MFF Karlovy Vary 2011: první ceny jsou rozdány

MFF Karlovy Vary 2011: první ceny jsou rozdány
První ceny 46. ročníku MFF Karlovy Vary, který dnes končí, znají své majitele. Udělily je nestatutární poroty. Mezinárodní filmoví kritici z FIPRESCI se shodli s kritiky, na jejichž názor se ptal Festivalový deník, a z hlavní soutěže vybrali amerického Spoluautora, za nápadité ztvárnění příběhu o setkání dvou uprchlíků, kteří si zdánlivě nemají co říct a dát

Cena Ekumenické poroty patří německému dramatu Neviditelná o herečce, která je nucená poprvé konfrontovat své temnější stránky. Zvláštní uznání stejná jury věnovala kanadskému Romeu 11, citlivému portrétu mladého muže, který hledá vlastní identitu a lásku.

Mezinárodní federace filmových klubů FICC udělila dvě ceny. Zvláštní uznání pro německý Lollipop Monster za originální zpracování univerzálního tématu dospívání odlehčeného nečekaně bizarním humorem. Cenu Dona Quijota od FICC vyhrál Cigán Martina Šulíka. Slovensko-český zástupce z hlavní soutěže si odveze i cenu Europa Cinemas Label pro nejlepší evropský film v soutěžní sekci a v sekci Na východ od Západu.

Mezi filmy v Na východ od Západu vybírala i Federace filmových kritiků z Evropy a Středomoří, nová organizace udělující cenu FEDEORA. Získala ji chorvatský film Marijiny, dokumentární hudební komedie s prvky „kuchyňského dramatu“.

Cena NETPAC pro nejlepší asijský snímek obohatila úspěšné konto turecko-bosenské metafyzické road movie Tenkrát v Anatolii, vítěze Velké ceny z Cannes.

Zdroj : www.kviif.com

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články