Trailerová nálož týdne: Americký gigolo, Orlando Bloom znovu s lukem a šípem a žraloci na Měsíci

Trailerová nálož týdne: Americký gigolo, Orlando Bloom znovu s lukem a šípem a žraloci na Měsíci 7 obrázků v galerii
Frost & Flame: King of Avalon | Foto: FunPlus International AG
K tomu návrat Vlčího mláděte, jedno narušené mužské přátelství a seriálový Cyberpunk.

Teen Wolf: The Movie (film)

režie: Russell Mulcahy
hrají: Tyler Hoechlin, Crystal Reed, Tyler Posey, Shelley Hennig
premiéra: Paramount+, 2022

Fanoušci seriálu Teen Wolf (u nás uváděno pod názvem Vlčí mládě) se mohou těšit na pokračování v podobě celovečerního filmu. Navazuje se přímo a zpátky jsou všichni důležití hráči, takže kdo show nesledoval, ten se pravděpodobně jen těžko bude orientovat. Na druhou stranu, pokud máte dostatek volného času, všech šest sérii původní show je dostupných na českém Netflixu. A snímek navíc režíroval veterán Russell Mulcahy (Highlander, Resident Evil: Zánik) a to samo o sobě také stojí za pozornost.

Cyberpunk: Edgerunners (seriál)

režie: Hirojuki Imaiši
premiéra: Netflix, 2022

Netflix se vzhlédl v adaptacích populárních videoher a jakkoli ne pokaždé trefí cíl (nedávno uvedený Resident Evil: Lék je opravdu bolestivě nepovedený), karavana jede dál a tentokrát tu máme seriálovou verzi Cyberpunk 2077 udělanou v japonském anime stylu. V ní se chlapec z ulice snaží přežít ve futuristickém městě posedlém různými tělesnými modifikacemi. Přestože měla herní předloha problematický start –⁠ její technický stav byl natolik neuspokojivý, že to vedlo k sérii žalob a v Sony dokonce hru stáhli ze svého online obchodu –⁠ nyní už je vše víceméně v pořádku a jakkoli se nepovedlo navázat na úspěch herního Zaklínače, pořád vznikla silná značka s ohromným potenciálem. Snad ho seriál dokáže využít.

The Banshees of Inisherin (film)

režie: Martin McDonagh
hrají: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Barry Keoghan, Kerry Condon
premiéra: zatím bez premiéry

Jestli se na Kinoboxu na novinku nějaké filmaře vždy těšíme, je jím jednoznačně režisér a scenárista v jedné osobně Martin McDonagh (V Bruggách, Sedm psychopatů, Tři billboardy kousek za Ebbingem). V první upoutávce na The Banshees of Inisherin, v němž si McDonagh zopakoval spolupráci s Colinem Farrellem a Brendanem Gleesonem, se Farrellův hrdina musí vyrovnat s tím, že jeho kamarád (Gleeson) s ním z ničeho nic ukončí přátelství, aniž by mu pořádně vysvětlil proč. Jejich rozhovory působí v traileru humorně, přesto by nás měla v základu čekat dramatická podívaná.

Shark Side of the Moon (film)

režie: Glenn Campbell, Tammy Klein
hrají: ???
premiéra: Tubi, 2022

Viděli jsme žraloky v tornádu, žraloky ve vesmíru, žraloky zmutované v nejrůznější (často i několikahlavé) bestie. Nyní streamovací služba Tubi vyšle žraločí mutanty na Měsíc. Shark Side of the Moon se vrací do časů studené války, kdy SSSR vyvine hyperagresivní humanoidní žraloky. Protože se ale experiment nepovedl a zároveň se nový druh žraloků nepodařilo zlikvidovat, odklidili je vědci na Měsíc. A tam na ně přirozeně narazí nic netušící astronauti. Jasná bejkovina, kdo by ale filmu s takovým námětem odolal?

American Gigolo (seriál)

režie: David Hollander
hrají: Jon Bernthal, Gretchen Mol, Rosie O'Donnell, Leland Orser
premiéra: Showtime, 9. srpna 2022

Jak již samotný název seriálu naznačuje, American Gigolo je adaptací stejnojmenného kultovního filmu z roku 1980 s Richardem Gerem. Hlavním hrdinou seriálové verze je Julian Kaye (Bernthal), který se snaží v Los Angeles prorazit v erotickém průmyslu. Současně se pokouší vyřešit to, kdo ho před patnácti lety falešně obvinil z vraždy. A také by byl rád, kdyby se k němu vrátila životní láska Michelle. Streamovací služba Showtime, na níž American Gigolo poběží, u nás dostupná není, řadu jejich úspěšných seriálů ale v minulosti uvedl na český trh Netflix. Tak možná se poštěstí i tentokrát.

Frost & Flame: King of Avalon (hraný trailer na hru)

Naši trailerovou nálož zakončíme trochu netradičně hrou. Čas od času se velké herní společnosti rozhodnou, že svůj produkt doprovodí hraným trailerem, do něhož angažují velkou hvězd. V případě King of Avalon, což je strategická hra s popiskem „Vychovejte svého draka a vybudujte armádu ve snaze pozvednout Excalibur a stát se králem“, se hlavního hrdiny ujal Orlando Bloom. A přirozeně doje na luk (jednou Legolas, vždycky Legolas).


Všechno, všude, najednou: Úplně nejvíc nejlepší film roku?

Dva režiséři, co si říkají jen „Daniels", točí opravdu crazy videoklipy a filmy. Tento má zatím nejlepší recenze roku, ale musíte být hodně velcí fandové kung-fu, paralelních světů a buddhismu, abyste ho ocenili.

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články