Harry Potter mohl vypadat úplně jinak

Harry Potter mohl vypadat úplně jinak 5 obrázků v galerii
Harry Potter | Foto: Warner Bros.
Představit si v roli Harryho Pottera kohokoliv jiného než Daniela Radcliffa je zkrátka zhola nemožné. Přesto o roli mladého kouzelníka málem přišel...

Po osmi filmech a deseti letech v záři reflektorů je představa, že by si kouzelnický háv a kulaté brýle nasadil někdo jiný zcela bizarní. Daniel Radcliffe ovšem odhalil, že do Bradavic málem vůbec neodcestoval: "Chris Columbus (režisér prvních dvou filmů, pozn. redakce) mě poprvé zahlédl v Davidu Copperfieldovi a chtěl mě pozvat na konkurz. Lidé ze studia tedy navštívili mé rodiče a nabídli jim smlouvu, která tehdy byla myslím na šest let, s natáčením v L.A. Máma a táta na to řekli, že by to příliš narušilo můj život. Neměl jsem vůbec představu, že se o něčem takovém vůbec jednalo."

Logistika natáčení se ale naštěstí v průběhu příprav první filmu dnes již klasické filmové ságy změnila a Harry Potter dopadl tak, jak dopadl.

"O tři, čtyři měsíce později přišli s novou nabídkou: dva filmy, natáčené v Anglii. Na to už naši kývli. A zbytek už asi všichni znají..."

Harry Potter a Kámen mudrců | Foto: 2001 Warner Bros
Harry Potter a Princ dvojí krve | Foto: Warner Bros. Pictures
Ankety
Půjdete do kina na Dunu?
Určitě, nemůžu se dočkat!
Ne, sci-fi mě nezajímají
Do kina nechodím, na filmy koukám jen doma
Co je to Duna?
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist