16.4.2022, 08:00

Strip Marmaduke ožívá v animovaném filmu. Doga na Netflix zamíří v květnu

Strip Marmaduke ožívá v animovaném filmu. Doga na Netflix zamíří v květnu
Marmaduke | Foto: Netflix
Populární americký komiksový strip Marmaduke od Brada Andersona vznikl v roce 1954. Sám autor ho tvořil až do své smrti v roce 2015. V současné chvíli stripy kreslí Paul Anderson, který na příbězích Marmadukea pracoval se svým otcem od roku 2004.

Příběhy jednotlivých stripů se točí kolem rodiny Winslowových a jejich německé dogy Marmaduka.

Poprvé se Marmaduke na plátně objevil v hrané podobě ve snímku Marmaduk z roku 2010. Nesklidil ale příliš mnoho kladných ohlasů, publikum si stěžovalo hlavně na nepříliš povedenou počítačovou animaci, která měla pomáhat zvířecím postavám mluvit. I proto má filmový Marmaduk těsně nadprůměrné hodnocení a všichni doufají, že nová, animovaná verze si povede lépe.

A o čem snímek bude? Marmaduke je miláčkem Winslowovy rodiny, takže mu často projde i řada lumpáren a nehod, které se mu stávají kvůli jeho velkým rozměrům. Když jedna taková nehoda pobaví internet a udělá z Marmadukea pro celý svět naprosto nevycvičitelného psa, přijme nejlepší trenér výzvu a rozhodne se z přerostlé německé dogy s ohromným apetitem udělat psího šampiona.

Film Marmaduke režírovali Mark A. Z. Dippé, Matt Philip Whelan a Youngki Lee podle scénáře Byrona Kavanagha. Premiéru bude mít 6. května na Netlfixu a k dispozici je i první oficiální trailer, který si můžete pustit.

Ankety
Řídíte se při výběru filmů a seriálů doporučeními a recenzemi?
Ano, čtu recenze i doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom doporučení uživatelek a uživatelů.
Předem čtu jenom recenze.
Doporučeními se neřídím, spoléhám se na vlastní vkus a potřeby.
Recenze čtu zásadně až po zhlédnutí filmu nebo seriálu.
Recenze ani doporučení mě vůbec nezajímají.
Spíš si nechám něco doporučit od přátel a známých.
Nejnovější články:
Načíst další články