Avatar 2 přináší finální upoutávku, která dokazuje, že nic epičtějšího v kinech neuvidíte

Avatar 2 přináší finální upoutávku, která dokazuje, že nic epičtějšího v kinech neuvidíte 12 obrázků v galerii
Avatar: The Way of Water | Foto: 20th Century Studios
Druhý trailer na očekávaný velkofilm Jamese Camerona nechává více nahlédnout do podvodního království Pandory. A rovněž servíruje tolik obrazové nádhery, že marvelovky rázem vypadají jako hodně chudí příbuzní.

Avatar: The Way of Water klepe na dveře. První pokračování Avatara z roku 2009, který po dvou obnovených premiérách uhájil post nejvýdělečnějšího filmu historie, se v tuzemských kinech představí 16. prosince. James Cameron jej vyvíjel celou dekádu a zvláštní pozornost opět věnoval speciálním efektům, které mají originál překonat. Natáčelo se v ateliérech přímo pod vodní hladinou a realistický efekt na nás z čerstvé upoutávky rozhodně dýchne.

Trailer: Avatar: The Way of Water

Přesnou zápletku a plány invazivních lidí na Pandoře sice stále neznáme, ale musí nám stačit, že trailer překypuje úžasnými záběry i náznaky silného dramatu, které spojí staronové členy obyvatelstva Na'vi v odlišném prostředí a proti nové hrozbě. Na dvou minutách se to hemží mořskými stvořeními, které budou protagonistům pomáhat v boji s nepřáteli, a je vidět, že Cameronův tým zavařil spoustu procesorů, aby mohl takto pompézní vizi oživit.

Film potvrá 192 minut a bude prvním z plánovaných čtyř pokračování. Cameron sice dlouhodobě straší, že v případě finančního neúspěchu Pandoru definitivně opustí po zkompletování trilogie, ale černé scénáře zatím ustupují rostoucí zvědavosti a natěšení. První predikce hovoří o velkém tržebním triumfu, ačkoli výsledek jedničky, která už vydělala 2,922 miliardy, asi zůstane nepřekonaný.

V čerstvém rozhovoru pro GQ se Cameron nechal slyšet, že k výrobě pokračování přistoupil po dlouhém váhání a díky přesvědčení, že jako rozený vypravěč spatřil příběh, který musel odvyprávět. Po třináctileté prodlevě a zdlouhavém tvůrčím procesu nezbývá než věřit, že svým slovům dostojí. Dosavadní upoutávky včetně té nejnovější mluví v jeho prospěch.

Půjdete v prosinci do kina?


Kinolog: Atentát na Kennedyho už skoro rozluštili. Slavný filmař se vrátil na místo činu

Málokterý zločin v dějinách láká tolik pozornosti jako atentát na prezidenta JFK, jenž se odehrál 22. listopadu 1963. Režisér Oliver Stone o tom již v roce 1991 natočil hraný film. Od té doby přibylo mnoho nových informací…

Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články