Kathryn Bigelow, oscarová režisérka známá skvělými akční filmy, chystá pro Netflix thriller Aurora

Kathryn Bigelow, oscarová režisérka známá skvělými akční filmy, chystá pro Netflix thriller Aurora 2 obrázky v galerii
Kathryn Bigelow | Foto: Emilio Flores/Everett Collection
Nejpopulárnější streamovací platformě se podařilo získat další velkou režijní osobnost – Kathryn Bigelow, historicky první držitelku Oscara za režii. Ta pro Netflix natočí snímek Aurora, jenž bude pojednávat o energetické krizi.

Americká režisérka Kathryn Bigelow, známá kultovními snímky jako Bod zlomu nebo Zvláštní dny, se roku 2010 stala první ženou, která obdržela Oscara za režii. Bylo to za válečné drama Smrt čeká všude, které bylo vyhlášeno i nejlepším filmem daného roku. Bigelow se svým snímkem tehdy překvapivě porazila favorizovaného Avatara, kterého natočil James Cameron, shodou okolností bývalý režisérčin manžel. Jejím dosud posledním snímkem bylo drama Černobílá spravedlnost z roku 2017. Teď však konečně chystá něco nového.

Smrt čeká všude (2008) | Foto: Summit Entertainment

Exkluzivně pro Netflix natočí thriller Aurora, jenž by měl pojednávat o kolapsu společenského řádu. Zapříčiní ho katastrofická světová energetická krize. Půjde o adaptaci nové knihy spisovatele a scenáristy Davida Koeppa (Jurský park, Válka světů), která má vyjít 7. června letošního roku. Příběh románu je zasazený do města Aurora v Illinois, kde se Aubrey Wheeler se svým dospívajícím synem musí postarat sama o sebe v důsledku masivního výpadku proudu. Její odcizený bratr, výkonný ředitel Silicon Valley, postavil pro případ apokalypsy v poušti bunkr. Jejich opětovné shledání povede k zúčtování v globálním i osobním měřítku.

Koepp k filmu napíše i scénář. Kdo si ve filmu zahraje či kdy začne natáčení, zatím není známo.

Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články