24.10.2022, 16:00

Doktor Watson dostane vlastní seriál, inspiruje se legendárním Housem

Doktor Watson dostane vlastní seriál, inspiruje se legendárním Housem 13 obrázků v galerii
Watson | Foto: Warner Bros. Pictures
Kdo by neznal Sherlocka Holmese? Vznikl nespočet nejrůznějších adaptací a diváci i divačky se stále k jeho postavě s chutí vrací. V posledních letech nicméně nabral na popularitě Watson a v novém seriálovém zpracování se tak tvůrci zaměří právě na něj.

Ostatně není neobvyklé, že se holmesovská formule různě ohýbá. Seriálový Sherlock s Benedictem Cumberbatchem přinesl celou látku ve značně moderním balení, americká zpracování Jak prosté vyměnilo doktora Watsonona za doktorku Watsonovou, filmový Sherlock Holmes s Robertem Downeym jr. přetavil klasické příběhy slavného detektiva v blockbustery a netflixovská Enola Holmes se zaměřila na Sherlockovu mladší sestru.

Nepřiznanou adaptací byl rovněž seriál Dr. House, který v mnohém z originálu, pokud jde o charakterizaci hlavního hrdiny nebo jeho vztahu s nejlepším přítelem (v tomto případě kolegou Jamesem Wilsonem), vycházel. A právě tuto show připomíná nově ohlášený seriál Watson. Děj se bude odehrávat rok po smrti Holmese, jehož konečně dokázal porazit jeho úhlavní nepřítel Moriarty. Watson se vrátí k medicíně, bude vést lékařskou kliniku, věnovat se léčení vzácných nemocí a seriál bude primárně lékařský.

Dr. House | Foto: NBC

Přirozeně by neměl chybět vyšetřovací prvek, ale jak víme již z House, nemusí nutně vycházet z tajemných vražd, ale z pouhých nemocí. Ostatně, na Watsonovi se bude jako konzultant podílet doktor Shäron Moalem, což je lékař, genetik a výzkumník, který objevil několik nemocí a spoluzaložil pár lékařských společností. Pokud jde o hlavní tvůrčí sílu, za seriálem stojí Craig Sweeny, který psal Jak prosté, takže má k tématu blízko.

Seriál bude zasazený do současnosti, a jakkoli se první zprávy zmiňují hlavně o lékařské lince, přirozeně dojde i na Moriartyho, s nímž má Watson nevyřízené účty. Seriál v tuto chvíli nemá stanovené datum premiéry ani obsazenou hlavní roli.


Kinolog: Božský Vojta Dyk bez klobouku bos, upadnul mu nos. Dostane za to Oscara?

Po dlouhé době vzniknul v Česku tak ambiciózní historický životopisný film. Režisér Petr Václav přitom nikdy podobný projekt nedělal. Největší pastí by bylo hledat v něm nového Amadea. Il Boemo se vydává vlastní cestou.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články