9.4.2013, 15:30

Tržby v českých kinech: Animovaný pravěk je v kurzu, stejně tak obři i ty Babovřesky

Tržby v českých kinech: Animovaný pravěk je v kurzu, stejně tak obři i ty Babovřesky 14 obrázků v galerii
První místo žebříčku tuzemských tržeb zůstává neměnné, animovaná pravěká rodinka Croodsovi (2013) vede. Druhá skončila novinka z minulého týdnu Jack a obři (2013). Třetí místo si drží Babovřesky (2013) Zdeňka Trošky.

S příchodem Jara slábne návštěvnost kin. Tento víkend to nezvrátila ani další vlna osmi novinek, které zavítaly do kin. 17 tisíc diváků a necelých 2.5 milionu korun stačilo k tomu, aby se na první příčce udrželi animovaní Croodsovi (2013). Oproti předchozímu období, kdy byl snímek taktéž první, zájem o tuhle povedenou rodinku klesl o více než 40%.

Fantasy snímek Jack a obři skončil druhý.

Druhá skončila novinka Jack a obři (2013), taktéž film především pro rodiny s dětmi. 2.1 milion korun na tržbách a 14.5 tisíc diváků se postaralo o to, že tenhle snímek těžící z ve světě oblíbené knižní předlohy Jack a fazole obsadil druhé místo.

Na třetím místě se drží Babovřesky. 8 týdnů na žebříčku tržeb.

Třetí jsou Babovřesky (2013), komedie pojednávající o jedné tuzemské vesnici, neortodoxním faráři a jeho "ovečkách". 1.8 milionu korun a téměř 14 tisíc diváků Troškův humor ještě neomrzel. A bude druhý díl. Ještě aby ne, když za dosavadních 8 týdnů od nasazení nechali diváci v pokladnách kin 79 milionů korun, přišlo jich téměř 577 tisíc. Tomu se říká masová zábava.

Lesní duch, remake klasiky Sama Raimiho, straší i baví na čtvrté příčce.

Ve světě tržbám vévodí, i tak jde ale v rámci českého žebříčku o překvapení. Čtvrtá skončila novinka Lesní duch (2013), nepříliš povedený remake kultovního hororu Sama Raimiho. Novinka vydělala 1.3 milionu korun, přišlo na ní necelých 10 tisíc diváků, kteří se oproti originálu z roku 1981 moc nesmáli. Spíš jim tuhla krev v žilách. Brutalita táhne. Přeberte si to po svém.

Filmem Vedlejší účinky se s režií údajně loučí Steven Soderbergh. Herečka Rooney Mara ve své hvězdné dráze pokračuje.

Režisér Steven Soderbergh se nechal slyšet, že po uvedení Vedlejších účinků (2013) s natáčením filmů končí. Jestli mluvil pravdu, pak je to škoda. Jinak jde o dobrý marketingový tah. Snímek u nás o premiérovém víkendu vydělal 1.2 milionu korun, přišlo na něj 8.6 tisíc diváků.

Aktuální žebříček tržeb a návštěvnosti českých kin najdete ZDE.

Ankety
Zajímá vás Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary?
Určitě, dokonce se tam chystám.
Zajímá, ale nejezdím.
Zajímá mě, co se tam objeví a co se dostane do distribuce.
Moc mě nezajímá.
Nezajímá, festivaly nesleduji.
Je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články