Dirge
Dirge 8. 6. 2022 17:05
Jak kolega poznamenal, první díl Sandmana se v originále jmenuje Preludes and Nocturnes a česky Preludia a nokturna (to by ještě mohl být autocorrect).

Bohužel je tam spousta dalších věcných chyb, o překlepech nemluvě. Morfeově rodině se říká "Věční". "Totemy moci" sice sourozenci mají, ale každý jiné - váček, rubín a přílbu z kostí mrtvého boha (netuším, jak autorka přišla na "kormidlo") má jen Morfeus.

Touha androgynní byla i v komiksu, to však asi Netflixu nestačilo. Proto se místo bílého vlasatého Luciena dočkáme plešaté Afroameričanky Lucienne, Luciferky (ač je Lucifer v komiksu i mnohadílném spinoffu velmi jasně definován jako muž) i afroamerické Smrti. Ovšem, dělat genderbend Johna Constantinea, to mě opravdu zvedlo ze židle. Zkuste si pár knih s Constantinem přečíst... nehledě na to, že ho už jednou velmi slušně zahrál Keanu Reeves. A i na tom mi vadilo, že je málo blonďatý a málo anglický!
0
0
Kuroni
Kuroni 8. 7. 2022 10:24
Děkuji za veškeré věcné poznámky k textu. :) Pokusím se vše do budoucna vylepšit. :)
0
0
lucius-sainten
lucius-sainten 6. 6. 2022 06:48
Nejsou to přeludy, lolz, jsou to preludia.. hudební termín aka předehra. Podle zveřejněných názvů kapitol soudím, že to Neil nemá zas tak v ruce, jak by měl, protože nacpat tři úvodní (a zcela zásadní) knihy do tří hodinových příběhu prostě musí skončit katastrofou. O ikonické sestře Morfea, kterou hraje černoška (sic!) raději ani nemluvím. Mě nevadí prznění Marvel a DC, ostatně na twistech jsou ta universa postavena, ale měnit kánon Sandmanovskych příběhu? Fanoušci to hejtnou..

Re Blackhand47XD - nemáte pravdu, kolego. Lucifer sice bývá typicky spojován s Jitřenkou, ale z historického hlediska a náboženské konotace dává lepší smysl označení padající hvězdy nad Betlémem.
Mimochodem oni to i ti Římani ukradli/znárodnili Řekům, jelikož z hlediska mytologie je Lucifer ekvivalent Prométhea (přináší světlo/oheň navzdory vyšší autoritě a je za to potrestán) a určitou paralelou je také například severský Loki.
0
0
Blackhand47XD
Blackhand47XD 2. 6. 2022 14:52
S tímhle zrovna problém nemám, protože Lucifer bylo v latině označení pro Venuši. :)
0
0
Kuroni
Kuroni 3. 6. 2022 13:34
To je zajímavý poznatek, děkuji Vám!
0
0

Ankety

Máte rádi žánr true crime?
  • Ano, mám.
  • Mám, ale není můj nejoblíbenější.
  • Ne, nemám.
  • Vyhýbám se mu, děsí mě.
  • Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
  • Co je to true crime?