Matěj Ruppert si parádně pokecal jako šéf call centra. Padla první klapka nového českého filmu.

Matěj Ruppert si parádně pokecal jako šéf call centra. Padla první klapka nového českého filmu. 5 obrázků v galerii
22. července padla první klapka nového filmu začínajícího režiséra Tomáše Pavlíčka s pracovním názvem Parádně pokecal (2013). Autorská komedie zachycuje osudy 25 letého Štěpána, který životem proplouvá bez valné snahy jej ovlivňovat.

Příběh o hledání smyslu čehokoliv a nutnosti vlastní aktivity začíná v momentě, kdy Štěpán opustil přítelkyni a třetí vysokou školu. Stěhuje se do Sedmihoří, kde ho živí ubíjející, stereotypní práce v místním call centru, hodně spí a nejvíce času tráví s Krosnou, nevzhledným psem s jizvou pod okem. Poté co se Krosna ztratí a není k nalezení, odjíždí Štěpán s kamarádem Readym a jeho přáteli na víkend na chatu. Jediný bez přítelkyně a tentokrát i bez psa se cítí sám a zbytečný. Zkouší tedy zavolat své platonické lásce, tajemné Marii, s níž se nikdy nesetkal, ale která mu přesto změnila život. Marně.

Hrdinu filmu Parádně pokecal ztvárnil Vít Rohr.

U chaty potkává souseda Karla, který usoudí, že Štěpán „vypadá poněkud zablokovaně a potřebuje se vykecat“. Nad lahví rumu se tak Štěpán vrací o pár měsíců zpět, kdy se na jednu z linek call centra poprvé dovolala tajemná Marie. Ostatně i ona mu doporučila, ať se vykecá. Štěpánovo vyprávění pozvolna začíná dávat jasný smysl, a tak se vydává najít svou Marii. Hledání je to nečekaně dramatické…

Režisér Tomáš Pavlíček o svém novém projektu říká: „Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina trochu uvízl v minulosti, chtěl jsem, aby vznikla stylizovaná a svěží komedie o hledání nadhledu. Tento záměr jsem ještě podpořil volbou 16mm filmového materiálu“. Tomáš Pavlíček dokončuje studium hrané režie na pražské FAMU. Soustředí se na tvorbu stylizovaných a lehce dojemných komedií s outsiderskými hrdiny. Jeho filmy jsou pravidelně přijímány na české i zahraniční festivaly jako například Český tučňák, Kamera Oko, Syracuse Film Festival New York anebo ShadowLine Festival Salermo v Itálii.

Trailer k filmu Praho, má lásko:

V pozici hlavního režiséra se Tomáš Pavlíček podílel na celovečerním povídkovém filmu Praho, má lásko (2010), který byl uveden v klasické kinodistribuci. Ve filmu Parádně pokecal se setkáme s Vítem Rohrem v hlavní roli Štěpána, dále hrají Jenovéfa Boková, Jana Krausová, Václav Vydra, Aneta Krejčíková, Vladimír Polívka, Marie Doležalová či Lukáš Pavlásek.

Aneta Krejčíková jako netypická zaměstnankyně call centra. | Foto: 2media.cz

Film Parádně pokecal vzniká v produkci MasterFilm s.r.o., mladé produkční společnosti založené v roce 2011 Tomášem Michálkem a Jakubem Mahlerem, v koprodukci s Českou televizí a FAMU.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články