Retro recenze: Apokalypsa v Hollywoodu - Když dojde na konec světa, jsou celebrity "člověk jako každý jiný"

Retro recenze: Apokalypsa v Hollywoodu - Když dojde na konec světa, jsou celebrity "člověk jako každý jiný" 5 obrázků v galerii
Apokalypsa v Hollywoodu (2013) | Foto: Sony Pictures Releasing / detail plakátu
Dnes před půlnocí můžete na televizních obrazovkách zažít konec světa spolu s hollywoodskými celebritami. Ujetá komedie z roku 2013 dokládá, že herecké hvězdy, o kterých máme všemožné představy, jsou lidé z masa a kostí stejně jako my. A když dojde na apokalypsu a hraniční situaci, to si pište, že se charaktery budou lámat. Více v dobové recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2013: Přemýšleli jste někdy o tom, jak spolu vychází hollywoodská smetánka? Jestli se chovají jako normální smrtelníci a stejně tak i tráví večery? Tenhle snímek vám na tyto otázky nabídne odpověď. A ano, není úplně normální.

Když Jay Baruchel dorazí za svým starým dobrým kamarádem Sethem Rogenem, rozhodnou se, že svůj večer započnou jejich oblíbenou činností: hulením marihuany. Dobrá nálada je dovede k myšlence navštívit další známou tvář, Jamese Franca, který zrovna pořádá kolaudačku svého nového domu. Tady se setkáváme s nespočtem celebrit, které se vůbec nechovají jako celebrity (především Michael Cera je bezkonkurenční). Žádná přetvářka, žádné falešné repliky před reportéry a paparazzi, prostě normální lidé.

FIlm tedy funguje na téměř dokumentární bázi, jen s tím rozdílem, že se po cca 20 minutovém úvodu najednou na Zemi rozpoutá apokalypsa a jen hrstka těch největších klikařů zůstane na živu a zároveň uvězněna ve Francově vile. Tady se odehrává zbytek neskutečně nevyspělého, teenagerovského a primitivního děje, který nabízí brilantní gagy, přehršle hlášek a několik pikantních (a očividně značně improvizovaných) dialogů/monologů.

Příběh sice opravdu funguje na tom nejzákladnějším humoru a intelektuálové se asi moc nezasmějí, ale pokud vám nevadí jednou za čas vypustit páru, povolit si motýlka a zasmát se hlavně přisprostlým pubertálním fórkům, rozhodně zhlédnutí Apokalypsy v Hollywoodu litovat nebudete.

Necenzurovaný trailer:

Opravdu netuším, jestli herci hrají sami sebe tak, jak se normálně chovají, ale rozhodně si do svých postav všichni hladce zapadli. Mimo jiné se tu vyskytuje nespočet bezvadných cameo roliček, které si budete pamatovat ještě hodně dlouho (za všechny stačí upozornit asi hlavně na Channinga Tatuma).

Je naprosto zřejmé, že scénář psala zrovna tahle "sebranka" okolo Setha Rogena, neboť není nouze o slovíčka fuck a shit a rozhodně za ty dvě hodinky nezapomenete, jak vypadá třeba takový obří penis.

Takže stručně. Pokud máte rádi přiblblé komedie, v níž jde hlavě o chemii mezi postavami a vymazlená camea, Apokalypsu v Hollywoodu si určitě nenechte ujít. Jestli je ale vaší oblíbenou knihou "Nauka o pampelišce a desatero jejího využití", možná v kině tento snímek raději přehlédněte.

Hodnocení: 65%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

P.S.: Emma Watson Rules!

Ankety
Vyrazíte letos na přehlídku 54 ½ MFF Karlovy Vary?
Ano.
Ještě nevím.
Ne.
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist