Revue

12.9.2017 /19:00/

Nejlepší filmy s Wolverinem aneb Jak těžce vznikají hrdinové?

Nesporně nejoblíbenější X-Men ze všech se znovu nedávno připomněl ve svém posledním sólovém filmu. Možná vás ale překvapí, jak málo o něm a o jeho pobytu na obrazovkách/zrodu stále víte. Zde je pár méně známých faktů.

Pro zajímavost na úvod obrázek skutečného Wolverina (a je to lasička).

Rosomák

Než se podíváme na to, jak hrdina vznikal, pojďme se podívat na nejlepší filmy, kde se objevil Wolverine. Vede právě poslední Logan: Wolverine.

​​​​​​1. 84% Logan: Wolverine (2017)
2. 83% X-Men: Budoucí minulost (2014)
3. 82% X-Men: První třída (2011)
4. 79% X-Men (2000)
5. 79% X-Men 2 (2003)
6. 77% X-Men: Apokalypsa (2016)
7. 72% Wolverine (2013)
8. 72% X-Men: Poslední vzdor (2006)
9. 71% X-Men Origins: Wolverine (2009)

A nyní už ke zmíněným méně znamým faktům.

1. Russell Crowe roli Wolverinea odmítl

Hugh Jackman je z touto rolí již tak spjat, že je velmi těžké si představit v ní někoho jiného, ale nebyl první volbou režisérů. Nebyl dokonce ani druhou.

Nejdříve byla kultovní postava nabízena Bryanem Singerem Russellu Croweovi, který ji ale okamžitě odmítl. Poté šla nabídka k Dougrayi Scottovi. Ten byl zase nucen kvůli působení v druhém díle Mission: Impossible také odstoupit. Hugh byl náhradou na poslední chvíli, které nikdo nevěřil.

2. James Cameron chtěl natočit Wolverinův příběh 

Přestože ho do kin uvedl Bryan Singer, tak nebyl samozřejmě jediným režisérem, který se snažil Marveláckého hrdinu přivést k životu. 

Samotný James Cameron, jenž vytvořil Titanic či Avatara, si pohrával s myšlenkou natočit film s X-meny. Dokonce o tom mluvil se Stanem Lee a bývalým spisovatelem Marvelu Chrisem Claremontem. Studio mělo i připravené finance na produkci, ale Cameron projekt nakonec zrušil. Možná je to tak lepší, neboť jeho volbou pro Wolverina byl Bob Hoskins. Opravdu.

3. Wolverine (rosomák) měl být původně "jezevcem"

Wolverine je tak ikonický charakter, že je opravdu těžké si ho spojit s jiným zvířetem. Spisovatel Len Wein své volby pro zvířata zúžil na rosomáka a jezevce. Umíte si představit superhrdinu jménem Jezevec, který pobíjí ninji?

4. Wolverinovy drápy měly být pouze součástí rukavic

Tvůrci Wolverina neměli nejmenší tušení, že hrdina bude tak oblíbený, takže nepromýšleli detaily jeho zrození. Na svět přišel už v "obleku" a tak se po několika letech musela řešit skutečná povaha jeho superschopností. Ze začátku byly proto Wolverinovy drápy pouze součástí jeho rukavic.

5. Frank Miller napsal jednu z nejoblíbenějších Wolverinových hlášek

"Jsem nejlepší v tom co dělám, ale to, co dělám není moc pěkné." Asi nepřekvapí, že tahle temnější hláška vzešla z mysli tvůrce Sin City.

6. Wolverine se poprvé ukázal v komiksu Neuvěřitelného Hulka

Ne v X-menech, ale v příběhu Hulka si Wolverine odbyl premiéru. Byl agentem, pověřeným k zneškodnění Hulka a dlouhou dobu to tak mělo zůstat. Nakonec se přestěhoval do rezidence Charlese Xaviera.

7. Marvel skoro Wolverina nechal, protože nebyl dost zajímavý

Jediným záchraným bodem bylo, že spisovatel byl stejně jako Wolverine Kanaďan a hodlal ho ve hře udržet za každou cenu. Děkujeme.

8. Nejdříve byl hrdina považován za Sabretoothova syna

..a ne za jeho bratra. Jak asi víte, tak tyhle dva se v současnosti nemají moc rádi, ale jako mladí to tak rozhodně necítili. Podle mě je ale určitě lepší, aby byli načrtnuti jako rozhádaní bratři než jako syn s otcem. 

9. Jednou se z Wolverina stalo beznosé monstrum

Ano, beznosé. Takový Voldemort s drápy. Bylo to kvůli tomu, že Magneto vytáhl z Wolverinova těla adamantimum a způsobl mu tak deformaci těla.

10. Bryan Singer a Darren Aronofsky mohli režírovat druhého Wolverina

Dokud to nepřevzal James Mangold. Singer je člověk, který přivedl filmové X-Meny k životu, ale nakonec odmítl a Darren Aronofsky nabídku hodil do koše, neboť nechtěl trávit tolik času v Japonsku a odpoutat se tak od rodiny.

-
-
Jan Suchan
Autor:
Jan Suchan

Související články:

Odmítli slavné role. Proč? Peníze prostě nejsou všechno...

Jeremy Irons má právě dnes krásných 69 let a pravděpodobně ničeho v den svých narozenin nelituje. Klobouk dolů, protože nechtěl mít s filmem plným šíleného...

Čisté K.O. a bylo po natáčení...

Všichni máme oblíbené filmy, které si neustále pouštíme dokola. Vypadá to, že se nám ani nikdy neohrají. Zvláštní kouzlo mají díky svým hláškám, hercům...

Wolverine 3 přinese možná tolik padouchů, že hlavní hrdina nebude vědět, co dříve

Natáčení nového dílu s Wolverinem již v New Orleans začalo, nikdo ale zatím stále neví, co může od třetího filmu o nejoblíbenějším X-Menovi čekat.

10 slavných herců a hereček, kteří nakonec byli z filmu vystřiženi

Nešťastná smrt Paula Walkera znamenala pro tvůrce Rychle a zběsile 7 zásadní otázku - dotočíme, co máme a vypomůžeme si triky, nebo Walkerovu postavu...

Hugh Jackman chce, aby se stal Wolverine členem Avengers

A dle oblíbeného herce by měl do týmu zavítat i Spider-Man. Teoreticky by to nemělo být nemožné, protože všechny zmíněné hrdiny má pod palcem Marvel. Háček...

Tak tohle se filmařům nepovedlo. I oni jsou jen lidé.

Filmy jsou úžasné. Umí nás pobavit, rozplakat, rozesmát, povzbudit, vystrašit, zastrašit, vyhrabat z deprese, nebo nás do ní dostat i donutit myslet...

10 věcí, které jste nevěděli o Iron Manovi

Iron Man patří mezi nejoblíbenější komiksové hrdiny vůbec. Úspěch sklízí i díky filmařům, kterým se podařilo železného muže převést na stříbrné plátno v...

Tři důvody, proč je prodloužená verze Wolverinea oproti kinoverzi boží. A jeden důvod, proč není.

Wolverine míří na Blu-ray v prodlouženém sestřihu, ve který jsme (naivně) doufali v kinech. V přítmí kinosálů jsme si museli vystačit s verzí „pro celou...

Dostane Hugh Jackman za další čtyři filmy s Wolverinem 100 milionů dolarů?

Hugh Jackman hrál Wolverinea zatím sedmkrát (z toho šlo jednou o cameo). A pořád to funguje. Podobně se svou postavou splynul v posledních letech jen...

Wolverine je sice jen chvíli v kinech, už se ale připravuje luxusní limitovaná X-Men edice. S drápy!

Sběratelci limitek to v poslední době nemají lehké. Nejenže vychází jedna lahůdková edice za druhou, ale řada z nich se dostává i na český trh. Letos v...

Ankety

V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Těžko říct.
  • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: