Rychle a zběsile 10: Natáčení přerušily neshody, jedna z hlavních hvězd od filmu ustupuje

Rychle a zběsile 10: Natáčení přerušily neshody, jedna z hlavních hvězd od filmu ustupuje 9 obrázků v galerii
Rychle a zběsile 9 | Foto: Universal Pictures
Kamery se ještě ani pořádně nerozjely a Rychle a zběsile 10 už má na krku pořádný problém, který bude studio muset usilovně řešit, jestli chce stihnout premiéru v kinech.

Když se bavíme o hvězdách série Rychle a zběsile, obvykle padají jména jako Vin Diesel, Dwayne Johnson nebo Michelle Rodriguez. Úplně se ale zapomíná na Justina Lina, který nastoupil do rozjetého vlaku režií třetího dílu a podepsal se i pod i čtyřku, pětku, šestku a devítku. Bylo to právě Linovo vedení, které se do velké míry zasadilo o to, že se z běžné akční série vyklubala miliardová franšíza, která může v popularitě konkurovat i komiksovým hitům. Dávalo smysl, že to bude právě Lin, kdo sérii dovede až do konce. To už ale neplatí, protože pouhý týden od začátku natáčení Lin od režie Rychle a zběsile 10 ustupuje, údajně pro kreativní neshody.

„S podporou společnosti Universal jsem učinil těžké rozhodnutí odstoupit z pozice režiséra filmu FAST X, ale zůstávám u projektu jako producent. Za deset let a pět filmů se nám podařilo obsadit ty nejlepší herce, natočit nejlepší kaskadérské kousky a zatraceně nejlepší automobilové honičky. Z osobního hlediska jsem jako dítě asijských přistěhovalců hrdý na to, že jsem pomohl vybudovat nejrozmanitější franšízu v dějinách kinematografie. Navždy budu vděčný úžasným hercům, štábu a studiu za jejich podporu a za to, že mě přijali do FAST rodiny,“ uvedl v oficiálním prohlášení ke svému odchodu.

Justin Lin při natáčení Rychle a zběsile 9 | Foto: Universal Pictures

Nemusí se to zdát, ale Lin musel mít sakra dobrý důvod pro to, aby v Universalu dali zelenou jeho odchodu v době, kdy už je natáčení v plném proudu. Něco samozřejmě může zastat druhý štáb, každá velká produkce ho kvůli úspoře času má, bez hlavního režiséra se ale jen těžko bude pokračovat. V Universalu tak musí urychleně najít silnou náhradu a bude zajímavé sledovat, jaké jméno k režii FAST X přilákají.

Aby tahle novinka nebyla jen o nepříjemných zprávách, připomeneme, že se i v Rychle a zběsile 10 můžeme těšit na Charlize Theron jako záporačku Cipher. A i tentokrát si herečka pro své fanoušky připravila úplně nový účes.

Pokud se dodrží původní plán, film vstoupí do kin v květnu příštího roku.

UPDATE: Tak si Universal pospíšil a na Linovo místo nastupuje Louis Leterrier (Kurýr, Utržený ze řetězu, Neuvěřitelný Hulk, Souboj Titánů).

Ankety
Chtěli byste vidět film nahlížející kriticky vládu Alžběty II?
Ano, rozhodně.
Ano, ale až s odstupem času.
Ne, o mrtvých jen dobře.
Ne, Alžběta ani královská rodina mě nezajímají.
Nejnovější články:
Načíst další články