Režisér Pirátů z Karibiku chtěl za dvě stě milionů dolarů natočit drsný film z města ležícího na dně oceánu a pohořel. Nyní se látky chopil Netflix

Režisér Pirátů  z Karibiku chtěl za dvě stě milionů dolarů natočit drsný film z města ležícího na dně oceánu a pohořel. Nyní se látky chopil Netflix 2 obrázky v galerii
Bioshock | Foto: 2K Games / Take-Two
Někdy ani velké jméno nestačí k tomu, aby vám v Hollywoodu odklepli drahý projekt. V tomhle případě mluvíme o adaptaci kultovní videoherní série BioShock.

Její první díl vyšel v roce 2007 a nabídl poutavý příběh v rozpadajícím se podmořském městě Rapture, jehož společnost je roztříštěna v občanské válce. Přeživší obyvatelé jsou závislí na geneticky vylepšujícím séru, které lidem dodává speciální schopnosti. Zároveň žijí ve strachu ze zmutovaných lidí, kteří jsou označováni jako Big Daddy, mají potápěčský oblek a na ruce obří vrták, s nímž nikdo nechce přijít do kontaktu, protože vede k okamžité smrti. Do tohoto nezvyklého světa, který je zasazen do alternativní reality šedesátých let minulého století a využívá estetiky dieselpunku, se po záhadné havárii letadla v Atlantickém oceánu dostane hlavní hrdina Jack.

Již v roce 2008 zkoušel příběh první hry adaptovat na filmová plátna režisér Gore Verbinski (série Piráti z Karibiku), chtěl nicméně zachovat měřítko i naturel hry. To znamenalo vysoký rozpočet 200 milionů dolarů, který by umožnil ukázat město Rapture v plné kráse, a také rating R, označující podívanou pro dospělé diváky (herní předloha je často drsná a brutální).

Johnny Depp a Gore Verbinski při natáčení Pirátů z Karibiku | Foto: Disney

Studio Universal, jež mělo o filmový BioShock zájem, se vysokých produkčních nákladů v kombinaci s vynecháním mladého publika zaleklo a snímek tak zůstal jen na papíře. Nyní se rozhodl jeho realizaci oživit Netflix. Zda to bude s Verbinskim, to v tuhle chvíli nevíme. Streamovací gigant každopádně oznámil, že si na BioShock zajistil práva, přičemž na filmu bude pracovat s herními společnostmi 2K Games a Take-Two, které za herním BioShockem (zatím vznikly tři díly) stojí. Představitelé Take-Two navíc uvedli, že v plánu není jen jeden film, ale rovnou celé filmové universum.

Vydavatelství 2K Games také v tiskové zprávě připomnělo, že studio Cloud Chamber momentálně pracuje na úplně nové hře ze světa BioShocku. Zda bude nějak propojena s připravovaným filmem, nicméně uvedeno nebylo.

Trailer: BioShock

Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články