Zapomenutá historie: Takhle měl vypadat Superman v podání Nicolase Cage

Zapomenutá historie: Takhle měl vypadat Superman v podání Nicolase Cage 8 obrázků v galerii
Superman Nicolas Cage | Foto: Warner Bros.
Herec Nicolas Cage, legenda vlastní kategorie (málokdo s takovou urputností účinkuje na střídačku v úplně skvělých, šílených a i těch nejhorších filmech vůbec), dnes slaví narozeniny. Je mu 57 let a během své kariéry natočil (vyjma porna) už všechno. Jedna kultovní komiksová role mu ale proklouzla mezi prsty. A to už si na ni i zkoušel kostým!

Psala se polovina devadesátých let a Tim Burton právě začal pracovat na projektu s názvem Superman Lives. A nešlo o žádné „chvíli se o tom mluvilo“, ale o opravdové přípravy, kdy vzniklo několik verzí scénáře, zkoušely se kostýmy a… no zkrátka se dělo všechno to, co běžně natáčení předchází.

Všechno ale trvalo moc dlouho a handrkování se se studiem o výši rozpočtu nakonec utnulo celému projektu tipec. Burton dal přednost jiným věcem a později, ač s nelibostí, vycouvala i tehdejší obsazená hvězda Nicolas Cage.

Cage si od té doby stihl zahrát jiného komiksového hrdinu – pekelníka Ghost Ridera. A pokud budeme velkorysí, zůstaneme u toho, že mu role superhrdiny příliš nesedla (HODNĚ velkorysí). Je dobře, že Burtonův Superman nevyšel? Těžko říct. Vznikl by v době, kdy ještě Cage nebyl v rámci obsazení divoká karta, takže by výsledek mohl stát za hřích. Dvakrát pod vedením člověka, který kdysi sám oživil jiného superhrdinu - Batmana.

Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist