Nominační večírek Českého lva: radost, smích, zamilovanost

Nominační večírek Českého lva: radost, smích, zamilovanost 29 obrázků v galerii
Nominační večírek v pražské Lucerně byl napěchován dobrou náladou. Ester Kočičkové s Jakubem Žáčkem se večer povedl, provedli publikum variantami lásky. Ocenění a nominovaní byli v zákulisí spokojeni, včetně Víta Klusáka, který byl rád za loňské i letošní vítězství od kritiků a teoretiků v kategorii nejlepší dokument. Vegetariánský raut mizel stejně rychle jako skvělé míchané nápoje a mladí filmoví studenti opojeni svými cenami se chtěli chladit k ránu hasícími přístroji. Tomu musela nakonec zabránit přivolaná policie. Láska, dobrá nálada a polibky provázely večírek na všech místech. Fotograf Josef Louda zachytil mnoho hezkých okamžiků, i když velkým konkurentem mu byl Jiří Stivín, který fotil úplně vše. Dobrou náladu, na titulní fotografii, měli Bolek Polívka i člen prezidia ČFTA České filmové a televizní akademie Ivo Mathé.

Jak tedy vypadal večer objektivem Josefa Loudy ? Aleš Danielis po té, co převzal Českého lva za nejlepší zahraniční film, Králova řeč, prozradil, že nový film jeho distribuční společnosti Bontonfilm, Hugo a jeho velký objev, je v kinech jen s titulky. Zahraniční producent nepovolil nákladný český dabing. Naštěstí se ve filmu mluví tak málo, že i malí čtenáři si s pár řádkami titulků poradí.

Aleš Danielis z Bontonfilmu a Český lev za nejlepší zahraniční film, Králova řeč.

Bolek Polívka, který dodnes hraje s Pavlem Liškou a Petrem Vachlerem divadelní představení Český lev - divadelní dokument, byl obklopen mnoha členy rodiny. Anna Polívková představila svého přítele a kolegu Jakuba Xaviera Baru, se kterým vystupuje pod názvem Ani by neřekla. Navíc všem zamotali hlavu, když sdělila, že se zásadně představují jako Napoli a Iby Pop. Prostě Polívkovská krev se nezapře. Jeho milá manželka Marcela se po návratu z Itálie skvěla bavila s distributorem, příležitostným hercem a členem Akademie Janem Jírou ze CinemArtu.

Bolek Polívka, Anna Polívková a její přítel Jakub Xavier Baro
Filmový distributor, člen ČFTA, Jan Jíra a Marcela Polívková, kterou Bolek Polívka stále očkem hlídal

A protože večer byl ve znamení lásky, polibky během představení, ani na večírku nechyběly. Česká trojka Polívka, Hrubešová, Pavelka už měli v líbání své zkušenosti a střihač Jan Mattlach ( Šakalí léta, Hlídač č.47) nelíbal jen svou ženu Karin.Ten nejodvážnější předvedl, držitel mnoha Českých lvů, Jiří Brožek. Koho chtěl líbat? Ondřeje Pavelku. Nebo to mělo být naopak?  Inu recese je recese?

Sedím na konári a je mi dobre, známá česká trojka. Tady asi Marcela Polívková Bolka Polívku nehlídala :)
Jiří Brožek a Ondřej Pavelka. Noví milenci ?
Střihač Jan Mattlach ....a ?

Nejzajímavějším podivínem na večírku byl další člen České filmové a televizní akademie Jiří Stivín. Fotil a fotil a fotil. Bolka Polívku, tajemné slečny a nakonec i slovenskou hvězdu Petera Nagyho s jeho přítelkyní.

Zcela vlevo Vojtěch Moravec, který byl už podruhé nominován na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film roku. Režiséra Jiřího Stracha budou nominace na Českého lva zajímat v příštím roce, v dubnu do kin uvede Vrásky z lásky.
Jiří Stivín fotí Bolka Polívku, nebo sebe ?
Jiří Stivín nepozorován objektem jeho zájmu
Jiří Stivín fotí a fotí a fotí ....
Petr Nagy zajímá fotgrafy stále, včetně fotografa Jiřího Stivína :)
Peter Nagy a jeho slovenská přítelkyně
Saxána Petra Černocká a pohádkový režisér Václav Vorlíček vytvořili též krásnou dvojici celého večera
Herečka Gabriela Fillipi Karochová se svým manželem Pavlem, sportovním komentátorem ČT, bývalým fotbalistou Dukly Praha
Jana Hemelíková z taneční skupiny Šivovo kola života se svým manželem a producentem Ctiradem Hemelíkem, držitelka Thálie Nataša Novotná a ekonom Tomáš Sedláček. Zajímavá dvojice.
Herečka Lenka Termerová a režisér Moris Issa, rodiče momentálně těhotné Marthy Isssové.

Fotografie k článku poskytl Josef Louda, dlouholetý skvělý fotograf Českých lvů.
Záznam přímého přenosu Nominančního večera ZDE.
V
ýsledky Nominací Český lev 2011 najdete ZDE.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist