Marvel bude sypat premiéry ve velkém. Na obzoru jsou noví Avengers i Captain America

Marvel bude sypat premiéry ve velkém. Na obzoru jsou noví Avengers i Captain America 14 obrázků v galerii
Avengers: Endgame | Foto: Marvel Studios
V San Diegu právě probíhá každoroční Comic-Con. Jeho hlavní hvězdou byl letos prezident Marvel Studios Kevin Feige, jenž přítomné fanoušky i zástupce tisku zahrnul novinkami, které nejvýdělečnější filmová a televizní stáj chystá. A bude to velké.

Sobota na letošním Comic-Conu patřila Marvelu a jeho šéfovi Kevinu Feigemu. Sympaťák s kšiltovkou předstoupil před fanoušky a fanynky a bez otálení sypal z rukávu informace, kvůli nimž všichni přišli. Druhý díl Black Panthera s podtitulem Wakanda Forever bude mít premiéru už letos v listopadu a podle Feigeho ukončí čtvrtou fázi MCU (Marvel Cinematic Universe). Ant-Man and the Wasp: Quantumania, který dorazí v únoru příštího roku, pak nakopne fázi 5.

Tím ale vzrušující novinky pouze započaly. Zřejmě největší vzrušení způsobilo oznámení hned dvou nových Avengers filmů, které mají mít premiéru s pouhým půlročním rozestupem v průběhu roku 2025 – Avengers: The Kang Dynasty se dočkáme 2. května a Avengers: Secret Wars 7. listopadu. O režii druhého jmenovaného projektu mají enormní zájem tvůrci Avengers: Endgame a čerstvého Gray Mana Joe Russo a Anthony Russo, avšak dle Feigeho zatím nemají se Secret Wars nic společného.

Feige potvrdil, že fáze 4 byla hlavně „o znovunastavení MCU a seznámení se se všemi novými hrdiny“. Šlo o navázání na rozsáhlou Infinity ságu, již završila úspěšná týmovka Avenger: Endgame roku 2019. Pro nové projekty přitom marvelovský prezident našel příhodné pojmenování, nazval je Multiverse ságou, čímž ještě upevnil výsadnost mnohovesmírných námětů, které dominovaly v novém Doctoru Strangeovi či v posledním Spider-Manovi.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství | Foto: Marvel Studios

Opomenutý nezůstal ani Captain America s tváří Anthonyho Mackieho. Ten dostane vlastní celovečerní snímek s názvem Captain America: New World Order a premiéru bude mít 3. května 2024. Fázi 5 pak v červenci 2024 uzavře na záporáky orientovaný film Thunderbolts a šestou fázi rozjede Fantastická čtyřka, která dorazí 8. listopadu 2024.

Strádat nebudou ani předplatitelé Disney+, kteří se těší na příval nových seriálů. Druhá série Lokiho vyjde příští léto, spin-off Hawkeye s názvem Echo jakbysmet a Kathryn Hahn z WandaVision dostane vlastní show Agatha: Coven of Chaos, již můžeme očekávat na sklonku příštího roku. A pokud dumáte, co se děje s novým Bladem, tak Mahershala Ali ztvární legendárního lovce upírů už 3. listopadu 2023.

Kompletní seznam oznámených projektů MCU a jejich premiér

She-Hulk: Attorney at Law | Foto: Disney+

She-Hulk – 17. srpna 2022 (Disney+)

Black Panther: Wakanda Forever – 11. listopadu 2022

Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 17. února 2023

Secret Invasion – jaro 2023 (Disney+)

What If... série 2 – počátkem roku 2023 (Disney+)

Strážci galaxie 3 – 5. května 2023

Echo – léto 2023 (Disney+)

The Marvels (Captain Marvel 2) – 28. července 2023

Loki, série 2 – léto 2023 (Disney+)

Blade – 3. listopadu 2023

Daredevil: Born Again – jaro 2024 (Disney+)

Captain America: New World Order – 3. května 2024

Thunderbolts – 26. července

Ironheart – podzim 2023 (Disney+)

Agatha: Coven of Chaos – zima 2023 (Disney+)

Fantastická čtyřka – 8. listopadu 2024

Avengers: The Kang Dynasty – 2. května 2025

Avengers: Secret Wars – 7. listopadu 2025


Všechno, všude, najednou: Úplně nejvíc nejlepší film roku?

Dva režiséři, co si říkají jen „Daniels", točí opravdu crazy videoklipy a filmy. Tento má zatím nejlepší recenze roku, ale musíte být hodně velcí fandové kung-fu, paralelních světů a buddhismu, abyste ho ocenili.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články