23.6.2022, 11:00

Karlovy Vary letos ocení Benicia Del Tora a Geoffreyho Rushe

Karlovy Vary letos ocení Benicia Del Tora a Geoffreyho Rushe 3 obrázky v galerii
Geoffrey Rush | Foto: Ronin Films
Benicio Del Toro a Geoffrey Rush budou letošními hvězdami, které ocení Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který proběhne od 1. do 9. července.

Padesátý šestý ročník festivalu ocení australského herce Geoffreyho Rushe cenou Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. V rámci festivalu se proto budou promítat i jeho nejlepší snímky – Králova řeč, Quills – Perem markýze de Sade a Shine. Zajímavostí je, že slavný herec na letošním festivalu oslaví své sedmdesáté první narozeniny, filmovou cenu tak může považovat za jeden z mnoha dárků, které jistě obdrží.

Geoffrey Rush | Foto: Speaking Film Productions Ltd 2010

Jeho mladší kolega Benicio Del Toro získá Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Na návštěvníky festivalu tak v rámci programu čekají i jeho snímky Obvyklí podezřelí a Traffic. Obě hvězdy si svá ocenění převezmou během závěrečného slavnostního ceremoniálu.

Benicio Del Toro | Foto: 2001 USA Films

Letošní Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary si pro diváky a divačky připravil sto šedesát celovečerních a krátkometrážních snímků, jejichž promítání bude rozděleno do třinácti sekcí. Třicet čtyři snímků přitom čeká světová premiéra.

V porotách letošního ročníku usednou například Benjamin Domenech, Jan Ole Gerster, Molly Malene Stensgaard, Pavel Klusák nebo Miroslav Slaboshpitsky.


Tip redakce

Nová česká komedie Kdyby radši hořelo vypráví o malé vesnici a místních hasičích, které pálí konspirační teorie a strach z uprchlíků. Na FAMU debut dobré, ale bude z toho klasika jak od Formana?

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články