gambit12
gambit12 13. 7. 2022 20:21
Fila už nedokáže napsat článek, aniž by karikoval sám sebe. Duševně nemocný simp. Kdyby na sebe neustále neupozorňoval úplně absurdními výblitky, tak bych ho možná i litoval. Takhle je to směšný otylý blb, který má potřebu neustále exhibovat ve veřejném prostoru a kázat nějakou svou askezi a domněle mravní čistotu. Eben se trefil do černého, když na podobné moralistní trotly upozornil.
2
0
Angelus
Angelus 12. 7. 2022 00:50
Pan Eben má samozřejmě pravdu. A autor článku Fila jednoznačně patří k těm novodobým progresivním svazákům. Politická korektnost a pomatená woke agenda je cesta k nové diktatuře.
3
1
machacek77
machacek77 10. 7. 2022 12:58
Za mě dobrý, promyšlený a trefný text.
1
2
jan-maivald
jan-maivald 9. 7. 2022 09:39
Strašnej slint, to se nedá číst.
2
2
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:23
Eben zamlada míval vtip a ten jeho humanistický styl komunikace býval docela osvěžující, ale asi už žije jen z této legendy.
Viděl jsem ho po delší době a nějak jsem nechápal, k čemu ho tam mají - i bez kritizované "nadsázky" o svazácích to byly jen nevtipné plky, jejichž nevtipnost asi sám už nevnímá.
A přišlo mi, že i docela sešel fyzicky, jak tam stál vedle Bartošky, tak bych fakt neřekl, že je mezi nimi 10 roků rozdíl. Snad to ještě rozchodí.
2
1
Petrson
Petrson 6. 7. 2022 17:39
Vyjadřujte se všichni prosím jasně, stručně a srozumitelně:). Pokud dlouze, ať to má prosím dramaturgický spád a následuje pro čtenáře efekt katarze:).
3
0
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:01
Dobrá poznámka, ten slovenský prozaik to štrikuje jak tapisérii z Bayeux.
1
0
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 17:11
Autor tohoto blábolu většinu lidí v diskuzi jen uráží, je schopen kritického myšlení, ale jistě ne sebereflexe. Sám se tak odprezentoval jako jeden z těch zbytečných kritiků, kteří se ve všem rádi nimrají a hledají ve všem jinotaje. Nějak tak se projevuje paranoidní, egomaniak, pravděpodobně s nízkým sebevědomím. Jméno Kamil Fila, by mělo být pro lidi, kteří mají rádi kinematografii výstrahou. Doufejme, že ho vykopnou i odtud.
3
4
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:36
A proč by měl být Kamil Fila v tomto případě schopen být sebereflexe? Reaguje na Ebenovy bláboly a ukazuje, že tu žádné SSM hlídající politickou korektnost neexistuje, kulturu si hlídáme sami a za sexistické narážky může být Eben maximálně za blbce.
Jediné, co mohl Kamil Fila udělat líp, je napsat to kratší (takže to napsat líp).
1
0
donarko
donarko 6. 7. 2022 15:09
takže, niekto stručne zhrnie súčasnú situáciu a študentík/mladík mr.Fila má okamžite potrebu sa vyjadriť siahodlhým a typicky moderne intelektuálskym článkom.
a samozrejme tam pomieša hrušky s jablkami a ešte aj uhorkami atd.
6
3
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 23:05
Než budete o někom mluvit jako o studentíkovi a mladíkovi, tak si ověřte základní informace: Je mi 42 let a jsem otec rodiny.
1
7
Leonardo
Leonardo 7. 7. 2022 11:03
To že ve vašem textu někdo cítí naivní studentíka, co má nutkavou potřebu se vyjádřit ke všemu, by vás mělo taky k něčemu alarmovat. Že je vám 42 let a jste otec rodiny nic neznamená. Navíc bych se u takového pitomého prohlášení nedivil, kdyby otec rodiny znamenal, že buď dítě není vaše nebo už nežijete s původní matkou dítěte.
4
1
donarko
donarko 7. 7. 2022 15:43
než budeš na niečo reagovať tak si to radšej niekoľkokrát prečítaj. jednalo sa o metaforu.
a ak ty máš 42 a máš ešte aj rodinu tak po tvojom článku a tvojich reakciách v diskusii by som sa tým radšej "nechválil".
1
2
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:53
Hele je takový pravidlo, když člověk vystupuje anonymně, tak by toho neměl zneužívat k podobně žumpoidním útokům na lidi, kteří anonymní nejsou - což je Kamil Fíla.
1
0
squirrelpool
squirrelpool 6. 7. 2022 01:25
Já to teda bez přeskakování fakt nedal. Takže jsem nepochopil rozdíl mezi tím co pan Eben řekl. A tím co pan Fila napsal. Podstata je stejná. Oba kritizují něco co jim nelíbí. Oba to vidí jen ze svého úhlu pohledu. Pan Eben mluví o svazácích, aniž by někoho označil. A tady už asi je rozdíl. Pan Fila přirovnal lidi z ProLife k vrahům, kteří upalovali čarodějnice. Což je dost zvrácený.
6
3
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 14:13
To je ale problém, že Marek Eben jen cosi naznačuje a říká přitom velmi závažné věci.

Bigotní američtí křesťané (obvyklé protestanté) stáli za upalováním čarodějnic. Bigotní křesťané, konzervativci a Republikáni stáli za honem na "čarodějnice" v 50. létech. Bigotní křesťané, konzervativci a republikáni stojí za zrušením federálního práva na interrupce. Co z toho není pravda? Jsou to jasná historická fakta. Je to stejný typ lidí, kteří jsou dokonce organizováni ve stejným uskupeních.

Můj postřeh míří jen k tomu, že Hnutí pro život v Česku používá shodnou rétoriku, jakou používají v USA lidé, co zapříčinili nynější stav, který povede k ilegálním iterrupcím, úmrtím nezletilých matek, nárůstu chudoby, kriminality, drogové závislosti, duševních poruch apod.

Marek Eben je podepsaný jako podporoval Hnutí pro život. Zatímco jiní pochopili, co je tato organizace zač a svůj podpis stáhli, Marek Eben neudělal nic.

Mluví mlhavě o nejasném nebezpečí, které v Česku nemá žádné známé oběti. A nevadí mu podporovat hnutí, jeho činnost bude mít na svědomí sociální katastrofu. U nás (zatím a nejspíš) ne. Uvádím to ne jako příklad velké viny, ale spíš základní nesoudnosti.
1
2
squirrelpool
squirrelpool 7. 7. 2022 10:24
ProLife organizace někomu usilují o život?
1
0
Kamil Fila
Kamil Fila 7. 7. 2022 16:09
Nic takového jsem nenapsal.
0
0
karelkruschina
karelkruschina 10. 7. 2022 03:37
Poslyšte pane Filo. Váš osobní život je mi lhostejný. To co píšete méně. Říci že upalování čarodějnic v 17. století, vyšetřování protiamerické činnosti v 50. letech a rušení práva na interupce v r. 2022 mají na svědomí stále stejní jacísi bigotní křesťané,konzervativci a republikáni v jedné osobě a současně to označit za "jasná historická fakta" je finta stará jako lež. Předně jsou to všechno faktické nesmysly a fráze které mj. svazáci opravdu opakovali neustále. Vy ač jste to zažít nemohl jste stejný a Eben varoval myslím právě před takovými mysliteli jako jste Vy. Jak víte kdo zapříčinil Vámi zmiňovaný "nynější stav?" Jak víte že povede k ilegálním interrupcím, úmrtím. chudobě,kriminalitě, duševním poruchám(sic!) atd. Vy hlupáku! Ani lhát pořádně neumíte. Nejvyšší soud nezrušil žádné federální právo na potrat. Vrátil právo rozhodnout se v této věci jednotlivým státům unie které o něj přišly kvůli jednomu soudnímu rozhodnutí. I precedenční systém má chyby a Nejvyšší soud to správně pochopil. Vy to ovšem nepochopíte a bohužel zjevně ani nemusíte. Když se totiž uživíte jako "novinář" a jako argument Ebenova pochybení mu vážně vyčtete, že se na rozdíl od jiných (nic ve zlém) hereček nedistancoval,( protože nepochopil) od nedůležitého veřejného hnutí je po nás stejně veta... Technicky vzato,
by polemizovat se slovy Marka Ebena šlo na úplně jiné úrovni, ale proč házet perly sviním, že? Pro ty naše svazáky, ty Vaše sračky evidentně stačí. V úctě Karel Kruschina
0
2
Kamil Fila
Kamil Fila 11. 7. 2022 16:07
Zdravím, poměrně dost překrucuje, co říkám a prakticky žádným argumentem nic nevyvracíte. Navíc si brutálně protiřečíte. Nejprve mi řeknete, že mezi bigotními křesťany z různých dob neexistují žádné myšlenkové souvislosti, a hned vzápětí řeknete, že mezi mnou a svazáky z minulého režimu ve východním bloku myšlenkové spojitosti existují. ______________

V článku se snažím ukázat, že nelze mluvit o novém svazáctví americké levice, protože tam žádná historie svazáctví a perzekucí neexistuje. Největší perzekuce vždy prováděla ideová strana, která sama sebe definuje jako konzervativní nebo nábožensky fundamentalistická/puristická apod. Chcete tvrdit, že za upalování čarodějnic, ideologickým honem na čarodějnice a rozhodnutím Nejvyššího soudu stojí liberální ateistické síly? _____
U nás současná levice nemá žádnou reálnou moc (na rozdíl třeba od amerických univerzit), nikoho z práce nevyhazuje ani nic podobného. Sám článek je proti tomu, aby lidé byli perzekvováni za názor. ____________

"Jak víte že povede k ilegálním interrupcím, úmrtím. chudobě,kriminalitě, duševním poruchám(sic!)" - protože se to děje vždy a protože na to existují historické a sociologické výzkumy. A protože, pokud je legislativa liberálnější, zmizí ze společnosti do cca 20 let spousta těchto jevů, respektive se rapidně sníží. Přesně takhle to vím. :) ____________

"Nejvyšší soud nezrušil žádné federální právo na potrat. Vrátil právo rozhodnout se v této věci jednotlivým státům unie které o něj přišly kvůli jednomu soudnímu rozhodnutí." Bohužel vy tomu nerozumíte. Federálně zarušené právo na interrupci (nikoli potrat, ani tady nechápete terminologii) zušil. Jednoznačně. Rétorické kličky, že se legislativa vratila do rukou jednotlivým státům, neznamená v praci nic jiného, než že asi polovina států USA právo na interrupci v různých podobách ruší, či zhoršuje přístupnost. _____________
Takže jen toužebně čekám, až se vytasíte s nějakými pořádnými argumenty. :)
1
0
Kamil Fila
Kamil Fila 11. 7. 2022 23:09
Pardon za překlepy. Ale už teď se objevují případy, kdy máte znásilněnou 11letou těhotnou dívku, která nemůže na interrupci. Už teď tu jsou těhotné ženy, které mají rakovinu a budou muset umřít. Nárůst těhotných teenagerek, které porodí, nikdy nedostudují školu, nebudou mít pořádnou práci a jejich děti budou fetovat a krást, nás čeká do 15-20 let. Přesně k tomu vždy vede omezování interrupcí.
1
0
miroslav-nedoma
miroslav-nedoma 14. 7. 2022 11:31
Jak víte, že neudělal nic?
Na tom seznamu byli i lidé, kteří o tom nevěděli.
Někteří se následně distancovali veřejně, jiní neveřejně, o většině to nevíme.
Seznam tam už dávno není, takže nejsou ani žádní oficiální podporovatelé.
Takže odkud čerpáte?
1
1
Kamil Fila
Kamil Fila 15. 7. 2022 02:29
Neveřejné distancování není distancování, to postrádá logiku
1
0
miroslav-nedoma
miroslav-nedoma 17. 7. 2022 11:44
Je víc takových, kteří se nechali ze seznamu vyškrtnout, aniž by to roztrubovali do světa. Ostatně nezaznamenal jsem ani veřejné vyjádření podpory, takže není zřejmé, jestli opravdu nějaká byla.
A o logice bych se zrovna tady radši vůbec nezmiňoval... :-)
0
0
Kamil Fila
Kamil Fila 4. 8. 2022 19:45
Existují screenshoty, kde je uváděn mezi podporovateli. Jste úplně mimo.
0
0
squirrelpool
squirrelpool 6. 7. 2022 01:09
Mám návrh na anketu.
Čtu články pana Fily.
Dočetl jsem alespoň jeden do konce.
Dočetl jsem ho bez přeskakování.
Četl jsem jeden a stačilo.
Nikdy ho nečtu.
6
3
pavel-hoch
pavel-hoch 5. 7. 2022 20:12
Je to dlouhé a po pár odstavcích, kdy jsme přišel na to kdo to píše, aniž bych se musel podívat mi bylo vše jasné. Strašně se mi líbí svazáku, jak sám sobě protiřečíš.
Být podle svazáka Fily tak nesmíme ani myslet. Stejně si ten drzý Eben dovolil už nejvíc jen tím, že je bílý heterosexuál ve sňatku s normální ženou, určitě bude i křesťan. A co víc, NIKDY SE ZA TO NEOMLUVIL!!!
7
2
Kamil Fila
Kamil Fila 5. 7. 2022 21:09
1) Můžete uvést aspoň jedno protiřečení?

2) Celý text je o tom, že máme přemýšlet více a nepoužívat zjednodušující nálepky.

3) Sexualita ani stav Marka Ebena nejsou téma článku.

4) Podsouváte mi kývání na činnost vlády Andrej Babiše a Petra Fialy. Z textu je zjevné, že s nimi naopak nesouhlasím. Babiše jsem kritizoval mnohokrát, na sociálních sítích i v článcích.

5) Dezinformační média k žádné diskusi nepřispívala a jejich zástupci do žádných debat nechodili, protože jsou to prostě ruští agenti, často různí zoufalci v exekucích, kteří nemají žádné kompetence se k ničemu vyjdřovat. Nešli by nikam, ani kdyby je pozvali, protože jsou to anonymní zbabělci.
1
4
pavel-hoch
pavel-hoch 6. 7. 2022 00:41
Tak od konce.
5) Proč by někdo z médií měl chodit do debat? Nevím o tom, že by autoři nějakých názorů a zpráv v médiích chodili do debat. Tebe jsem taky v žádné neviděl.
Anonymní zbabělci? No nevím, ale vždy s "dez. weby" se mluvilo o konkrétních jménech, tak nevím jak moc to mělo být anonymní. O parlamen. listech se taky mluvilo, že to je největší dez. web a při tom dávali možnost méně známým politikům a sociologům napsat svůj názor.
Ne opravdu média nechodí do diskuzí, ale rozmanitostí názorů v médiích dávají možnost debatě o tématech. Můžeš si přečíst různé názory a pak si udělat sám svůj. Psát všichni stejný názor - to tu pak můžeme mít jedny noviny a jednu tv. Přesně podle přání svazáků.
To že jsou Ruští agenti jsi rozhodl ty, nebo nějaká politická ziskovka přisátá na státní prachy?

4) Neřekl jsem že kýveš na činnost vlády Babiše a Fialy, ale že jsi hlásná trouba toho správné oficiálního názoru který určila vláda a nechceš vést debatu o tom, zda to je pravda nebo ne. Ano Babiše jako jednotlivce jsi kritizoval mockrát, ale Babiš fakt není a nebyl vládní postoj. Pleteš si pojmy s dojmy.
3) Ne není to v článku, ale úplně je z tebe cítit ten odpor že je to bílý heterosexuál a křesťan. Prostě největší odpad světa, který může za vše a ještě se k tomu za to nestydí, že je to bílý muž heterosexuál.

2) Celý text jsi napsal jen kvůli tomu, aby jsi všemožně spojil Ebena s každou rasistickou a já nevím jakou kravinou na kterou jsi si vzpomněl. Chtěl jsi všem ukázat "podívejte on přemýšlí jak ti a ti" a vždy si poukázal (podle tebe) na nejhorší odpad co jsi si vzpomněl. Přirovnal jsi ho k kazateli, komunistickým pohlavárům a já nevím ke komu ještě. Nezapomněl jsi, jako správný svazák, při jeho kritice využít i jeho rodiny a využít ji v "boji". Co na tom, že NEMÁ s tématem ve kterém s Ebenem nesouhlasíš nic společného. To je prasárna, která by neměla existovat. Není to politická korektnost ale slušnost.
5
2
pavel-hoch
pavel-hoch 6. 7. 2022 00:54
Je to stejný, jako když někdo nebude s tebou souhlasit v politice a oponent ti řekne, "tobě by se líbilo, kdybych řekl že je tvoje žena tlustá?". Prostě úder pod pás, který do diskuzí ani vypjatých nepatří. Hraješ si na politicky korektního a při tom jsi normální svazácký prase.

1) Protiřečíš si celý článek, nemá cenu vypisovat jednotlivé věci.

Poslední 2 věci co jsou možná nejzajímavější na tom tvém celém nemocném uvažování.

Pleteš si politickou korektnost se slušností.
Politická korektnost není slušnost a nevede ke slušnosti. Politická korektnost je pouhá lež. Politická korektnost je, že zlodějovi neřekneš před všemi že je to zloděj, protože to je politicky nevhodné. Neřekne se že statisticky je určitá (věková, národnostní, sociální a já nevím jaká) skupina taková a maková, protože to je politicky nekorektní. Politická korektnost vede společnost k tomu, že neumí řešit rychle a efektivně problémy, protože tam kde se má ukázat na konkrétní problém a má se u určitých lidí řešit aktuální problém, tak se aplikuje na celou společnost a je to pak bez výsledku.
Díky P.K se nesmí říci že v určité skupině v práci mají ženy menší sílu, tak se jich využije na práci, kterou zase budou zvládat lépe jak muži, aby celá skupina dosáhla cíle rychleji a přesněji. Ne, díky P.K. se musí mlčet a tvářit, že je vše stejné bez ohledu na to, že se bude na cíl čekat delší dobu.
P.K je lhaní lidem. Je to strach říct pravdu, protože by někomu mohla vadit a tak je lepší lhát a tvářit se že problémy nejsou a neřešit je, nebo je řešit ale ne přímo, ale velkým obloukem a plošně, aby náhodou někomu nedošlo, že se to celé dělá kvůli jedné malé skupině lidí. Příklad. Statistika ti vyfiltruje že existuje určitá skupina lidí, která nemá práci. Tu skupinu můžeš od ostatních vyfiltrovat a cílit motivace, školení na tu skupinu a tím vyřešit problém té skupiny a problém společnosti v dané věci. P.K ti nic takového nedovolí. Nesmíš vyfiltrovat skupinu a chtít pracovat s ní.
4
2
pavel-hoch
pavel-hoch 6. 7. 2022 01:10
Našli by se svazáci, co by ti řekli že nemůžeš takhle nehezky mluvit o konkrétní skupině lidí, protože i ve zbytku se najdou jednotlivci, kteří mají s prací také problém. Poukazovali by na to že ta vyfiltrovaná skupina nepojala 100% problémových lidí, ale jen třeba 80, 90, nebo 95%. Lidé z té skupiny by se mohli cítit nehezky, že o nich někdo nemluví hezky. Tak se rozhodne, že se problém bude řešit plošně i na pracující lidi. Bude to stát 1000x více, ti co mají skutečně problém, tomu nebudou důvěřovat, protože nemají pocit, že by nějaký problém měli, tak se jich to vlastně netýká. Nic jsi nevyřešil, ALE byl jsi politicky korektní. Problém bude řešit další vláda. A dokola a dokola.

Ta druhá věc.

"často různí zoufalci v exekucích, kteří nemají žádné kompetence se k ničemu vyjdřovat."

Tohle jsou slova arogantního nadřazenýho svazáka. Ti chudáci v exekucích, ty nuly, ty hovna NEMAJÍ KOMPETENCE, NÁROK A PRÁVO se k něčemu vyjadřovat, neměli by mít ani volební právo,

Demokracie - ta dává právo všem, se ke všemu vyjadřovat. Kdejaká zadlužená nula má právo říci svůj názor na globální oteplování, světové války, jadernou fůzy. Demokracie je prostor k debatách o názorech. Totality debatu nepřipouští.
Vtip je jen dobrý, nebo blbý. Není rasistický, nebí sexistický atd. 10 lidí se neshodne zda je to sexistický vtip, nebo není. Není pro to žádné měřítko, byť se ho ty snažíš udělat. Tobě taky nevadí, když postižený řekne vtip o postižených, nebo cikán o cikánech. Takže ti nevadí konkrétní vtip, ale vadí ti, že konkrétní vtip řekne konkrétní člověk. Máš nějak ujetě rozdělený, že vtipy o cikánech smí říkat jen cikáni, o postižených jen postižený o ženách jen ženy atd. Nevím, jak si to umíš hezky přesně rozdělit, protože je asi 100 pohlaví, takže v tom musíš mít strašnej bordel. A jen tak pro zajímavost, kdo může říkat vtipy o mrtvých?
4
2
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 15:00
Toto bude poslední odpověď, víc vám už nevěnuju, protože to nemá smysl.

Demokracie neznamená, že v médiích může kdokoli plácat cokoli. Stejně jako nemůže operovat v nemocnici kdokoli. Existují jisté kompetence a mechanismy kontroly, aby nevznikl chaos. V soukromí si může říkat kdo co chce. Zoufalci v exekucích, co nemají ani medicínské ani novinářské kompetence, si můžou dělat dezinfo weby a psát tam o covidu podle notiček Kremlu, a hloupí lidé jim za to můžou platit a tleskat. Ti lidé, kteří jsou zčásti placení hlupáky a zčásti Ruskem, ale nemají mít přístup do seriózních médií, a jejich činnost lze různě legálně potírat. Je to právě obrana demokracie. Existují zkrátka nějaké standardy kvalitního výstupu a nemít ani uvedené jméno pisatele a adresu redakce je důkaz toho, že ti lidé jsou parchanti a chovají se jako typičtí kriminálníci.

Politická korektnost je formalizace slušnosti a principů rovnosti do zákonů. Soudy u nás stále říkají zlodějům že jsou zloději. Sociologické výzkumy neustále říkají, že nějaká skupina je taková a maková. Není žádné omezení, podle nějž by se nesmělo říkat, že ženy mají menší sílu než muži. Říkáte úplně pomatené nesmysly.

Jediné, co je zčásti pravda, je, že v 90. letech si politickou korektnost osvojili pravicoví liberálové. A ti skutečně nechtěli řešit sociální problémy a všechno stavěli jenom na omezujícím sterilním jazyce.
To se ale v posledních letech mění. Mluví se víc o struktruálních problémech chudých regionů, o systémovém rasismu (který se dá odstranit institucionálně lepšími zákony), mluví se o právech LGBTQ lidí.
Není pravda, že se nic nedělá, a naopak většině lidem, co jsou proti, vadí, že se něco dělá. Vy popisujete situaci starou 20-30 let. Tak se proberte, doba se už změnila.
1
4
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 14:41
Ze seriózních médií samozřejmě chodí specialisté na danou oblast do médií. Já jsem o covidu nikdy nepsal, nebylo třeba, abych někam chodil. - Vaše poznámka nedává smysl.

Parlamentní listy mají dohledatelnou redakci, financování, vlastnictví atd. Je to spíš svodka než originální médium s vlastní investigativou, ale není to klasické dezinfo. Spíš jen průtokový ohřívač na uzprávy z nich, Taky ho nikdo nevypnul. - Vaše poznámka nedává smysl.

"e jsou Ruští agenti jsi rozhodl ty, nebo nějaká politická ziskovka přisátá na státní prachy" - Překvapivě to umí odhalit datová analýza. Odkud kdo přebírá jaké informace, jak se šíří, kdo to vyrábí. Dá se zjistit, že koncovka je v ruské trollí farmě. A dá se ukázat, že určité informace přebírá jen síť dezinfo médií a že ty informace nejsou ničím podložené. Obvykle ale stačí mít praxi a vědět, jak se dělá seriózní žurnalistika.

"si hlásná trouba toho správné oficiálního názoru který určila vláda" - A na to jste přišel jak?

"Celý text jsi napsal jen kvůli tomu, aby jsi všemožně spojil Ebena s každou rasistickou a já nevím jakou kravinou" - O mých záměrech nemůžete nic vědět a nemáte právo mi je podsouvat.
Ukazuju pouze to, že Marek Eben nvede diskusi, ale káže. Komunikační situace je stejná jako u kazatelů nebo tajemníků KSČ. Neříkám, že je kazatel nebo tajemník, ale že používá stejnou rérotickou strategii. A ta je nefér. Nepoužil jsem "rodinu k bojiL to už prozrazujete, že nerozumíte psanému textu. Řekl jsem jenom to, že politická korektnost chrání postižené lidi před zesměšňováním. Slušnost nám na zákony nestačí, protože je nepsaná. PK je formalizováním různých kroků a stadardů slušnosti. Ta formalizace může být různě užitečná nebo kontraproduktivní, to nikdo nezpochybňuje.
1
2
donarko
donarko 6. 7. 2022 15:10
tak mr.Fila sa práve strelil do druhej nohy.
1
1
donarko
donarko 6. 7. 2022 15:14
a hlavne už zavri fekál.
to tie FFFuckove "recenzie" sa čítali lepšie.
2
1
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:44
Bad luck, Fuka "recenze" už nepíše, jen s nějakou pologramotnou vesničankou podcastuje.
Nicméně i Fukovi vadí přehnaná politická korektnost ve filmové oblasti: www.stream.cz/strunc/frantisek-fuka-63910943
je to obohacující (jako Fuka se svým středoškolským rozhledem doplněným o intenzivní válení se doma nakonec vždy).
1
0
pavel-hoch
pavel-hoch 5. 7. 2022 20:02
Je to dlouhé a po pár odstavcích, kdy jsme přišel na to kdo to píše, aniž bych se musel podívat mi bylo vše jasné. Strašně se mi líbí svazáku, jak sám sobě protiřečíš.
Být podle svazáka Fily tak nesmíme ani myslet. Stejně si ten drzý Eben dovolil už nejvíc jen tím, že je bílý heterosexuál ve sňatku s normální ženou, určitě bude i křesťan. A co víc, NIKDY SE ZA TO NEOMLUVIL!!!
4
1
Martrix
Martrix 5. 7. 2022 18:37
Už tento autorův směšně dlouhý eloborát dává Ebenovi za pravdu. Pokud se ptáte, koho myslel těmi svazáky, tak jste odpověděl přesně v duchu všech těch pokrytců s kolíky hluboko zaraženými mezi půlkami, kteří nejsou schopni nadhledu a mají potřebu všechno pitvat a hledat v tom negativní úmysl. Herců...umělců, kteří vnímají dnešní politickou korektnost jako omezení svobodného projevu, jsou desítky, možná stovky. Veřejně se vyjadřují opatrně, protože už dostali přes prsty, protože se jim klade na srdce...o tomhle prosím nemluvte.
Podle autora jsou to dinosauři, kteří neumí reagovat na změnu pravidel. Tato pravidla stojí za nic, takže Ebenovi tleskám a vy novodobí svazáci všech světů...polibte si pr..l!
4
2
Kamil Fila
Kamil Fila 5. 7. 2022 18:47
A tito herci o tom neustále mluví v mainstreamových médiích a nic se jim neděje, je to spíš nový národní sport ve stěžování si na nic
1
4
ob_ver
ob_ver 5. 7. 2022 19:30
To fakt budeme tleskat nejtendenčnějšímu prvokovi v historii televizní zábavy, který se takhle v křeči pokusil nahnat třicet let ztracenou relevanci? Ty vole!
3
3
ob_ver
ob_ver 5. 7. 2022 19:48
Úplně cítím ten závan čerstvého vzduchu!
1
0
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 07:08
To máte popletený...nejdřív byl čerstvý vzduch ...to je výchozí stav a ten byl posléze vytlačen hyperkorektním smogem, který sem zavál západní vítr. A ne, výše popsané ze mě nedělá ruského agenta, ani člena SPD...ale chápu, že někdo má potřebu cejchovat a třídit.
1
1
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 14:03
Ne, dělá to z vás akorát zmatenou oběť dezinformací. Tu bramboračku, co máte v hlavě, už bohužel nikdy nikdo nedá dohromady.:)
1
2
donarko
donarko 6. 7. 2022 15:15
tak už si sa strelil aj do pohlavných orgánov.
ale v dnešnej dobe ich aj tak nepotrebuješ.
však Kamko?
3
2
Siorak
Siorak 5. 7. 2022 18:26
No, já bych to tak optimisticky neviděl, stačí si vzpomenout na jednoho pana Smetanu, kterému za přimalování tykadélek povedenému rádobypolitikovi na předvolebních poutačích reálně hrozil kriminál nebo třeba urážky a výhružky za oponentní názor či prostý popis stavu jisté části společnosti, například zrovna u pana ombusmana....o bezprecedentní a nezákoné cenzuře tzv. nepohodlných webů a tedy názorů nemluvě. Bohužel, pan Eben má pravdu neboť plíživé totalitní praktiky jsou realitou a novodobí tzv. svazáci skutečností. A bude hůř.
Copak pan recenzent nevidí, že zákony u nás zdaleka neplatí pro všechny stejně?
6
2
Kamil Fila
Kamil Fila 5. 7. 2022 18:52
stačí si vzpomenout na jednoho pana Smetanu, kterému za přimalování tykadélek povedenému rádobypolitikovi - jak to souvisí s politickou korektností?

zákony u nás zdaleka neplatí pro všechny stejně - jak to souvisí s politickou korektností?

urážky a výhružky za oponentní názor - jak to souvisí?

nezákoné cenzuře tzv. nepohodlných webů - jsme v informační válce s Ruskem; ty weby neměly neměly absolutně žádné kontrolní mechanismy, dohledatelné redakce, zdroje, jasné financování, samy diskusi neumožňovaly, jen jely kremelskou propagandu. To nejsou normální média. Jsou cíleně dezinformační. Prokazatelně lžou a jejich jediný účel je vytvářet v naší zemi chaos, abychom nevěřili vlastním institucím.
1
4
pavel-hoch
pavel-hoch 5. 7. 2022 20:09
Hlavní kritérium svazáka je, že vše opakuje dle not vlády, aniž by nad tím přemýšlel. Prostě nemá vlastní názor, jen slepě papouškuje co mu ti nahoře řekli.

Jinak ty dezinformační média, kterým se tolikrát vyčítali "lži" měli po čase nakonec pravdu. Tím svazáku neříkám, že vždy, ale jsou věci, která hlavní média a stát popíral a lhal o nich úmyslně a ty, tebou zvaná dezinformační média, psali pravdu. Stačí se podívat na jednotný názor médií a vlády. Proč se opakuje jen jediný pohled na válku a nikde nejsou odborníci, co by to vše rozebírali ze všech stran, tak jak si demokratická společnost zaslouží? Demokracie není o jednotném názoru, ale o debatě. Není o zakazování nepohodlných názorů, ale o jejich rozebírání a diskuzi. Ebena si vážím o moc víc za to co řekl. Být na tobě, tak by jsi ho za ta slova poslal do gulagu, protože narušuje tu naši pravdu a to si přece nenecháme.
3
2
Kamil Fila
Kamil Fila 5. 7. 2022 21:10
Ebena bych jedině pozval do diskuse. Ale on nikam nechodí. Má kolem sebe vytvořenou hradbu mlčení a zásadně nikdy na nic nereaguje.
1
3
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 06:51
A vy se divíte, že by třeba s vámi nechtěl diskutovat? Z vašich článků čiší přesně to, čím se charakterizují extrémisté. Fanaticky obhajujete a hledáte zdůvodnění pro něco, co jste vzal za své...to je ok ...ale jen do té doby, dokud nepořádáte hony na čarodějnice. Touha napravovat domnělé křivdy páchané na menšinách je pokrytectví. Navíc kydáte hnůj na ty, kteří se proti tomu pokrytectví vymezují...a všimněte si toho rozdílu...vymezují ne proti menšinám, ale proti těm, kteří z nich dělají extralidi. Vůbec se Ebenovi nedivím, že nechce diskutovat s novináři. Možná proto by ho lidi zvolili prezidentem. Protože než by lhal, tak bude raději mlčet.
3
0
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 13:50
To absolutně nesouvisí se mnou. Souvisí to s tím, že Marek Eben obecně neposkytuje rozhovory. Za 20 let dal asi jediný jednomu katolickému časopisu.

Svoje texty píšu s chladnou racionalitou a lehkou ironií. Každé tvrzení se snažím zdůvodňovat. Nabízím vždy víc možností interpretace a obecně jsou pro co nejvíce interpretací. Je to opak jakéhokoli fanatismu. Fanatici se neptají. většina mých textů klade otázky a dokonce se ptá, čím jsou ty otázky podložené.

"Touha napravovat domnělé křivdy páchané na menšinách je pokrytectví." - Co jsou podle vás domnělé křivdy? Aspoň 1-2 mi zkuste uvést.

"vymezují ne proti menšinám, ale proti těm, kteří z nich dělají extralidi" - čím kdo z koho dělá extralidi?
1
3
miroslav-nedoma
miroslav-nedoma 12. 7. 2022 01:19
Mno - jednoduchým použitím Googlu člověk rychle dohledá víc než desítku Ebenových rozhovorů různé kategorie (krátká vyjádření jsem nepočítal) včetně dvojí návštěvy u Šípa.
0
0
Kamil Fila
Kamil Fila 15. 7. 2022 02:31
Čili jen tam, kde ho všichni hladí po srsti
1
1
miroslav-nedoma
miroslav-nedoma 17. 7. 2022 11:48
Na příklad? :-)
A jak to koresponduje s Vaším konstatováním, že:
"Za 20 let dal asi jediný (rozhovor) jednomu katolickému časopisu"?
1
0
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 07:00
Zajímavý fenomén, který bohužel nikdo jako p. Fila neprozkoumá je, že i když se nakonec ukáže, že nešlo o dezinformaci, nikdo tomu později nevěnuje pozornost. A ještě lépe...že nikdo nevěnuje pozornost tomu, v kolika případech vyšlo najevo, že vláda a média lhala, resp. dezinformovala. Samozřejmě ve vyšším zájmu... . A...už vím, protože by byl takový člověk okamžitě označen za ruského agenta.
On p. Fila může být jeden z těch naivních lidí, kteří prostě věří...superovce, která dokáže odfiltrovat vše, co nezapadá do jeho konceptu. Nemusí to být nutně americký agent :-)
4
1
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 13:58
Opakujete nesmysly. Nevěřil jsem žádné vládě. Jako všichni jsem normálně z mainstreamových médií zaznamenával, kdy a o čem vláda v době covidu lhala nebo co záměrně nezvěřejňovala. (A bylo velmi zjevné, že naše země na tom byla hůř kvůli Babišově chaotičnosti, ale rozhodně ne snaze budovat cíleně totalitu.)

Primární je ale umět rozlišit experty v oboru a vůbec nečíst jakákoli média, která nemají jasně danou redakci, adresu, průhledné financování a nezdrojují svá tvrzení, případně nepoužívají zbytečně emočně zabarvené titulky.

Spíš vám uniká princip dezinformačních médií a neznáte kritéria na jejich rozpoznávání a slepě plavete v tom chaosu, co vytvářejí. V podstatě vám chybí skutečné kritické myšlení.

Dezinformační média mixují pravdu i nepravdu, vymýšlejí různá varování, která se z 90 % nenaplní, a hlupáci jásají nad 10 %, která se potvrdí. Jenomže slepé kuře taky občas sezobne zrno a rozbité hodiny dvakráít denně ukazují správný čas. Podstatné je, že dezinformační média nikdy nemají pravdu v dané chvíli. Že se něco nějak vyvine (např. mutace viru a opatření k němu) není důkaz pravdy. Je to předvídání toho, co vám náhodou padne na kostce. Což ve skutečnosti není žádné předvídání.

Čili váš projev ukazuje jediné: jste zmatený a nutně byste potřeboval víc vzdělání v oblasti teorie komunikace. logiky atd.
Sbohem.
1
5
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 15:35
Váš poslední odstavec dokazuje, že vy jste v oboru komunikace mistr :-) Sysifosák, že ano? Kritické myšlení, vědecká metoda, systém ověřování... . Takové jako vy znám velmi dobře. Úzkostlivě si hlídáte svoje pravdy, které podléhají času. Každý vědec vyvrací objevy svých předchůdců...mnozí vědci jsou přeceňovaní, je mezi nimi stejně psychopatů, egomaniaků jako mezi politiky a na nich vy stavíte mosty z faktů.
Bylo by až úzko, kdybych se s vámi v něčem shodoval. Takže díky za ten váš cejch zmateného ignoranta. Od vás he to vyznamenání.
2
1
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 16:29
Píše se Sisyfos, ne Sysifos, vy idiote :)
1
3
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 16:58
Hleďme, takže autor článku v Kinoboxu uráží čtenáře? Bez zjevného důvodu? Protože intelektuála pana Filu nenapadlo, že když někdo píše na telefonu, tak v delším textu to občas ulítne. Ze mě prohozená písmena ještě nedělají idiota, ale o vás už to urážení něco vypovídá. Z vašich textů je zjevné, že jste hnidopich, který moc stojí o potlesk za své názory a postřehy, ale vlastně jste jen obyčejný buránek a pseudointelektuál. Navíc bez soudnosti, mylí authore. Tak vyzkoušíme, jak moc korektní a tento web je a jak bude člověk odpovědný za obsah reagovat na stížnost na vás.
2
2
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 17:24
Vy děláte obrovské množství chyb v gamatice i stylistice pořád.

Prokázal jsem vám tu x faktografických omylů. A nejen v této diskusi.

Pseudointelektuál jste vy, protože neumíte myslet. Jste anonymní nedovzdělanec.

Kampak tu stížnost budete psát? Mně, jako šéfredaktorovi? Good luck. :)
1
2
Martrix
Martrix 6. 7. 2022 17:48
Já ji psát nikam nemusím, vy jste se tady sám odkopal a ukázal, co jste zač.
Profesionál každým coulem :-) pokud jste šéfredaktor, tak bude Kinobox jistě vzkvétat. Zvlášť, pokud budete čtenáře oblažovat podobnými elaboráty :-)
Vás ani člověk urážet nemusí, vy to s vašimi schopnostmi musíte vědět....že jste blb.
2
1
Kamil Fila
Kamil Fila 6. 7. 2022 18:34
Aha, takže najednou nikam psát nic nebudete? A sám už urážíte? Bezva, to jste se odkopal :)))

Kinobox čteností vzkvétá už dva roky pod mým vedením a bude vzkvétat ještě víc s novou grafikou, funkcionalitou databáze a novými formáty a pořady během podzimu..

Prozradím vám tajemství - lidé, co diskutují pod články, tvoří asi zlomek procenta čtenářů. Nemají absolutně žádný vliv na čtenost.

A o čtenáře vaše typu skutečně nestojím, to hádáte správně.
1
3
Hare77
Hare77 6. 7. 2022 20:14
Notář mi vyprávěl, že dědeček byl vyhlášený samotář. Lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl. Ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi. Pak si najal hostinec na náměstí v Opočně, zas mu tam chodili. A tak si postavil tohleto. Ty jsi tu, Ludvíku, za dědečka nevím, ale za mě patnáct let, sice stály, to je pravda, ale jediny host. A takovy host, že to tak musím říct, neurazíš se, Ludvíku, viď? To vlastně ani není host. A bez hosta hospodu neuživíš. A uživíš-li, nepobavíš se. A pobavíš-li se, jen do pláče.
2
0
katerina-sejckova
katerina-sejckova 6. 7. 2022 14:18
Díky Martrix, pavel-hoch a josef-drobny za Vaše příspěvky, ačkoliv čtu recenzi na kinoboxu asi poprvé v životě a to jen proto, že mi byl konkrétně na tuto recenzi zaslán odkaz , tak jsem četla recenzi pana Fily s velkými rozpaky a stále sílícím rozčarováním až nasráním, ale lépe bych to vyjádřit než vy tři nedokázala, protože když mě přemohou emoce, tak i ty nejrozumnější argumenty se vypaří z hlavy a mám už jen tmu před očima a ruku sevřenou v pěst, a to jsem žena !!! :D
Já bych jen přidala se svou troškou do mlýna o té pohádce Šípková Růženka, o které se pan Fila zmínil, že přeci nevadí, že se přesouvá pro děti NAD 6 let...on totiž tam princ líbá chudáka Sněhurku BEZ DOVOLENÍ :D .:D :D tak přeci jen mě pan Fila ve finále v něčem rozesmál :D Ale s tím, že se do školek a pro děti od cca 2 let doporučují GENDEROVÉ či přesněji SATANISTICKÉ A ILUMINÁTSKÉ "pohádky" o tom, že i tatínek může mít dětátko, nebo že maminka může být tatínek či vlastně cokoliv a nebo že si dětátko může SVOBODNě vybrat své pohlaví asi z 50 nabízených možností, nebo se (zatím hlavně na "západě", ale kdo ví, třeba to už přišlo i k nám dětem ve školce NÁZORNĚ ukazuje, jak vzniká děťátko a co PŘESNĚ pro to rodiče musí udělat ??? !!! (i když dnes vlastně už nemusí když je prý naprosto "normální" jsou děti ze zkumavek) a "rodiče" si vybírají své děti podle toho jak inteligentí nebo krásní jsou "dárci" spermatu či vajíčka :( .... takže tyhle zvrácenosti pro děti od 3-6 let budou podle pan Fily nejspíš v pořádku ??? Ale odstranění klasické nevinné pohádky o Sněhurce pro děti mladší 6 let mu nevadí ??
S panem Filou bych také nechtěla jít do diskuze, protože bych měla temnotu před očima jen by promluvil. Tak jsem ráda za vás, pánové, že ještě dokážete s panem Filou střízlivě diskutovat. Díky :)
4
2
katerina-sejckova
katerina-sejckova 6. 7. 2022 14:21
Díky Martrix, pavel-hoch a josef-drobny za Vaše příspěvky, ačkoliv čtu recenzi na kinoboxu asi poprvé v životě a to jen proto, že mi byl konkrétně na tuto recenzi zaslán odkaz , tak jsem četla recenzi pana Fily s velkými rozpaky a stále sílícím rozčarováním až nasráním, ale lépe bych to vyjádřit než vy tři nedokázala, protože když mě přemohou emoce, tak i ty nejrozumnější argumenty se vypaří z hlavy a mám už jen tmu před očima a ruku sevřenou v pěst, a to jsem žena !!! :D
Já bych jen přidala se svou troškou do mlýna o té pohádce Šípková Růženka, o které se pan Fila zmínil, že přeci nevadí, že se přesouvá pro děti NAD 6 let...on totiž tam princ líbá chudáka Sněhurku BEZ DOVOLENÍ :D .:D :D tak přeci jen mě pan Fila ve finále v něčem rozesmál :D Ale s tím, že se do školek a pro děti od cca 2 let doporučují GENDEROVÉ či přesněji SATANISTICKÉ A ILUMINÁTSKÉ "pohádky" o tom, že i tatínek může mít dětátko, nebo že maminka může být tatínek či vlastně cokoliv a nebo že si dětátko může SVOBODNě vybrat své pohlaví asi z 50 nabízených možností, nebo se (zatím hlavně na "západě", ale kdo ví, třeba to už přišlo i k nám dětem ve školce NÁZORNĚ ukazuje, jak vzniká děťátko a co PŘESNĚ pro to rodiče musí udělat ??? !!! (i když dnes vlastně už nemusí když je prý naprosto "normální" jsou děti ze zkumavek) a "rodiče" si vybírají své děti podle toho jak inteligentí nebo krásní jsou "dárci" spermatu či vajíčka :( .... takže tyhle zvrácenosti pro děti od 3-6 let budou podle pan Fily nejspíš v pořádku ??? Ale odstranění klasické nevinné pohádky o Sněhurce pro děti mladší 6 let mu nevadí ??
S panem Filou bych také nechtěla jít do diskuze, protože bych měla temnotu před očima jen by promluvil. Tak jsem ráda za vás, pánové, že ještě dokážete s panem Filou střízlivě diskutovat. Díky :)
2
2
pavel-hoch
pavel-hoch 5. 7. 2022 20:10
Jo a řekni si o další prášky. Pocit studu za to že jsi bílý heterosexuální muž fakt není v pořádku. To že je cítit deprese z každý tvojí věty, jak ti to strašně vadí, že nemáš pigment, nebo nemáš chuť na chlapa fakt není normální.
3
2
josef-drobny
josef-drobny 6. 7. 2022 09:18
Vaše věta „jsme v informační válce s Ruskem“ zcela nepochybně dokazuje, že měl M. Eben s těmi novodobými svazáky pravdu. Ostatně něco podobného plácá i náš neschopný pan premiér. Ať každý mluví za sebe, já v žádné válce s Ruskem rozhodně nejsem a je zcela jednoznačné, kdo u nás tu válku Rusku vyhlásil. „Prokazatelně lžou a jejich jediný účel je vytvářet v naší zemi chaos, abychom nevěřili vlastním institucím.“ Klasickým příkladem takové lži je např. kauza Vrbětice nebo Ricin!
Ano dnes nejsou žádné komise, nicméně ten systém funguje jinak a spolehlivěji, stačí označit kohokoliv za sexuálního predátora a už si v branži neškrtne. Takový Kevin Spacey o tom jistě ví své!
3
3
katerina-sejckova
katerina-sejckova 6. 7. 2022 14:21
Díky Martrix, pavel-hoch a josef-drobny za Vaše příspěvky, ačkoliv čtu recenzi na kinoboxu asi poprvé v životě a to jen proto, že mi byl konkrétně na tuto recenzi zaslán odkaz , tak jsem četla recenzi pana Fily s velkými rozpaky a stále sílícím rozčarováním až nasráním, ale lépe bych to vyjádřit než vy tři nedokázala, protože když mě přemohou emoce, tak i ty nejrozumnější argumenty se vypaří z hlavy a mám už jen tmu před očima a ruku sevřenou v pěst, a to jsem žena !!! :D
Já bych jen přidala se svou troškou do mlýna o té pohádce Šípková Růženka, o které se pan Fila zmínil, že přeci nevadí, že se přesouvá pro děti NAD 6 let...on totiž tam princ líbá chudáka Sněhurku BEZ DOVOLENÍ :D .:D :D tak přeci jen mě pan Fila ve finále v něčem rozesmál :D Ale s tím, že se do školek a pro děti od cca 2 let doporučují GENDEROVÉ či přesněji SATANISTICKÉ A ILUMINÁTSKÉ "pohádky" o tom, že i tatínek může mít dětátko, nebo že maminka může být tatínek či vlastně cokoliv a nebo že si dětátko může SVOBODNě vybrat své pohlaví asi z 50 nabízených možností, nebo se (zatím hlavně na "západě", ale kdo ví, třeba to už přišlo i k nám dětem ve školce NÁZORNĚ ukazuje, jak vzniká děťátko a co PŘESNĚ pro to rodiče musí udělat ??? !!! (i když dnes vlastně už nemusí když je prý naprosto "normální" jsou děti ze zkumavek) a "rodiče" si vybírají své děti podle toho jak inteligentí nebo krásní jsou "dárci" spermatu či vajíčka :( .... takže tyhle zvrácenosti pro děti od 3-6 let budou podle pan Fily nejspíš v pořádku ??? Ale odstranění klasické nevinné pohádky o Sněhurce pro děti mladší 6 let mu nevadí ??
S panem Filou bych také nechtěla jít do diskuze, protože bych měla temnotu před očima jen by promluvil. Tak jsem ráda za vás, pánové, že ještě dokážete s panem Filou střízlivě diskutovat. Díky :)
2
3
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:28
Jen technická - děkujete magorovi, který popírá, že rusové vyhodili do povětří Vrbětice.
A jinak jsem rád, že na základě nějakého přeřazení knížek v jedné mateřské školce ve Španělsku máte možnost se rozčílit.
1
0
michmark
michmark 8. 7. 2022 17:51
Kevin byl výbornej herec, ale opravdu ty hormony pod kontrolou neměl. Jestli umíte anglicky, tak tady je tisková zpráva divadla o vyšetřování bit.ly/3yto1FQ
1
0
Siorak
Siorak 9. 7. 2022 14:02
Vše souvisí se vším, a to docela těsně, ...novodobé svazáctví je, bohužel, realitou, která omotává vše jako chobotnice. Kdo nechce, souvislosti nevidí a neuvidí, přičemž je dobré, zeptat se proč.
0
2

Ankety

Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
  • Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
  • Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
  • Předem čtu jenom recenze.
  • Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
  • Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
  • Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
  • Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.