16.4.2018, 13:00

Ukradli u Disneyho příběh Sestry v akci skutečné jeptišce?

Ukradli u Disneyho příběh Sestry v akci skutečné jeptišce?
Sestra v akci | Foto: Warner Bros.

Dnes v podvečer si v televizi můžete pustit hudební komedii Sestra v akci s Whoopi Goldberg. Přestože jde o ceněnou klasiku, u Disneyho s ní měli pěkné starosti.

Studio Walt Disney je, jako každé filmové studio, nepochybně vždy připraveno čelit žalobám za své rozličné projekty. V případě Sestry v akci (1992) se taková žaloby dočkala téměř po dvaceti letech, konkrétně v roce 2011. Tehdy sestra Delois Blakely společnosti Sony Pictures a Walt Disney Co. obvinila z toho, že se při natáčení inspirovali jejím příběhem.

Že se někdo pokouší (i po letech) přiživit na úspěchu nějakého filmu, to je celkem normální. V případě případu Blade bylo nezvyklé to, je, že obvinění nevypadalo úplně nesmyslně: Blakely skutečně žila nějakou dobu jako jeptiška, zpívala v Harlemu, a nabídla knihu, ve které své osudy shrnula, k adaptaci Hollywoodu. Který jí podle všeho četl. Otázkou je, zda i zfilmoval.

Žalobu v lednu roku 2012 sice stáhla, ale jen proto, aby připravila ještě masivnější obvinění, v němž od studií požadovala rovnou miliardu dolarů! Soudce ale nakonec neviděl mezi příběhem Blakely a filmovou Deloris dostatek pojítek a žalobu zamítl. Takže z pohledu zákona studio příběh Sestry v akci neukradlo. Ale minimálně ta podoba jmen je hodně podivná!

Sestra v akci | Foto: Warner Bros.
Sestra v akci | Foto: Warner Bros.
-
-
Servus
Autor:
Servus
Související filmy: Sestra v akci
Související osoby: Whoopi Goldberg

Související články:

Neúspěšná žaloba Smrt čeká všude bude stát miliony

Žalovat Hollywood za vykradení nápadu chce odvahu a hodně kvalitní přípravu. Minimálně v tom druhém profesionální voják Jeffrey Sarver zcela selhal...

Tvůrci Pařby v Bangkoku čelí žalobě… zase

Pokud byste někdy chtěli žalovat tvůrce druhé Pařby, budete se muset postavit do fronty. Snímek totiž čelí v pořadí již třetí žalobě.

Film o Facebooku kraloval Zlatým glóbům a padla žaloba!

David Fincher získal Zlatý glóbus pro nejlepší film a za nejlepší režii za snímek The Social Network o založení sociální sítě Facebook. Film The...

Čeká tvůrce Kajínka žaloba?

Jedna z nejočekávanějších premiér letošního roku se dost možná bude odkládat. Na tvůrce je totiž podávána žaloba, která by mohla zabránit uvedení snímku do kin.

Ankety

Je dobře, že jde epizoda s Michaelem Jacksonem do trezoru?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Zatím váhám.

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: