25.8.2022, 13:00

King Kong se podívá do televize. Ostrov lebek se konečně prozkoumá více do hloubky

King Kong se podívá do televize. Ostrov lebek se konečně prozkoumá více do hloubky 10 obrázků v galerii
King Kong (2005) | Foto: Universal Pictures
Nejslavnější filmový opičák se srdcem romantika se poprvé představil před 89 lety a ještě nějaký čas se ho nezbavíme. Disney+ a hororový guru James Wan totiž vyvíjí hranou televizní sérii, která odhalí minulost King Konga i tajuplného Ostrova lebek.

Ikonické opičí monstrum vytvořil režisér Merian C. Cooper a poprvé se objevilo ve vizuálně přelomovém filmu King Kong z roku 1933. Příběh o právoplatném králi prastaré ostrovní říše, jenž při snídani mlátí dinosaury a k obědu si získá srdce blonďaté trosečnice, se stal okamžitou klasikou. Ještě tentýž rok přišlo méně známé pokračování s názvem Son of Kong a od sedmdesátých let se Hollywood na bájný Ostrov lebek vrací pravidelně.

První remake dorazil roku 1976 a zahráli si v něm Jeff Bridges a Jessica Lange, Peter Jackson pak svou velkolepou verzi představil o tři dekády později. V minulých letech se Kong vrátil díky filmové sérii MonsterVerse od studií Legendary a Warner Bros., a to ve snímcích Kong: Ostrov lebek (2017) a Godzilla vs. Kong (2021).

King Kong (1933) | Foto: RKO Radio Pictures

Posledně jmenovaný titul se dočká pokračování, které má mít premiéru 15. března 2024. ve vývoji je rovněž animovaná série Skull Island pro Netflix. I ta bude součástí MonsterVerse, což ale neplatí pro čerstvě ohlášený projekt studia Disney+.

Podle webu Deadline totiž hororový režisér James Wan (V zajetí démonů) připravuje hraný seriál o King Kongovi, který napíše showrunnerka seriálu Paper Girls Stephanie Folsom. Půjde o samostatný projekt vycházející z novelizace, již právě chystá umělec Joe DeVito ve spolupráci se správou pozůstalosti Meriana C. Coopera. King Kong se má podívat do moderní doby a měli bychom se těšit na obšírnější prozkoumání mytologie jeho ostrova i původu tamních nadpřirozených elementů a živočichů.

Disney+ si tedy do své sbírky připisuje další velký úlovek, což bylo umožněno tím, že práva na filmovou sérii King Kong a na samotný charakter jsou rozdělena mezi více společností a jednotlivců. Zatímco MonsterVerse bude pokračovat také hraným seriálem o Godzille na Apple TV+, v němž si zahraje Kurt Russell se synem Wyattem Russellem, Disney rozjede alternativní Kongův vesmír.

Godzilla vs. Kong | Foto: Warner Bros.

Projekt se nachází v rané fázi vývoje a herecké obsazení bude teprve oznámeno. Máte King Konga raději než Godzillu a věříte, že plánovaná série může Ostrovu lebek a jeho děsivým rezidentům prospět?


Kinobox: Tento film není o Vietnamu, je to Vietnam. Hotová apokalypsa!

Do kin přichází po letech nejslavnější protiválečný film všech dob – Apocalypse Now. Tento sestřih má 183 minut a odpovídá nejvíc tomu, čeho chtěl dosáhnout režisér Francis Ford Coppola. Takové dílo by dnes už nemohlo vzniknout.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články