16.6.2022, 14:00

Exkluzivně: Jak se paří na filmovém mejdanu. „Nic podobného jste v kinech ještě neviděli,“ tvrdí o Párty Hárder režisér Pohl a dokládá to fotkami

Exkluzivně: Jak se paří na filmovém mejdanu. „Nic podobného jste v kinech ještě neviděli,“ tvrdí o Párty Hárder režisér Pohl a dokládá to fotkami 10 obrázků v galerii
Párty Hárder: Summer Massacre - z natáčení | Foto: Jan Hromádko
Po Shokym a Mortym, Vyšehradu nebo Třech Tygrech se o pozornost hlásí Párty Hárder: Summer Massacre, nekorektní komediální jízda režiséra Martyho Pohla navazující na kultovku Párty Hárd. Do svého programu film nasadí více než stovka kin a většina tuzemských multiplexů.
Párty Hárder: Summer Massacre | Foto: Bontonfilm

Přísná a důsledná pařanská komedie Párty Hárd (2019) se odehrávala především v Pohlově rodném Rumburku. Novinka Párty Hárder: Summer Massacre je o poznání rozmáchlejší, v crowdfundingové kampani na její vznik fanoušci Pohlovy tvorby poslali přes milion 200 tisíc korun. Nemuselo se tedy příliš šetřit na komparzu, technice a postprodukci.

Velké filmové finále se odehraje u Máchova jezera, které Pohl a spol. překřtili na Ibizu východu. Hlavní loserové filmu budou opět řešit alkohol, drogy a sex, režisér Pohl slibuje, že půjde o „velkou jízdu plnou černého humoru, frustrace, masturbace a konzumace všeho možného“.

Mezi komparzisty se objeví například Martin Kocián z Luneticu a zahraje si zde i Vojtěch Vodochodský, který nedávno ztvárnil Petra Sepešiho v seriálu o Ivetě Bartošové. Hlavní role nicméně opět patří triu Jiří Bohatý (Miki), Daniel Žáček (Tomáš Jánský) a Adam Ernest (Pája Poulíček).

Párty Hárder: Summer Massacre | Foto: Jan Hromádko

Jak dokládají exkluzivní fotografie z natáčení, představitel Mikiho Jiří Bohatý podstoupil věšení na hácích. V Párty Hárder si opět zahrála skupina složená z vyznavačů BDSM praktik.

Párty Hárder: Summer Massacre | Foto: Jan Hromádko

Jak složité bylo dostat Párty Hárder do klasické kino distribuce? „Impulz byl už úspěch jedničky v kinech, kde na to přišlo přes 11 tisíc lidí – bez nějaký větší reklamy, jenom díky šeptandě. Kdyby to nestopla korona, dorazilo by jich určitě víc,“ popisuje režisér Pohl. „Nahodit to zadarmo na YouTube už byl vlastně takovej plán, jak si připravit půdu pro pokračovaní. Prostě oslovit tím co nejvíc lidí, a to se podařilo. Distributor byl z našeho úspěchu ohromen a
téměř okamžitě nám potvrdil spolupráci.“

Párty Hárder: Summer Massacre | Foto: Jan Hromádko

Párty Hárder je přístupná od 15 let a na základě přiložených fotek si uděláte obrázek, zda je to podívaná pro vás. Marty Pohl si od projekcí v kinech slibuje nalákání té části publika, která běžně na české filmy nechodí. Podaří se mu to? Dočtete se v komentovaném žebříčku tržeb a návštěvnosti českých kin v úterý 28. června na našem webu.

Párty Hárder: Summer Massacre - Marty Pohl pod maskou Řezníka | Foto: Jan Hromádko
Párty Hárder: Summer Massacre | Foto: Jan Hromádko

Tip redakce: V kinech měl premiéru třetí díl Jurského světa, jenž volně navazuje na trilogii Jurský park z 90. let. Napadlo vás někdy, že dobrodružství s dinosaury je vlastně feministická anti-utopie?

Ankety
Je sledování filmů a seriálů součástí vaší dovolené?
Určitě ano, bez toho by to nešlo.
Jak kdy. Pokud není lepší program, tak ano.
Málokdy, snažím se odreagovat jinak.
Spíš ne, není na to čas.
Určitě ne, filmy musí počkat.
Nevím, záleží na situaci.
Nejnovější články:
Načíst další články