29.7.2022, 15:00

Očekávaný seriál The Sandman již brzy odstartuje. Podívejte se na první ukázky

Očekávaný seriál The Sandman již brzy odstartuje. Podívejte se na první ukázky 10 obrázků v galerii
The Sandman (2022) | Foto: Netflix
Seriál vyprávějící příběh o králi snů, který se po letech vrací, aby napravil chyby, jež byly způsobeny za dobu jeho nepřítomnosti, již brzy odstartuje i na českém Netflixu. Bude to něco pro milovníky temného fantasy a melancholické atmosféry. Těšte se na hvězdné tváře a snad i na nadupaný děj.

Neil Gaiman je velmi vlivnou postavou ve světě temné fantasy a sci-fi literatury. Jedná se o anglického tvůrce, který má na svém kontě řadu krátkých příběhů, novel, komiksů, grafických novel a filmů. Za dobu své dlouhé kariéry již vyprodukoval řadu bestsellerů. Mezi ty nejznámější patří například tituly The Graveyard Book, Good Omens a The Ocean at End of the Lane. Pravděpodobně jedním z jeho nejznámějších a nejoblíbenějších výtvorů je The Sandman, komiksová série vydaná nakladatelstvím DC Comics. Právě tyto komiksy se dočkaly seriálové adaptace, která již 5. srpna dorazí i na český Netflix.

The Sandman (2022) | Foto: Netflix

Gaimanova série The Sandman spatřila světlo světa v roce 1989. Její příběh se od té doby značně rozšířil a dodnes je důležitou součástí světa DC komiksů. Na jejich motivy již v minulosti vznikl seriál s názvem Lucifer, který se zaměřil na vládce pekla a jeho touhu oprostit se od stereotypu, který ho provází. Vládnout peklu v temnotě a v osamění? To není nic, co by Lucifer Morningstar (Tom Ellis) chtěl.

Nicméně nyní přichází na řadu seriál The Sandman, který by měl svět těchto komiksů představit z poněkud širšího úhlu. Výkonnými producenty jsou Allan Heinberg (Chirurgové) a David S. Goyer (Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, Terminátor: Temný osud). Netflixu svůj nový pořad okomentoval následovně: „Seriál nabízí bohatou směs moderních mýtů a temné fantasy. Prolíná se zde současná fikce s historickými dramaty a legendami.“

The Sandman (2022) | Foto: Netflix

Král snů (Tom Sturridge), jinak známý také jako Sen, Sandman či Morfeus, padne do zajetí, v němž stráví sto let. Během jeho nepřítomnosti ale nastane řada komplikací a změn, které proměnily svět spících i bdících. Když se dostane zpět, zjistí, jaké škody byly napáchány. Musí proto vyrazit napříč časovou osou a cestovat do minulosti, prozkoumávat další světy a pokusit se napravit vše, co se stalo. Během těchto cest si Morfeus navíc bude muset ověřit, kdo je jeho přítel, a potká spoustu nových bytostí, mytických či lidských.

Nejnovější trailer: The Sandman

Obsazení seriálu bylo vyzrazeno již na začátku tohoto roku. Uvidíte Kirby Howell-Baptiste (Silent Night) jako Smrt a Masona Alexandera Parka (Cowboy Bebop) jako Touhu. Smrt je považovaná za moudřejší a milejší, zatímco Touha vykazuje spíše antihrdinské charakteristiky. Hlavního hrdinu, krále snů Morfea, ztvární Tom Sturridge (Mary Shelleyová) a v roli pekelného knížete Lucifera se představí herečka ze Hry o trůny Gwendoline Christie.

Seriál se z prvních ukázek jeví jako absolutně famózní vizuální podívaná, která nemá ve světě obdoby. Podívejte se sami na námi vybrané příspěvky z Twitteru. Fanoušci a fanynky komiksů se nemohou dočkat, až uvidí víc. Jestliže máte rádi temnou a melancholickou atmosféru, líbí se vám raná temná tvorba Tima Burtona a nevadí vám trochu toho nadpřirozena, měli byste se na seriál těšit.

Jaký bude příběh, to se musíme nechat překvapit. Již v minulosti se k němu spousta uživatelů nejen na Twitteru vyjádřila dost skepticky. Komiksy jsou totiž známé svou rozmanitostí a fantaskností, která je velice těžko vysvětlitelná, natož zachytitelná. Nicméně už nyní můžeme říct, že co se týče vizuálu, bude to stát za to.

Na závěr si můžete pustit první delší ukázku, v níž hraje prim herecké duo Tom Sturridge a Gwendoline Christie.

Žena v roli Lucifera. Trend z Constantina pokračuje i v připravovaném seriálu The Sandman Žena v roli Lucifera. Trend z Constantina pokračuje i v připravovaném seriálu The Sandman

Na Netflixu už vám možná několik měsíců naskakuje upozornění na seriál The Sandman, který podle proma „stojí za sečkání“. Nic víc nám k němu...

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články