Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují)

Herci, kteří odmítli slavné role (a mnozí toho dodnes litují) 15 obrázků v galerii
Forrest Gump
Někdy se prostě do vám nabízené role nevcítíte a radši ji odmítnete, nežli byste ji s odporem hráli. Jindy se vám třeba nelíbí výše slíbené výplaty. Nebo se třeba jen nechcete setkat s ex na place. Tak či onak, zde je několik příkladů, kdy se jedním hercem odmítnutá role stala odrazovým můstkem pro jeho či její kolegu/kolegyni. 

1. Al Pacino - Han Solo, Star Wars

Al Pacino, Nick Nolte i Christopher Walken byli všichni dříve spojováni s rolí Hana Sola. Ještě těžší by ale bylo si v tomto ostříleném hláškujícím charakteru představit Burta Reynoldse. No, ale naštěstí ji přidělili Harrisonu Fordovi, který svým charismatem zajistil sérii dostatek fanoušků.

2. Will Smith - Neo, Matrix

Stejně jako Will Smith i Ewan McGregor odmítli roli Nea. Smith své odmítnutí odůvodnil slovy, že "v tu dobu nebyl chytrým ani tak schopným hercem a celý snímek by zkazil". Navíc dodal, že Keanu přededl fantastický výkon. Ironií osudu je, že místo Matrixu vzal Smith roli v propadáku Wild Wild West.

3. Cary Grant - James Bond

Producenti slavné ságy originálně pro roli agenta 007 chtěli Caryho Granta, ale Cary Bonda odmítl, protože nechtěl být zaškatulkován do jednoho charakteru. Bond nakonec putoval k Seanu Connerymu, který byl diváky oblíbený, ale Ian Fleming z něj prý nebyl extra nadšen. "Není to zrovna typ člověka, kterého jsem si jako Bonda představoval," řekl později.

4. Sean Connery - Gandalf, Pán Prstenů

Sám Sean naopak odmítl roli proslulého kouzelníka, který umí trik se špičatým kloboukem. Jeho důvodem byla podle všeho délka natáčení (18 měsíců). Herec se nechtěl na rok a půl vázat k jednomu snímku. Přesto roli vyhrál Ian McKellan a všichni byli u vytržení. Taková třešnička na dortu je, že Sean Pána Prstenů nikdy nečetl a myslel si, že hobiti jsou 'bobiti'.

5. Michelle Pfeiffer - Clarice Sterling, Mlčení jehňátek

Michelle byla role Clarice nabídnuta, ale odmítla ji, protože si myslela (oprávněně), že je film moc drastický a násilný. Jodie by ji za to měla poděkovat, vzhledem k jejímu vítězství na cenách Akademie.

6. Kim Basinger - Catherine Tramell, Základní instinkt

Hned po odmítnutí Kim šla nabídka k Sharon Stone. Základní instinkt byl extrémním hitem a právě jemu je pokládáno za "vinu" dlouhá herecká pauza, kterou si Sharon po natáčení vzala za účelem odpočinku.

7. Jeremy Irons - Hannibal Lecter, Mlčení jehňátek

A máme tu zase kanibala. Stejně jako Michelle, tak i Jeremy nechtěl mít se snímkem nic společného kvůli jeho násilnosti. Anthonymu nakonec role přinesla jeden z neikoničtějších momentů jeho kariéry a i zlatou sošku.

8. Tom Selleck - Indiana Jones

Tom Selleck doslova roli neodmítl. Naopak byl do ní velmi zapálen, ale studio Universal, u něhož v té době Tom točil populární seriál Magnum, ho nechtělo pro nic jiného uvolnit. Neříkám, že je to hlavně Harrisonova zásluha, ale myslím si, že se Selleckem by sága nevydělala celkově $1,978,055,564.

9. Dougray Scott - Wolverine

I když si teď nikdo nedokáže představit nikoho jiného než Hugha Jackmana v roli Rosomáka, tak byl charakter předem nabízen jinému herci. Tom Cruise ale na poslední chvíli Dougraye přemluvil, aby hrál záporáka v Mission Impossible a to ho stálo velmi cennou a oblíbenou postavu.

10. John Travolta - Forrest Gump

Velkou chybu udělal i Travolta v roce 1994. Forrest Gump byl nejvýdělečnějším filmem v severní Americe a Tom Hanks, který si nakonec Forresta zahrál s absolutní parádou, zaslouženě převzal sošku za nejlepšího herce. Travolta později přiznal, že odmítnutí velmi lituje. Aby ne.

Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist