Gran Turismo: Filmová verze slavné hry má hvězdu Stranger Things a překvapivého režiséra, který nutně potřebuje hit

Gran Turismo: Filmová verze slavné hry má hvězdu Stranger Things a překvapivého režiséra, který nutně potřebuje hit 9 obrázků v galerii
Stranger Things | Foto: Netflix
V Sony se rozjeli s adaptacemi svých herních hitů. Čekají nás mimo jiné filmy Ghost of Tsushima a Days Gone a seriály God of War, Twisted Metal a The Last of Us.

Dalším projektem, který společnost Sony Pictures uvede na velkém plátně, je film Gran Turismo založený na slavné závodní hře, jež patří k hlavním značkám konzole PlayStation. David Harbour (Stranger Things, Black Widow) se ujme hlavní role, dalším oznámeným hercem, který by se ve filmu měl objevit, je Orlando Bloom (Pán prstenů). Jason Hall (Americký sniper) a Zach Baylin (Král Richard: Zrození šampiónek) píší scénář a produkčně projekt prohlídá Kazunori Yamauchi, výkonný producent herní předlohy. To ale není to nejzajímavější jméno, jaké v Sony pro film Gran Turismo ulovili.

Tím je režisér Neill Blomkamp, který v roce 2009 natočil adrenalinovou sci-fi pecku District 9. Tehdy mu kritici věštili velkou budoucnost, následující projekty se ale nesly v podstatně rozporuplnějším duchu a loňský horor Demonik, jímž si chtěl Blomkamp napravit reputaci, vyloženě pohořel.

District 9 | Foto: Palace Pictures

Gran Turismo je natolik silná značka, že by měla Blomkampovi nabídnout vysněný návrat na výsluní, i když nejde o klasickou adaptaci videohry. Snímek je totiž inspirovaný skutečnými událostmi a bude pojednávat o mladém hráči Gran Turisma, který se díky svým schopnostem vypracoval až na skutečného závodního jezdce. Snímek zatím nemá datum premiéry.

Série Gran Turismo se celosvětově prodalo přes 80 milionů kopií.


Kinobox: Filmový Jan Žižka je jako Zelenskyj

Nejdražší český film Jan Žižka přišel na 450 milionů korun. Slavného vojevůdce představuje v době, kdy ještě neexistovalo husitské hnutí. Jedná se tedy nikoli o historický film, ale o fantasy. A recenze této fantazijnosti vychází vstříc.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články