako mladí to tak rozhodně necítili. Podle mě je ale určitě lepší, aby byli načrtnuti jako rozhádaní bratři než jako syn s otcem. 

9. Jednou se z Wolverina stalo beznosé monstrum

Ano, beznosé. Takový Voldemort s drápy. Bylo to kvůli tomu, že Magneto vytáhl z Wolverinova těla adamantimum a způsobl mu tak deformaci těla.

10. Bryan Singer a Darren Aronofsky mohli režírovat druhého Wolverina

Dokud to nepřevzal James Mangold. Singer je člověk, který přivedl filmové X-Meny k životu, ale nakonec odmítl a Darren Aronofsky nabídku hodil do koše, neboť nechtěl trávit tolik času v Japonsku a odpoutat se tak od rodiny.

-
-
Jan Suchan
Autor:
Jan Suchan

Související články:

Tak tohle se filmařům nepovedlo aneb Když chyba zůstane na plátně

Filmy jsou úžasné. Umí nás pobavit, rozplakat, rozesmát, povzbudit, vystrašit, zastrašit, vyhrabat z deprese, nebo nás do ní dostat i donutit myslet...

Slavní herci a herečky, kteří byli z filmu kompletně vystřiženi

Být hvězdou ještě neznamená, že člověk neskončí na podlaze střižny. Stává se tak běžně. Herci natočí scény pro film a ty se pak nepoužijí. Přesně na takové...

TOP 10: Nejlepší filmy oscarového Tima Robbinse

Jeho kariéru předurčila rodina hudebníků, díky čemuž nikdy neměl problém se předvádět na veřejnosti. Zahrál si v dost možná nejlepším filmu vůbec, v...

Wolverine 2: Tři důvody, proč je prodloužená verze boží. A jeden důvod, proč není

Druhá sólovka oblíbeného Wolverinea není žádné terno. Na Blu-ray film nicméně vyšel v prodlouženém sestřihu. V přítmí kinosálů (a stejně tak v rámci...

Hugh Jackman zvažuje návrat k Wolverinovi. Co změnilo jeho názor na komiksový důchod?

Chtěli bychom, aby Hugh Jackman pokračoval jako Wolverine? Odpověď je složitější. Na jedné straně si lze těžko představit v roli někoho jiného. Zase lepší...

Christopher Lloyd chtěl do budoucnosti cestovat upravenou ledničkou

Čím nakonec cestoval Christopher Lloyd? Všichni máme oblíbené filmy, které si neustále pouštíme dokola. Vypadá to, že se nám ani nikdy neohrají. Zvláštní...

Vaše nejoblíbejší herečky? První česká hvězda až na čtrnáctém místě

Kdo je pro vás nejoblíbenější herečka, na kterou byste si s chutí zašli do kina? Tuto otázku jsme nedávno řešili v případě mužských herecký hvězd. I v...

Odmítli slavné role. Proč? Peníze prostě nejsou všechno...

Jeremy Irons má právě dnes krásných 69 let a pravděpodobně ničeho v den svých narozenin nelituje. Klobouk dolů, protože nechtěl mít s filmem plným šíleného...

Wolverine 3 přinese možná tolik padouchů, že hlavní hrdina nebude vědět, co dříve

Natáčení nového dílu s Wolverinem již v New Orleans začalo, nikdo ale zatím stále neví, co může od třetího filmu o nejoblíbenějším X-Menovi čekat.

Hugh Jackman chce, aby se stal Wolverine členem Avengers

A dle oblíbeného herce by měl do týmu zavítat i Spider-Man. Teoreticky by to nemělo být nemožné, protože všechny zmíněné hrdiny má pod palcem Marvel. Háček...

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: