2Bobule válcují konkurenci

2Bobule válcují konkurenci 2 obrázky v galerii
Úspěch se po sebejistém tažení prvního dílu nabízel. Bylo jen otázkou, jak dobře si pokračování povede a zdali vůbec čeští diváci na sequel z domácí stáje slyší. Slyší. A tvůrci si mohou připravovat příběh pro třetí díl.

Recenze jsou sice vesměs katastrofální (viz karta filmu), to ale tvůrce filmu trápit nemusí. I přes nářek kritiků je totiž zájem o jejich film doslova masový. Již první díl zaskočil solidním otvírákem, když na něj přišlo třicet tisíc diváků za první víkend. Dvojka měla ambice toto číslo překonat, výsledná cifra přesto nepochybně zaskočila všechny. 2Bobule totiž vidělo od čtvrtka do neděle neuvěřitelných 67 tisíc diváků. Na takové číslo se zpravidla zmohou z českých tvůrců jen Jan Svěrák, Marie Poledňáková a Jan Hřebejk (přičemž třeba výborný Protektor se této cifře v celkovém počtu diváků ani zdaleka neblíží a to už se nějaký týden promítá). Druhé Bobule jsou tak hlasitým důkazem toho, že nejvíce prodává samotná šeptanda, o kterou se postaral povedený první díl. Je jedno, že se vyměnil režisér, že kritici prskají na všechny strany a že přibylo několik estrádních hvězd. Zůstalo víno, pohodová kampaň a Richard Krajčo v pozici hudebního backgroundu a funguje to jako lapka dokonale.

Teď je jen otázkou, jestli zájem diváků vydrží. Pokud ano, vůbec bych se nedivil, kdyby nás v roce 2011 navštívily bobule rovnou tři. Otázkou je – stál by o ně ještě někdo?

Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist