Legendární newyorský detektiv Kojak se vrátí. Bude rychlý, zběsilý a možná i oscarový!

Legendární newyorský detektiv Kojak se vrátí. Bude rychlý, zběsilý a možná i oscarový! 6 obrázků v galerii
V rámci televize se tahle ikona již o jeden comeback pokoušela a to v roce 2005, kdy legendární lízátko vyfasoval Ving Rhames. Výsledkem bylo bohužel zklamání a studio od té doby váhalo, jak s Kojakem naložit dál.

Protože televize je aktuálně plná silných titulů (o těch detektivních raději ani nemluvíme), rozhodlo se studio Universal změnit směr a vyšle Kojaka na plátna kin. Úkol přenést postavu do současného New Yorku byl svěřen scenáristům Nealu Purvisovi a Robertu Wadeovi, kteří jsou zodpovědní za poslední bondovky. Ti dva by rozhodně mohli Kojakovi dodat svěží směr, mnohem zajímavější je ale hlavní hvězda a potencionální režisér.

"Plešatý základ" pro roli Diesel rozhodně má. | Foto: Twentieth Century-Fox Film Corporation

Hlavní role se zhostí Vin Diesel, což je nejspíš pro mnohé překvapivá volba a bude otázkou, jakým způsobem slavného detektiva uchopí (a zdali mu zůstane lízátko). O Diesela v roli Kojaka tu ale zas tak nejde. Ten kolem projektu krouží již nějakou dobu a současně se bude podílet na jeho produkci. Jde o to, že Diesel nyní hodil na svůj Facebook zprávu: "Kojak… New York… Ang Lee…". Že by se pro celovečerák skutečně povedlo urvat tvůrce oscarových hitů Tygr a drak, Zkrocená hora a Pí  a jeho život?

Pokud Diesel Leeho skutečně pro režii uloví, má z půlky vyhráno. Teď jen, aby sám film nezazdil. Přeci jen není Kojak jeho typickou filmovou rolí.

Je obsazení Vina Diesela do role Kojaka dobrý nápad?
Ano
Ne
Těžko soudit

Víte že....

... László Inke, který Kojaka daboval v maďarské televizi, se natolik podobal Tellymu Savalasovi, že v Maďarsku natočili film s Kojakem, kde si Inke zahrál hlavní roli? Film se jmenoval Kojak Budapesten (1980) a narozdíl od seriálu byl černobílý. Kojak zde byl představen jako maďarský rodák a před emigrováním byl celkem nemotorným policistou.

Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist