Okresní přebor vzkřísí fotbalovou legendu v celovečerním filmu

Okresní přebor vzkřísí fotbalovou legendu v celovečerním filmu 3 obrázky v galerii
Ať už zní titulek po přečtení jakkoli absurdně, je to pravda. Slavoj Houslice, který jsme svého času vídali v televizi častěji než AC Sparta Praha, si zavzpomíná na svou legendu Pepika Hnátka.
Režisér filmu Jan Prušinovský

Nedává to smysl? Takže od začátku. Před několika dny začalo na Berounsku natáčení celovečerního filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Film vychází z televizního seriálu Okresní přebor, který vysílala televize Nova. Příznivce seriálu z prostředí vesnické kopané určitě potěší i zpráva, že za filmem stojí stejný tvůrčí tým, který měl na svědomí seriál, tj. režisér Jan Prušinovský, který spolu s Petrem Kolečkem napsal i scénář.

Jaroslava Pokorná (jako paní Hnátková) na hřbitově, kde film začíná.

A kdo že je Pepik Hnátek? Legendární postava ze seriálu, trenér s licencí. Jako správnou legendu jsme ho tak zatím mohli poznat jenom z vyprávění spoluhráčů. První díl seriálu se totiž točí kolem trablů s tím, kam vysypat trenérův popel (což logicky vylučuje jeho živou přítomnost v dalších dílech). Pepik Hnátek tak sice ve filmu z popela vstane, ale jen skrze vzpomínky spoluhráčů.

Postavu, která pro fotbal žila a dýchala, ztvární herec Miroslav Krobot, který má s  Pepikem Hnátkem společné už to, že se na scéně jen tak nezjeví, ale když už, jde o zjevení zásadní. Vždyť kdo jiný debutoval na filmovém plátně v 54 letech (Příběhy obyčejného šílenství) a hned si odnesl Českého lva? Nemluvě o tom, že to dva roky na to dotáhl s filmem Bély Tarra, kde hrál po boku Tildy Swinton, až do Cannes.

Vidět velkého Pepika Hnátka v podání Mirosalava Krobota po boku Ondřeje Vetchého, Luďka Soboty, Jaroslavy Pokorné v roli jeho manželky a dalších bude možné v druhé polovině příštího roku.

Ankety
Ocenili byste čtvrtý díl Návratu do budoucnosti?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist