18.7.2012, 12:30

Malý okruh pozornosti byl oceněn na festivalu v Padově

Malý okruh pozornosti byl oceněn na festivalu v Padově 4 obrázky v galerii
Absolventský film FAMU Malý okruh pozornosti (2011), který vznikl v koprodukci s Českou televizí, získal čestné uznání za hereckou interpretaci a cenu za nejlepší filmovou hudbu na mezinárodním festivalu krátkých filmů River Film Festival v italské Padově.

Slavnostní vyhlášení festivalových cen se uskutečnilo 1. července 2012 v historických prostorách padovského říčního přístavu. Autorem oceněné filmové hudby je Vojtěch Procházka, který je známý především z jazzového hudebního uskupení Vertigo Quintet. Právě propojení hudby a filmového obrazu patří mezi hlavní Procházkovy zájmy. V současné době studuje improvizovanou hudbu na Norské hudební akademii v Oslu.

Malý okruh pozornosti, který obstál v soutěžní konkurenci s více než padesáti hranými tituly, získal dvě festivalové ceny ze sedmi udělených. Krátký film vypráví příběh stárnoucího divadelního herce, který řeší konflikt mezi odpovědností k nemocné manželce a zamilovaností k mladší kolegyni v divadle. Hlavní roli ve filmu ztvárnil Miroslav Krobot, příběhový milostný trojúhelník doplňují herečky Anna Cónová z Národního divadla moravskoslezského v Ostravě a Ela Lehotská.

Po výběru na DVD Českého filmového centra, letošní nominaci na Cenu Magnesia a dubnové prezentaci na festivalu v italském Salernu je to další zviditelnění českého krátkého filmu v zahraničí. Režisérem Malého okruhu pozornosti je čerstvý absolvent FAMU Josef Tuka.

Zdroj: Czech Film Center

Ankety
Sledovali byste dále Ordinaci, i kdyby byla pouze na Voyo?
Určitě ano, seriál miluji a klidně za něj budu platit!
Možná ano, ale platit se mi za to nechce
Spíše ne, za ty peníze mi to nestojí
Nekoukal bych na to, ani kdyby za to platili oni mně
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist