Ve věku 82 let zemřel americký herec James Caan známý z hitů Kmotr a Misery nechce zemřít

Ve věku 82 let zemřel americký herec James Caan známý z hitů Kmotr a Misery nechce zemřít 7 obrázků v galerii
James Caan v Kmotrovi | Foto: Paramount Pictures / Getty Images
Smutnou zprávu potvrdila Caanova rodina prostřednictvím hercova twitterového účtu.

Caan se řadí mezi největší filmové legendy své doby. Za roli impulzivního Sonnyho Corleoneho ve filmu Kmotr (1972) byl nominovaný na Oscara a už jen touto rolí se zapsal do historie kinematografie. Caan ale nebyl jen představitelem jedné role. Přímo fantastický byl v celovečerním debutu Michaela Manna Zloděj (1981), diváky zaujal v dramatu Gambler (1974), kultovní sci-fi Lebkouni (1988) a nezapomenutelný výkon podal také v hlavní roli hororu podle románu Stephena Kinga Misery nechce zemřít (1990). Fanoušci akčního žánru si ho také dobře vybaví z hitu Arnolda Schwarzeneggera Likvidátor (1996) či komedie Vánoční skřítek (2003).

Zloděj | Foto: United Artists

Caan, který se narodil 26. března 1939 v newyorské čtvrti Bronx židovským emigrantům Sophii a Arthurovi Caanovým, již utekli před Hitlerem z Německa, měl za sebou dlouhou filmovou kariéru, přičemž největšího úspěchu dosáhl v sedmdesátých letech. V letech 1982 a 1987 se Caan vytratil z filmového průmyslu, protože trpěl depresemi, které ho postihly kolem smrti jeho sestry. Navíc v té době podlehl závislosti na kokainu. Velký návrat před kamery znamenala v roce 1987 hlavní role velitele čety ve válečném dramatu z období Vietnamské války Zahrady z kamene (1987), kam ho znovu obsadil režisér Kmotra Francis Ford Coppola. Caan svoje deprese a problémy s kokainem překonal a opět začal být žádaným hercem.

Caan pracoval až do své smrti a jakkoli v posledních dvou dekádách nehrál ve výrazných filmech (většinou šlo o levnější produkce), bezpochyby zůstane v paměti většiny fanoušků a fanynek jako jedna z největších ikon starého Hollywoodu.

Vánoční skřítek | Foto: New Line Cinema
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články