Kritici asi nadšení nebudou. Zdeněk Troška natočí Babovřesky 2!

Kritici asi nadšení nebudou. Zdeněk Troška natočí Babovřesky 2! 6 obrázků v galerii
Minulý čtvrtek měla premiéru nová komedie režiséra Zdeněka Trošky Babovřesky. Letní humorný příběh z českého venkova ve stylu legendární trilogie Sunce, seno... zájem u odborných kruhů příliš nevzbudil a v prvních dnech se dokonce hovořilo o hodnocení, které se pohybovalo velmi blízko 20% (tedy mírně řečeno, totálnímu propadáku). Ovšem diváci dokázali, že si z recenzí a kritiků hlavu nedělají. O uplynulém víkendu totiž na Babovřesky zamířil rekordní počet 140 500 diváků!

Že by přeci jen lidé aspoň na chvíli chtěli zapomenout na všechny ty starosti, zkorumpovanou politiku a nepovedenou zimu, která kromě sněhu přinesla jen virové epidemie? Rozhodě to tak podle víkendových tržeb vypadá.

"Před pěti lety mi Ľuboš Draganovský, fanoušek trilogie Slunce, seno..., poslal svůj námět, který se o hoštické komedie velice opíral. Poděkoval jsem mu za pozornost a nechal si ten materiál na dně šuplíku,“ popisuje prapůvod nového filmu režisér Zdeněk Troška.

Když před rokem a něco za mnou přišla producentka Dana Voláková s tím, že jí v prasátku zůstaly nějaké peníze, a jestli nemám něco levného, rychlého a veselého ze současnosti, tak jsem si na ten námět vzpomněl. Ve spolupráci s autorem a mým kamarádem Markem Kališem jsme ho proškrtali, upravili, přepsali... a scénář na Babovřesky byl na světě,“ pokračuje režisér.

Natáčení Babovřesek (2013) probíhalo od 22. května loňského roku na sedmi různých místech jižních Čech. Filmaři během 36 dní zavítali do Záboří, Pištína, Dobčic, Dřítně, Dolních Chrášťan, Netolic a do staré vily nedaleko Hluboké nad Vltavou. Podle slov Trošky někteří diváci po zhlédnutí snímku nevěřili, že štíty domů, které viděli na plátně, nejsou kulisy.

Celou dobu nám přálo počasí, a tak všichni byli pohodoví a dokonale připravení. Vešli jsme se přesně do plánovaných dnů, nepotkal nás žádný zádrhel. Tedy až na jednu herečku-důchodkyni, která si těsně před odjezdem domů zlomila ruku,“ řekl Troška, pro něhož jsou Babovřesky 21. filmovým počinem a devátou komedií.

A pro ty, kterým se Babovřesky líbily, máme dobrou zprávu. Budou Babovřesky 2! „Hned po střihu se na mě obrátila Dana Voláková, ať si sednu a napíšu druhý díl. S Markem Kališem jsme přes Vánoce dali dohromady scénář a patnáctého ledna ho odevzdali,“ přiblížil Troška. „Tentokrát do děje přidáme ještě půvabnou vesničku Holašovice. A zase za rok v únoru se tady sejdeme na premiéře,“ uzavřel režisér.

Natáčení by mělo začít 21. května 2013 opět v jižních Čechách.

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články