11.6.2011, 11:02

Seriál Vyprávěj vyhrál Zlatou nymfu na festivalu v Monte Carlu!

Seriál Vyprávěj vyhrál Zlatou nymfu na festivalu v Monte Carlu! 4 obrázky v galerii
Česká televize získala jednu z nejprestižnějších trofejí - Zlatou nymfu. Seriál Vyprávěj triumfoval na 51. ročníku Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu. Ocenění převzali Filip Bobinski a Petr Šizling ze společnosti Dramedy Productions, kteří seriál pro Českou televizi vyrábějí. Vyprávěj dokonce dokázalo porazit takové giganty, jakými jsou seriály Tudorovci, Misfits či Borgiové!

Pořadatelé si nevěděli rady s překladem seriálu do angličtiny a nakonec zvolili název Wonderfull Times tedy Báječné časy, což je poněkud paradoxní vzhledem k tomu, že rodinná sága vypráví zejméně o tuhých letech normalizace.

Babička Alžběta (Nina Divíšková) představuje v seriálu Vyprávěj svědomí rodiny. Je zásadová, nekompromisní, podezíravá.

Vyprávěj mělo v ohni ještě dvě želízka, ale ani Svatopluk Skopal ani Nina Divíšková nedokázali své nominace v hereckých kategoriích proměnit.

Josef Dvořák (Svatopluk Skopal) v seriálu Vyprávěj fandí hokejistům Tesly Pardubice, miluje vychlazenou plzeň a švestkové koláče své ženy.

Po červeném koberci se v Monte Carlu prošli i režisér Filip Renč, herečka Simona Stašová a herec Juraj kukura. Jejich snímek Zrozen bez porodu, který vznikl v brněnském studiu České televize, měl totiž dokonce rekordní počet nominací - v kategoriích nejlepší televizní film, nejlepší režie a nejlepší herec a herečka. Ačkoliv jejich nominace nebyly proměněny, i tak je to obrovský úspěch pro české barvy.

Jedna z mála radostných chvilek zdravotní sestry Věry Podlipné (Simona Stašová) v kriminálním thrilleru Zrozen bez porodu. V brněnském studiu už se připravují dvě volná pokračování.

Připomeňme, že na prestižním festivalu v Monte Carlu v předchozích dekádách uspěli mj. v roce 1984 Vlastimil Brodský (za výkon ve filmu Tažní ptáci), v roce 1998 Hynek Bočan (za režii filmu Bumerang) a v roce 2001 Tatiana Vilhelmová (za výkon ve filmu Společnice).

Ankety
Těšíte se na bondovku Není čas zemřít?
Strašně moc!
Trochu
Vůbec ne
Nevím, o co jde
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist