Snowboarďák Janák natáčí pohádku Dvanáct měsíčků!

Snowboarďák Janák natáčí pohádku Dvanáct měsíčků!
O uplynulém víkendu začal režisér Karel Janák natáčet v rožnovském skanzenu pohádku Dvanáct měsíčků. Hlavní roli zlé macechy svěřil Veronice Žilkové!

Každý asi zná pohádku Boženy Němcové O dvanácti měsíčkách, v níž zlá macecha a její rozmazlená dcera týrají Marušku rozmařilými rozkazy. Nejdřív musela v lednu obstarat vůni fialek, potom dojít pro jahody a nakonec sehnat červená jablka... Předlohu natočila počátkem 90. let pro Českou televizi i režisérka Libuše Koutná s Markétou Hrubešovou v roli Marušky a Gabrielou Wilhelmovou v roli macechy, i proto se lze domnívat, že nová verze, kterou začal v uplynulých dnech točit režisér Karel Janák (Snowboarďáci, Rafťáci, Ať žijí rytíři!) bude v lecčems jiná.

Producent filmu, ostravské studio České televize, zatím odtajnil jen část hereckého obsazení. Marušku si zahraje debutující Marie Fajkusová, macechu Veronika Žilková. Dále ve filmu uvidíme mj. Ivanu Korolovou, Romana Vojtka, Jana Komínka a Vladimíra Čapku. Premiéra filmu Dvanáct měsíčků by měla být příští rok. Zatím není jasné, jestli jenom na obrazovkách nebo i v kinech.

Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist