16.4.2018, 13:00

Ukradli u Disneyho příběh Sestry v akci skutečné jeptišce?

Ukradli u Disneyho příběh Sestry v akci skutečné jeptišce?
Sestra v akci | Foto: Warner Bros.

Dnes v podvečer si v televizi můžete pustit hudební komedii Sestra v akci s Whoopi Goldberg. Přestože jde o ceněnou klasiku, u Disneyho s ní měli pěkné starosti.

Studio Walt Disney je, jako každé filmové studio, nepochybně vždy připraveno čelit žalobám za své rozličné projekty. V případě Sestry v akci (1992) se taková žaloby dočkala téměř po dvaceti letech, konkrétně v roce 2011. Tehdy sestra Delois Blakely společnosti Sony Pictures a Walt Disney Co. obvinila z toho, že se při natáčení inspirovali jejím příběhem.

Že se někdo pokouší (i po letech) přiživit na úspěchu nějakého filmu, to je celkem normální. V případě případu Blade bylo nezvyklé to, je, že obvinění nevypadalo úplně nesmyslně: Blakely skutečně žila nějakou dobu jako jeptiška, zpívala v Harlemu, a nabídla knihu, ve které své osudy shrnula, k adaptaci Hollywoodu. Který jí podle všeho četl. Otázkou je, zda i zfilmoval.

Žalobu v lednu roku 2012 sice stáhla, ale jen proto, aby připravila ještě masivnější obvinění, v němž od studií požadovala rovnou miliardu dolarů! Soudce ale nakonec neviděl mezi příběhem Blakely a filmovou Deloris dostatek pojítek a žalobu zamítl. Takže z pohledu zákona studio příběh Sestry v akci neukradlo. Ale minimálně ta podoba jmen je hodně podivná!

Sestra v akci | Foto: Warner Bros.
Sestra v akci | Foto: Warner Bros.
-
-
Servus
Autor:
Servus
Související filmy: Sestra v akci
Související osoby: Whoopi Goldberg

Související články:

Neúspěšná žaloba Smrt čeká všude bude stát miliony

Žalovat Hollywood za vykradení nápadu chce odvahu a hodně kvalitní přípravu. Minimálně v tom druhém profesionální voják Jeffrey Sarver zcela selhal...

Tvůrci Pařby v Bangkoku čelí žalobě… zase

Pokud byste někdy chtěli žalovat tvůrce druhé Pařby, budete se muset postavit do fronty. Snímek totiž čelí v pořadí již třetí žalobě.

Film o Facebooku kraloval Zlatým glóbům a padla žaloba!

David Fincher získal Zlatý glóbus pro nejlepší film a za nejlepší režii za snímek The Social Network o založení sociální sítě Facebook. Film The...

Čeká tvůrce Kajínka žaloba?

Jedna z nejočekávanějších premiér letošního roku se dost možná bude odkládat. Na tvůrce je totiž podávána žaloba, která by mohla zabránit uvedení snímku do kin.

Ankety

Je Kevin Hart dobrá volba na roli moderátora Oscarů?
  • Rozhodně ano
  • Vůbec, to bude propadák
  • Nemám názor

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: