10 filmových hvězd, které nenávidí filmy, v nichž hrály, a nestydí se o tom mluvit

10 filmových hvězd, které nenávidí filmy, v nichž hrály, a nestydí se o tom mluvit 11 obrázků v galerii
Stůj, nebo maminka vystřelí! | Foto: Universal Pictures
Někdy se jako herec upíšete projektu, který nedopadne podle vašich představ. Na vině může být přepisování scénáře, dodatečné dotáčky nebo problémy na place. Následující desítka hereckých hvězd pořádně šlápla vedle a nemá problém to přiznat.

1. George ClooneyBatman a Robin (1997)

Batman a Robin | Foto: Warner Bros.

Filmové plátno pamatuje hodně Batmanů, jen jeden ale nosil na obleku výrazné bradavky. Clooney v době natáčení Batman a Robin ještě pobíhal po Pohotovosti a věřil, že s Temným rytířem konečně zamíří ke hvězdám. „Tehdy jsem si myslel, že to bude velmi dobrý kariérní tah. Nebyl,“ uvedl Clooney. Po premiéře filmu se musel hodně snažit, aby ho v Hollywoodu začali brát vážně. A vypracoval se mezi nejoceňovanější umělce své generace.

2. Brad PittTichý nepřítel (1997)

Tichý nepřítel | Foto: Columbia TriStar

Existuje hned několik filmů, jejichž natočení by Brad Pitt mohl litovat. On sám se ale kriticky vyjádřil k jedinému, a to k thrilleru Tichý nepřítel proslulého režiséra Alana J. Pakuly. Snímek označil za katastrofu a „nejnezodpovědnější filmařský kousek, pokud se to tak dá vůbec nazvat, jaký kdy viděl“. Ostatně, Pitt chtěl z filmu vycouvat už během natáčení, protože se scénář měnil ze dne na den v něco, čemu se rozhodně neupsal. Studio mu však pohrozilo žalobou na 62 milionů dolarů, tak zůstal a namísto, aby platil obrovské odškodné, sám za roli inkasoval 12 milionů. Docela výhodný průšvih.

3. Jessica Alba – série Fantastická čtyřka (2005 – 2007)

Fantastická čtyřka | Foto: Universal Pictures

Byly doby, kdy superhrdiny na filmovém plátně nikdo nebral vážně. A totéž platilo pro jejich herecké představitele. Jessica Alba byla jednou z prvních hereček, které se v polovině devadesátých let chopily superhrdinské role, když si zahrála Susan Storm ve Fantastické čtyřce. A šlo pro ni o natolik zdrcující zkušenost, že chtěla seknout s herectvím. „Nenáviděla jsem to. Opravdu jsem to nenáviděla. Vzpomínám si, jak jsem umírala ve filmu Silver Surfer. Režisér mi říkal: ‚Vypadá to příliš reálně, příliš bolestivě. Můžeš být hezčí, když pláčeš? Plač hezky, Jessico,‘“ uvedla znechuceně Alba.

4. Bill Murray – série Garfield (2004 – 2006)

Garfield ve filmu | Foto: InterCom

Tohle je vtipné hned dvojím způsobem. Murray souhlasil s namluvením animovaného kocoura Garfielda jen proto, že si myslel si, že scénář napsal Joel Coen, známý z dua bratří Coenů. Ve skutečnosti ho napsal Joel Cohen (Dvanáct do tuctu). „Byl jsem vyčerpaný, promočený potem a repliky byly horší a horší. A tak jsem jim řekl: ‚Dobře, raději mi ukažte celý zbytek filmu, ať vidím, s čím mám tu čest.‘ Sedl jsem si, celé si to pustil a pořád jsem si říkal: ‚Kdo to, sakra, stříhal? Kdo to dělal? Co si, do pr**le, Coenové mysleli?‘ A pak mi to vysvětlili: ‚Nenapsal to Joel Coen.‘“ Jeden by čekal, že po takové zkušenosti dá Murray sérii vale. Jenže pak měl snímek finanční úspěch a v recenzích se hodně chválil Murryho projev. Proto se nechal ukecat k dvojce a to podle něj byla už úplná tragédie, na které dělali šílenci.

5. Viola DavisČernobílý svět (2011)

Černobílý svět | Foto: DreamWorks

Nestává se často, aby někdo zpochybňoval roli, která byla nominovaná na Oscara. A přesto Davis hluboce lituje, že hrála služebnou Aibileen Clark ve filmu Černobílý svět. Důvod? Hlas její postavy údajně nakonec není ve výsledném filmu dostatečně slyšet. „Chci vědět, jaké to je pracovat pro bílé lidi a vychovávat děti v roce 1963, chci slyšet, jak to opravdu cítíte. To jsem v průběhu filmu nikdy nezaslechla,“ uvedla pro deník The New York Times.

6. Josh BrolinJonah Hex (2010)

Jonah Hex | Foto: Warner Bros.

Předtím, než si Josh Brolin zahrál Thanose v MCU, ztvárnil na plátně jinou komiksovou postavu: Jonaha Hexe. Na rozdíl od Avengers nebyl Hex kritikou –⁠ a vlastně ani samotným Brolinem –⁠ přijatý dobře. Ostatně, od počátku šlo o projekt, který nešel hladce. „Už jsme to chtěli odpískat, když se objevil ten kluk (režisér Jimmy Hayward), aby film převzal. Byl to zajímavý mladík plný energie a nadšení pro Hexe. Říkal jsem si: ‚Tohle je buď opravdu špatné, nebo geniální rozhodnutí.‘ Bylo to špatné rozhodnutí,“ uvedl k filmu Brolin.

7. Arnold SchwarzeneggerRudá Sonja (1985)

Rudá Sonja | Foto: Dino De Laurentiis Productions

„Je to nejhorší film, jaký jsem kdy natočil,“ řekl Arnold Schwarzenegger o fantasy Rudá Sonja. Přesto si z něj dobrého odnesl: „Když se moje děti nechovají, jak mají, pošlu je do jejich pokojů a donutím je desetkrát se podívat na Rudou Sonju. Nikdy jsem s nimi neměl příliš velké problémy.“

8. Sylvester StalloneStůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Stůj, nebo maminka vystřelí! | Foto: Universal Pictures

Sylvester Stallone, jeden z nejikoničtějších hollywoodských herců, bude navždy milovaný za to, že přivedl na svět Rockyho a Ramba. A pak je tu buddy movie komedie z roku 1992, ve které má jeho policajt za parťáka vlastní matku. Stallone film přímo nesnáší: „Jde možná o jeden z nejhorších filmů v celé sluneční soustavě, včetně mimozemské produkce, kterou jsme nikdy neviděli.“ Perličkou je, že roli vzal jen proto, aby ji vyfoukl tehdejšímu rivalovi Arnoldovi. Ten však zájem jen předstíral a Sly mu skočil na špek.

9. Robert Pattinson – série Twilight (2008 – 2012)

Stmívání | Foto: Summit Entertainment

Většina herců, kteří litují přijaté role, si zpravidla počká několik let, než veřejně natáčení potopí. Kdepak Robert Pattinson! Ten se do své postavy (a vlastně i celého fenoménu) navážel celou dobu. Když hrál zamyšleného Edwarda, údajně si představoval, že má zácpu a hned několikrát se nechal slyšet, že z pozice pouhého diváka by sérii nenáviděl. Komické je, že mu studio sice jednou pohrozilo vyhazovem, nikoli však kvůli jeho přístupu, ale proto, že údajně hraje Edwarda málo emo. Inu, i takový je Hollywood.

10. Michelle PfeifferPomáda 2 (1982)

Pomáda 2 | Foto: Paramount Pictures

„Ten film jsem nenáviděla a nemohla jsem uvěřit, jak je špatný,“ uvedla Pfeiffer o pokračování Pomády. „V té době jsem byla mladá a ještě jsem se pořádně nevyznala.“ Naštěstí se Pfeiffer čich na dobré scénáře rychle zlepšil, protože jejím dalším filmem byla klasika Briana De Palmy Zjizvená tvář.


Kinobox: Proč jsou Stranger Things nejsledovanějším seriálem všech dob?

Sci-fi hororová minisérie vstoupila na Netflixu do čtvrté a finální sezóny. Obří zakončení nás čeká 1. července. Víte, proč byl projekt původně patnáctkrát zamítnutý a na jaké jiné filmy odkazuje?

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články